Červené pupínky a flíčky na tvářích. Co to může být?

janinaklinku
13. zář 2019

Zdravím, včera se synovi přes noc udělaly na tváři tři takové červené flíčky, dnes už jsou vystouplejší jako pupínky. Ale je jich víc. Má je už i ve vlaskach a na nožičce. Může to být třeba od komára? Nebo alergie? Jinak syn téměř pět měsíců, především jsme začali zkoušet dýni.

adelka951
13. zář 2019

Teplotu nemá? Jsou to puchýřky? Nebyli jste v kontaktu se skolkovými nebo školou povinnými dětmi před dvěma týdny?

janinaklinku
autor
13. zář 2019

@adelka951 Teplotu nemá a jako puchýřky to nevypadá, takový červený malinko vystouplý pupínek. Některé se ještě nezvedly, ty jsou jako flíčky. A 2.9. jsme byli na očkování a v čekárně bylo několik dětí.

ebh
13. zář 2019

@janinaklinku Meli jsme uple to same u dcerky! Byla jsem s ni u dvou lekaru, jeden mi rekl, ze to je alergie, druhy, ze to alergie neni a je to,, nejaka virova vyrazka,,

ebh
13. zář 2019
janinaklinku
autor
13. zář 2019

@ebh a léčili jste to nějak nebo se to samo ztratí?

ebh
13. zář 2019

@janinaklinku dostala na to takovou mast, podobnou pudru, byla na predpis, michali nam ji v lekarne, ale stejne by me zajimalo, co to presne je..

astyna88
13. zář 2019

Syn to mel take, predtim mel ale vyssi teplotu, odeznela a osypal se. Mazla jsem mu to biodermou a behem par dni to bylo pryc. Pokud je mlade cile a jinak v pohode,tak to bude nejaka jen banalita....asi

meesha
13. zář 2019

@janinaklinku mi to prijde jako nestovice. Nejdriv skvrny, pak vystouple, ve vlasech typicky, postupne pribyvaji. Inkubacni dobs taky sedi - byla bych obezretna 🤔

ebh
14. zář 2019

@meesha ja jsem si taky myslela, ze dcera ma nestovice.. Ale nam se osypala jednorazove a bez teplot a to dr. rikala, ze to na 100%nestovice nejsou

meesha
14. zář 2019

@ebh to verim, vypada to na ty fotce presne tak 🙂 . Zakladatelce nezbyde nez vyckat ci v po navstivit mudr. 🙂

janinaklinku
autor
14. zář 2019

Nakonec to nejspíš budou štípance od komára.. byť v takovém množství.. protože dneska tam má malej další.. ale v noci jsme lovili komáry a on měl v postýlce jednoho pořádně nacucaného.. už nevím, jak se těch potvor zbavit.. v každém okně rymovnik a stejně tu jsou..

julia00
20. črc 2022

@janinaklinku čo to nakoniec bolo?

janinaklinku
autor
20. črc 2022

@julia00 po pár dnech to zmizelo, takže nejspíš ten komár.