Chrochtající miminko

te_reza
14. dub 2016

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat, zda tu nemáte někdo stejnou zkušenost a případně radu, která "zabere". Dceři je 10 týdnů, z toho tak 8 týdnů "chrochtá" jako kdyby měla rýmu, ale prakticky nic neodsaju a když odsaju, chrochtá dál. Ze začátku to bylo ok, chrochtala si, ale spala. Posledních 14 dnů ale nespí ani ve dne, ani v noci, budí se pláčem, lapáním po dechu, má neklidné spaní a je slyšet, že se nemůže nadechnout. Dětská mi pořád tvrdí, že to je normální, mě už to ale moc normální nepříjde, vzhledem k tomu, že to je čimdál tim horší. Vyzkoušeli sme Nasivin, Sterimar, Libenar, Physiomer, vlhčíme vzduch, větráme, je 2-3x denně venku, i doma je ještě v kočárku pod otevřeným oknem, na noc je na radiátoru mokrá plína, leží "vyvýšeně", není tam přetopeno a stejně už 14 dní nespím, sedím na posteli a koukám na ní, aby se neudusila, Před doktorkou vypadám jako naprostá k*áva, co si nedá říct. Jinak dnes už udělala nějaké odběry a testy, ale nemyslím si, že tam "něco" bude a na ORL taky dobrý, dal nám jen nějaké kapky na polykání.

jankana13
14. dub 2016

Zdravim te_reza , meli jsme to same porad dokola az do 4 mesicu, take nam tvrdily ze je to normalni u miminek, ale alespon nam doktora napsala nosni kapky, ktere se michaji primo v lekarne, jsou takove hnede nazev meli primo nosnikapky a jsou na predpis. 6 x denne jsme vytiraly nosanek a do dvou dnu byl klid. Ale treba za 3 tydny se nam to opet vratili, tak jsme si sli znovu pro kapicky a porad dokola. Je tedy Pravda ze po dechu jsme nelapaly. Chudinka preji hodne stesticka at je vsechno vporadku.

pabka
14. dub 2016

@te_reza ahoj, naše dvouměsíční miminko to taky dělá! Ale nepřijde mi to, ze je to rýma nebo cokoliv v nose, me přijde, ze to "chrochra" uvnitř ní... dr taky řekla, ze je to ok, tak to zatím neresim... ale je fakt, ze někdy je to tak hlasité, ze mě to v noci budí...

kika_21
14. dub 2016

Malý také chrochtal,přešlo to.Brala jsem to jako nezralost dýchacích cest.

jankana13
14. dub 2016

@pabka to je Pravda, ze je slyset ze to je nejde uvnitr, maji to chudacci vsichni ☹

te_reza
autor
14. dub 2016

a spí vaše děti v klidu? u nás to bylo v klidu do nedávna, teď to je čimdál horší a jsem z toho nervní, nespí, brečí, dáví se...to už mi právě moc normální nepřipadá

jankana13
14. dub 2016

Nas prcek problem se spinkanim teda nemel, jen slo slyset jak chrochtal.

lajla
14. dub 2016

@te_reza to chrochtání je v pořádku, špatně je odsávat!!! Když není co...stav to zhoršuje, miminka mají nezralou nosní přepážku a ta to dělá, je to normální, většinou až se posadí, postaví vymizí to, u někoho dřív u někoho později
Špatně je že lapá pí dechu, buď jste ji to tím vysáváním a různými kapsičkami poškodili, u ji to napuchlo uvnitř a chudák nemůže pořádně dýchat nebo je problém jinde, pokud jste ale prošli vyšetřením a i srdíčko a dýchací cesty má v pořádku typla bych to na řádně opuchle sliznice

danuskahe
14. dub 2016

Zkuste na tu vlhkou plenu nakapat par kapek eukalyptu. Uvolnuje a usnadnuje to dychani