Chronické hnačky s krvou, výter negatívny. Čo robiť?

susik77
22. únor 2008

Ahojte, mala-pol roka-ma uz 3 tyzdne hnacky s krvou-niekedy nitky ale v posl. case uz vacsie mnozstvo krvi -cerstva.vo vytere nic nebolo, len nej. skoro neskod. bakteria. mame brat probiotioka. pokracuje to ale aj po 2 tyzdnoch uziv. probiotik.
Dr. povedala, ze to bude pravdep. krvac. z konercniku, ze to nie je vazne. Ale mna to uz znepokojuje, pretoze tej krvi je coraz viac a vyzera to tak, ze ona zacne kakat vzdy, ked ju zacnem krmit-davam nutrilon a ciastoc.kojim. A ked ju prebalujem, ako jej pretrem konecnik s obruskami al. kremom, ako keby som jej to este podrazdila, spusti sa dalsia stolica a na konci uz len krv a voda ☹
vyzera to desne.
Na konecniku nie je nic vidiet. Dr. jej vysetr. brusko a je makke-ze nevidi ziadny problem./ mala pribera velmi dobre. naladu ma tiez dobru.nema teploty ani nevracia.
dr.povedala, aby sme mesiac uziv.probiotika a keby to nepreslo, posle ju na proktologiu.
mali ste niekto nieco podobne? a co vam zistili.
este dr. vylucila alergiu, ze pri tom by bol ekzem a to ona nema...

junovka
22. únor 2008

susik, alergia sa nie vzdy prejavuje ekzemom 😉 Moj manzel mal od narodenia alergiu a ekzem nikdy nemal.A aky Nutrilon pouzivas?

susik77
autor
22. únor 2008

nutrilon ha2
neviem, manzel preberal tie vercine priznaky s jeho alergologickou a jej sa to tiez nezdalo na alergiu.
mne povedala detska dr., ze alergia na bielk. krav.mlieka sa zacne prej. pri uplnom odstaveni-a prechode na um.ja zatial kojim tak 4-5x denne

junovka
22. únor 2008

a odkedy ma tie hnacky, ?Mala tie hnacky aj ked si este nedavala HA?

susik77
autor
22. únor 2008

ano-po tyzdni mi dr. poved., aby sme presli na ha-kvoli manz. a mojim alergiam

junovka
22. únor 2008

a na gastre ste boli? 😕 co vam tam povedali?a Hylak nedavas?Je to na hnacky.

susik77
autor
22. únor 2008

na gastro nas zatim neposlala, ze ak to bude trvat mesiac este, posle nas na proktologiu-ze to asi bude s konecnikom...

junovka
22. únor 2008

nechapem, preco vas neposle najprv na gastro 😠 😠 pytaj sa sama, mas na to pravo.Podla mna to bude suvisiet s crevami a nie z konecnikom.Tam ti urobia KO aky oni potrebuju aj na rozne bakterie v crevach a taktiez aj USG brucha urobia aj ostatnych organov v bruchu.Musis si za svijim stat.Ja by som nevydrzala takto mesiac sa divat, ako moje dieta trpi.Podla mna tam aj trocha zohrava alergia.Mam synovca, co ma alergiu na mlieko a ked daco zje, tak hnacky ma hadam aj 2 dni. 😉

susik77
autor
22. únor 2008

ahoj, teraz som volala nasej dr., povedala, ze tak male nevezmu na gastro, ale ze nam da v pondelok doporuc. na detsku kliniku a ze tam jej urobia vsetky potreb. vysetr. aj ambulantne, prip. ju na par dni aj so mnou hospitalizuju.

junovka
22. únor 2008

uuuuuuuuuuuha, tak drzim palceky ☹ 😉

tanja61
22. únor 2008

ahoj susik drzime prsty ale jednoznacne s tym treba nieco robit 😉

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
navi
22. únor 2008

susik a zkušela vám doktorka nasadit dietu? Náš malý měl prujmy od 2 měsíce a taky se to jen horšilo, přitom měl výsledky z výtěru v pořádku. Tak jsme zkusili jeden den dávat jen rýžový odvar s hroznovým cukrem a okamžitě bylo po problému. Začala jsem druhý den střídat kojení a ten odvar a třetí den už jen kojení a zase jsme byli zpátky 😒 Dostali jsme nějaké léky, které nezabraly ani trochu a po 14ti dnech jsme zase měli zkusit dietu, tentokrát měl 6 hodin jen čaj, pak dostával zase rýžový odvar. Krásně se to zlepšilo, ale po přechodu na MM, zase špatný tentokrát trošku i s krví. Já jsem si nasadila tak přísnou dietu, že z mého jídla to být nemohlo. Ale beru dlouhodobě léky, u kterých se doktoři dušovali, že na kojení nemají vliv. Tak nás Mudra konečně poslala do nemocnice na vyšetření a hned po přijetí zase jen odvar a asi po dvou hodinách co jsme tam byli začal malý šíleně zvracet, v momentě byl popelavě šedý a apatický ☹ dali ho na JIP na kapačku a udělali veškeré vyšetření i na alergii na mléčnou bílkovinu, všechno bylo negativní. Nakonec řekli, že to dělaly ty léky a hrozně se tomu všichni divili. Takže jsem přešli na Nutrilon a od té doby máme klid 🙂
Jinak takhle malýmu miminku udělají vyšetření bříška ultrazvukem 😉

susik77
autor
22. únor 2008

ahoj navi, super, ze vam zistili pricinu.len mi jezvlastne, ze v 2 mesiacoch vas nechali pol dna len na caji 😕 tak male mimi potrebuje energiu, nie? nam to prave zakazali-mala mav. koliky do 3 mes., davala som jej caj a ona nepriberala.povedali, ze ja mam pit ten caj-jej mam dat mm.ale zase je jasne, ze ked to bolo z tych liekov, co si brala, ze po vysadeni kojenia na par hodin sa to malemu zlepsilo a po nutrilone je to ok.
ja mam podozr. na alergiu, aj ked nema mala ekzem. ona mala aj strasne koliky-na konci 3.nes. som zistila ze hlavne vtedy, ked som jedla vela mliec.vyrobkov...

navi
22. únor 2008

susik taky mi to přišlo douho jen na čaji, ale Mudra mi řekla, že když bude oslazený hroznovým cukrem, tak dostane malý energii z toho a dávala jsem mu kolik si vypil, bez nějakého omezování. A v nemocnici po tom zvracení, měl pak taky jen čaj a víc jak 12 hodin. Ale to zas bylo něco jiného on by asi stejně nepapkal, po tom jak mu bylo zle, skoro pořád spal.
K té alergii na kravskou bílkovinu nám řekli, že při ní mimčo neprospívá, ale náš malý přibíral krásně. Ale ty testy na ni nám stejně pro jistotu udělali, co kdyby jsme byli vyjímka 😉
No hlavně ať vám přijdou na to co malé dělá takové problémy budete zase v pohodě. Vím co to je, když má mimi problémy a nevíš jak mu pomoct. Tak budu držet palečky, ať jste co nejdřív v pořádku.

susik77
autor
22. únor 2008

dakujeme, potom napisem ako sme dopadli

lululu
22. únor 2008

alergia na kravske mlieko sa moze prejavit aj vtedy,ked matka pije kravske mlieko a koji.. ide o predispoziciu plus milion faktorov, daj vysetrit protilatky proti bielkovinam kravskeho mlieka
🙂

prvapomoc
22. únor 2008

susik ahoj,toto by som určite riešila v prvom rade u detského chirurga-okrem iného vyšetruje aj travuaci trakt a enterorhagia-prít.čerstvej krvi v stolici pripadá jeho oboru.a po druhé detský gastroenterolog.neviem ako je to u vás i potrebuješ odporučanie od obvodáka ale aurčite by som sa objednala na tieto vyšetrenia. 😉