Červené tváře 4měsíčního miminka, je to normální?

rendolf3
21. pro 2016

Dobrý den, chci se zeptat je normální, že má malej 4 mesice červené tváře jako v zimě omrzle? Přijdou mi suché.. mám něčím mazat?? Nebo to můžou být zoubky? Dekuji

ulmanka0
21. pro 2016

Pokud chodíte ven, je tam zima, mohou to být omrzliny. Namažte tváře hodně mastným krémem nebo mastí (Indulona, Infadolan). Než jdete ven, tak tváře ošetřete mastí vždy.

rendolf3
autor
21. pro 2016

Ven s ním nechodím tedka... takže to být z toho nemůže. Nevím jestli zoubky nebo dokonce ta pátá nemoc ?? Něco takového jsem vyčetla, ale nevím. Má je horky ale teplotu nemá.

annasmyckova
21. pro 2016

naše druhorozená to měla jako miminko taky -dělalo se jí to v zimě, byl to ekzém -pomohlo mazat hodně mastnými krémy (infadolan, lanolin, nebo nivea do mrazu a větru) přes léto to vůbec neměla...každý říkal, jaká je zdravá, jaké má červené tvářičky, a přitom my tak bojovali😉 -mrazem a větrem a topením doma se kůže vysouší

lasicek
21. pro 2016

Můžeš mazat bambuckým máslem, koupíš ho v DM. Je přírodní.

werunqa
21. pro 2016

Nemá ekzém?syn to taky někdy mývá a má ekzém.

soyevita
21. pro 2016

@rendolf3 Máme je červené z tepla,nebo z mrazu.Takže doma míň topím a na ven mažu třeba Linolou fett

rendolf3
autor
21. pro 2016

No jen pár pupinku na krku jinak nic. Ale to má podle mě z toho že jsem ho utrela vlhkým ubrouskem. Taky mě to napadlo.

rendolf3
autor
21. pro 2016

No zkusím mazat... třeba se to zlepší. Každopádně dekuju za rady. 🙂

rou
21. pro 2016

U syna jsem na to zkoušela kde co a nic nepomáhalo, nakonec pomohla obyčejná čistá lékařská vazelína a už se to pak nikdy nevrátilo tak zkuste, stojí pár korun https://www.lekarna.cz/vazelina-extra-jemna-bil... 🙂

kotato
3. led 2017

Naše malá má úplně to samé, mazala jsem olejickem,vazelinou,indulonou a žádná extra změna. Teď nám Dr. doporučila linolu,tak uvidíme.

semisovamys
3. led 2017

Syn má něco podobného..ale má nekdy červené i pod obočím, na kořeni nosu a na čelícku... já to mažu Biodermou Atoderm, kdyby to byl asi doufám exem..a po něm se nám to hodně zlepšilo. 🙂

majajaa
19. dub 2017

@rendolf3 ahoj,jen se chci zeptat,jak jste dopadli s temi tvaremi? Nas malej ma presne to same.

kotato
19. dub 2017

Ahoj,po mazání linola fettem,se to trošku zlepšilo, ale po as 2 měsících aplikace je to horší, už to nezabírá. Máme to přes celé licka-je to taková krupicka,cervene žilky a celé licka zarudlé. Dnes jsme bylo na 10. Měsíční prohlídce a dostali jsme na to kortikoidovou mast- tak jsem zvědavá jak se to posune. Máme mazat 2x denně po dobu 5 dni...tak dám příští týden vědět.

rendolf3
autor
19. dub 2017

Nejspíš to bylo opravdu změnou teplo a studeno. Trosku popraskané... mazaný jsme kokosakem a dobrý a má to vždy když přijdeme z venku a je zima a doma se topí.

majajaa
20. dub 2017

Tak my to asi ze zmeny teplot mit nebudem. Je fakt,ze venku mi to trochu vybledne,ale objevi se mu to doma behem dne z niceho nic. Ale na cervenou jen jednu tvaricku. Kazdopadne diky 😉

eba7
19. dub 2018

@majajaa Ahoj, dcera ma tiez cervene licka, vacsinou obidve, ale niekedy len jedno. Ako to u vas prosim ta dopadlo, mate to stale? Z coho to bolo? Dakujem

majajaa
19. dub 2018

Ahoj. Nakonec jsme vyfasovali masticku Erevit (volne prodejna) a po tydnu vse v pohode. Zaver znel reakce pokozky na venkovni prostredi. Pak se mu to vratilo v zime,kdyz zaclo mrznout a doma jsme vice topili. Po masticce opet v pohode. A letos uz bez problemu.

chaniczka
22. lis 2020

@majajaa Ahoj, mohu se prosím zeptat, jak jste dopadli? Synovi červená už více než měsíc pouze jedna tvář, někdy i jen tak když sedí doma u pohádky. Pokožku nemá suchou, jen prostě zčervená a je teplá na dotek. Měli jste to prosím také tak? Řeším, zda se může jednat o kožní problém (na orl a zubař nám nic nezjistili). Děkuju moc za odpověď