Chamomilla vulgaris 9ch. Máte zkušenost?

alicci
27. lis 2011

Ahoj maminky, jakou máte zkušenost s chamomilla vulgaris 9ch při prořezávání zoubků? Jak se to má dávkovat? děkuji 🙂

ivicek1
27. lis 2011

Ahojky "kamomilka" je celkově lék na uklidnění. Ale 9ch je slabé ředění. Takže klidně můžeš dávat co hodinu a uvidíš,jak se to zlepší,zda bude syn klidnější. 😉
Ještě se Ti poptám kámošky,už má cca10leté zkušenosti s homeop.,léčí jimi sebe i celou rodinu,ani k Dr.nechodí,co jiného by dopor.na zoubky. 🙂 Iva

kkomtesa
27. lis 2011

Ahoj, já jsem před několika dny marně se snažila otevřít diskusi o homeopatii - takže chtěla bych se zeptat, jestli máte s homeopatiky zkušenost při těhotenské nevolnosti. Já je zkoušela jen na pálení žáhy, ale nepomohlo mi to. (Nevolnosti - pocit na zvracení celý den bez zvracení - jsem měla až do 5. měsíce, bylo to hodně nepříjemné a nic nepomáhalo, ale na homeopatii jsem si nevzpomněla). Chamomillu mám koupenou, ale zatím jsem nezkoušela, na noční křik po kojení jsem zkoušela od naší doktorky Calcareu carbonicu, a začala jsem znovu věřit, že by homeopatie mohla fungovat, ikdyž efekt byl jiný - malý poprvé nechtěl v 8 večer do postýlky, ale řval, a tak jsme ho museli nechat u sebe až do 10hod, a křik po kojení se objevil častěji i během dne. Včera jsem mu dala pro změnu ten heřmánek. Poslední dva dny to už je ale zase lepší, a v úterý jdeme k doktorce na podrobnější popovídání, aby nám mohla dát něco přesněji, tak vám pak poreferuju🙂

levata
27. lis 2011

my dávali 5 kuliček heřmánku rozpuštěných v deci vody - po lžičkách- né kovových - v akutních případech🙂

anehap
27. lis 2011

@alicci u hodně malých miminek se homeopatika rozpouští v deci vody - 10 kuliček a dává po lžičkách nebo třeba injekční stříkačkou - pokud je to akutní, klidně po hodině, jinak stačí třikrát denně. U homeopatik platí, že by mělo být vidět zlepšení do 3 dnů, pokud není, je třeba jiný lék 😉 A u starších dětí dávat klidně 2-3 kuličky na plastové lžičce do pusinky - a zase - pokud je to akutní, tak třeba po hodině, jinak stačí třikrát denně....

anehap
27. lis 2011

Jinak doporučuji knížku Poznáváme homeopatii(nakladatelství Grada) - pro začátečníky ideální - je tam i kapitola pro těhotné, kojící, pro miminka a samozřejmě pro dospělé 🙂

alicci
autor
28. lis 2011

děkuji všem za info 🙂 Právě jsem to chtěla zkusit při tom prořezávání zubů,abych mu necpala pořád ten Calgel.V lékárně mi magistra nic moc neporadila snad jen 1 kuličku rozpustit 1x za hodinu.Ale kamarádka mi říkala,že dává 5 kuliček 3x denně. Doufám,že to není nějaký driják - včera jsem mu naordinovala těch 5 kuliček do množství vody cca velká lžíce a zabralo to . Jinak byl hrozně prudnej a ukňouranej - jedou mu ty zadní zoubky - ty větší (13měsíců) .Vůbec s homeopatiky nemám zkušenost..... 😎

anehap
28. lis 2011

@alicci driják to určitě není, 5 kuličkama mu neuškodíš, jen je to zbytečné, stačí míň 😉 Je fajn, že mu to zabralo, malá po tom taky spí líp a je klidnější 🙂 Zkus tu knížku, hodně se tam dozvíš, pro začátečníky super 🙂

alicci
autor
29. lis 2011

@anehap díky 🙂 možná se po té knize podívám,jsem jen laik 😉

rony77
16. pro 2016

Ahoj maminky, otevírám znovu tohle téma. Včera jsem dala dceři (5mesicu) na noc tři kuličky...usnula hezky,ale budila se stejně. Za celou noc měla 10kulicek. Dávám vždy tak 3 kuličky do 3ml vody. Dělám to špatně? Proc jí to nezabírá? Budí se co 2 hodiny ☹