Červené ohraničené skvrny na kůži u 10timěsíční dcery

pavlazabka
6. říj 2014

Ahoj holky, jdu pro radu, jestli s tím některá máte zkušenost. Včera se dcera vzbudila s červenými jasně ohraničenými fleky o velikosti pětikoruny hlavně na ručičkách a nožičkách. Předcházely tomu den před tím flíčky jako štípance od komára. Jeli jsme na pohotovost, byli i na kožním a řekli, že to bude kopřivka. Dali nám Fenistilové kapky, jenže stav se nelepší, naopak těch skvrn přibývá. Má plné ruce, nohy, něco na zádech a na obličeji. Teplotu nemá, je živá, nesvědí ji to. Spíš mě zaráží, že je těch fleků víc. Kdyby to byla alergie, kopřivka (měli jsme podezření na syrové jabko), už by nepřibývaly, když hlídám, co jí. Nebo se mýlím? Nezažila jste to některá? Moc děkuju za rady, samozřejmě jdeme zítra i k naší doktorce, ale třeba pro uklidnění 😉

petraludvikova
6. říj 2014

Já jsem na to jednu dobu trpěla... děs. Nechci nikoho pohoršovat, ale měla jsem toho plnou prdel a nohy ze zadní strany (a to jsem opravdu dost čistotný člověk). Nejdříve se mi udělal pupínek (jak od komára) --- druhý den se roztáhl a ohraničil, uprostřed se udělal světlejší kruh.

Jsem alergik - chrom, nikl a kobalt a taky mi nedělá dobře chlór - měla jsem to z koupání z městských lázní. Podle mne je to nějaká infekce - Nevíte, z čeho byste to mohli mít?

Já si to mazala od kožní takovou žlutou mastí a ještě kortikoidovou mastičkou...

Hlavně neškrábat a nemýt dráždivými mýdly (používám antibaktriální mýdlo Protex a Lactovit).

pavlazabka
autor
6. říj 2014

Petro, ten popis je úplně přesný. Akorát že toho má plné ruce a nohy, jeden flek vedle druhého a k tomu nové "štípance" ☹ Vypadá to fakt strašně. A jak píšeš, jsem taky čistotná, opatrná. A bohužel si nejsem vědoma něčeho, co by jedla/dělala nového. Jediné, ale to už mi přijde opravdu přitažené je, že jsem ji v sobotu nechala žužlat víčko od příkrmu, který z nějakého kovu bude. Hezky si s tím hrála a díky tomu dobře jedla, tak jsem byla ráda. Ale od soboty to v puse neměla. A druhá věc, starší syn byl před 10 dny na operaci v nemocnici, kde jsme ho navštěvovali. Ale že by se to projevilo až teď? Děkuju za reakci, jsem ráda, že s tím někdo má zkušenost, snad nám na to taky dají něco, co konečně zabere...

katyxq
6. říj 2014

@pavlazabka dej sem fotku těch skvrn 😉

pavlazabka
autor
6. říj 2014

@katyxq malá už spí a přes den jsem ji nevyfotila ☹ Ale udělám to hned ráno a dám sem.

petraludvikova
6. říj 2014

@pavlazabka Ono to zmizí... ale chvilku tam zůstane malý nahnědlý flíček ☹ Třeba mně se to dělalo občas v různých etapách....měsíc hrůza, pak 1 rok nic. Já jsem z toho byla úplně zoufalá - tenkrát jsem chodila na kurz plavání se školou do lázní a měla jsem popupínkovanou celou prdel a nohy, styděla jsem se.

Zajděte si ke kožní a zeptejte se na žlutou mast (dělají ji v lékárně - prý se používá i na bércové vředy). Mně se snažila kožní namluvit, že je to Duhringova dermatitida, ale známá, co dělá lékařku mi to vyvrátila 😕

pavlazabka
autor
6. říj 2014

@petraludvikova No vida, k malým nahnědlým flíčkům jsme už dospěli v místech, která se vysela v neděli. Jak dlouho prosím trvá jedna "etapa", než se to zklidní? Po kolik dnů se to nejdřív zhoršuje?
Děkuju za tipy, ke kožní s ní hned zítra zajdu.

lucieandrlova
7. říj 2014

@pavlazabka A nezměnila jsi prací prášek? Já jsem kdysi jako malá měla takovou reakci po prášku Visir... Mamka mi v něm vyprala tílko. (Taky jsme zírali...)

pavlazabka
autor
7. říj 2014

Tak hlásím výsledek 🙂 Do rána se to výrazně zlepšilo, velké mapy vymizely, zůstaly menší tečky hlavně na nožičkách. Naše pediatrička potvrdila alergii, jen je pořád otázka z čeho. Vychází jedině to jabko, prášek ani kosmetiku jsem nezměnila, ani nic podobného. Problém je, že Alice olíže a dá do pusy úplně všechno, takže je možné, že jsem něco neuhlídala a ani to nevíme ☹ Tak se jen bojím, že se to objeví dřív nebo pozděj znova, ale snad už budeme míň vynervovaní. Ještě jednou děkuju za sdílení zkušeností, včera mě to hodně uklidnilo 😉

valik
7. říj 2014

Moje dcerka se osypala kopřivkou po dělání korálků z šípků... Nesahala na něco venku v přírodě...?