Chybí uchopovací reflex. Jak jej podpořit?

barenkaa21
18. únor 2021

Ahoj,
mám měsíční holčičku a již od narození má problém s úchopem. Má roztažené ručičky a když jí do nich vložím malíček, tak vůbec nereaguje. Stiskne ho jen když jí druhou rukou pomůžu prsty skrčit, ale poté ho okamžitě pustí.
Máte někdo taky takovou zkušenost? Jak se dá tento reflex podpořit?

squezy
18. únor 2021

@barenkaa21 to musíš na pediatra,ktery ti v případě odbornejsiho vyšetření doporučí návštěvu na dětském neuro. Ale tyhle reflexy kontrolovala pediatricka na úplně první návštěvě s miminkem. Delala vam to?

barenkaa21
autor
18. únor 2021

@squezy Nene, náš pediatr nestojí za nic, ale bydlíme na vesnici a on je široko-daleko jediný 😔😔

zelenaesmolda
18. únor 2021

@barenkaa21 byt tebou resim to hned protoze crkacky na detskeho neurologa jsou silene,treba i pul roku

squezy
18. únor 2021

@barenkaa21 To mi rekni, jak daleko mas pediatra třeba v krajskem městě? Určitě to stojí za to dojíždět fakt za profikem, nebudete jezdit k pediatrovi věčně.

pavlus01
20. únor 2021

@zelenaesmolda To asi jak kde, úplně bych nestrašila. 😊 My čekaly asi 10 dní. 😊

zelenaesmolda
20. únor 2021

@pavlus01 tak to jste meli sakra kliku ale rozhodne tohle neni standard.

pavlus01
21. únor 2021

@zelenaesmolda Já si myslím, že jak kde. Všude v republice nemusí být situace naprosto stejná 🤗

paja26
24. únor 2021

Zkus napsat do poradny dětského lékaře zde na MK. Určitě Ti poradí:o) https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/detsky-...

barenkaa21
autor
25. únor 2021

@paja26 Díky, vyzkouším 🙂

emmamonika
31. črc 2021

@barenkaa21 ahoj prosím ťa tak ako ste to teda vyriešili? U nás je ten istý problém ďakujem ti za odpoved

barenkaa21
autor
19. srp 2021

@emmamonika Ahoj, s odborníky jsem to nakonec neřešila. Bylo mi řečeno, že pediatra mohu změnit vždy až po 3 měsících. Stále jsme s ní cvičili vkládání předmětů a jejich uchopení s mou pomocí. No a pak to najednou začala dělat sama, dříve než uběhly ony 3 měsíce. Dnes má 7 měsíců a není vteřina, kdy by nedržela něco v rukou a nestrkala si to do pusy.😀
Pokud máš možnost řešit to odborně, neváhej. Ale myslím, že můžeš zachovat i klid a být trpělivá. Ona to dožene 😉