Co na zánět oka? Borovou vodu?

tiki
24. bře 2007

Předpokládám, že podezřele zalepené očko má občas lecjaké dítě, teda dufám, že nejsme vyjímka. Jak to, mamky, řešíte? Dáváte borovou vodu, heřmánek, nějaké speciální kapky??? My teda nemáme nějaký extra zánět, na oko Zdíša pořád ještě vidí 😉 , ale v koutcích se jí sráží kousky hnisu... Vytírala jsem jí to vatou namočenou v heřmánkovém čaji, ale nevim, jestli to stačí. Nemáte s tím některá zkušenosti??? Díky.

krista
2. zář 2008

Monik tak mě ukazovala masáž jakoby pod okem, s tím že se úplně vyhrne ta kůžička aby bylo vidět to "krvavé" nebo jak to popsat a malá mi strašně křičí u toho 😨 tak ale pokusim se 😖 a co jste dostali za kapičky?

monik76
2. zář 2008

Jak se přesně jmenují teď nevím, mám je v ložnici a malá mi tam teď spí, pak ti určitě pisnu. Ale jsou to nějaké zinkové kapky, dělají se přímo v lékarně na počkání. Jsou ale na předpis.
To je fakt na prd s tou masáží. Co doktor to jinej názor. 😠

krista
2. zář 2008

Monik ale u toho jak mi to ukazovala ta Dr. na očním bylo aspoň vidět že ten hnus co tam má v tom kanálku fakt teče ven! Bylo tam toho kopec 😖

No to máš jedno s těma kapkama, já jen tak pro zajímavost! 🙂

monik76
2. zář 2008

Snad to bude v pohodě jak u vás tak u nás a snad se taky někdy sejdeme i v jiným tématu že? 🙂

krista
2. zář 2008

Monik no snad se sejdeme ve veselejším tématu ☹ Já jsem úplně nešťastná!!! 😢 Dneska jsou ty oči tak škaredý, jak malá hodně brečí tak je vidět že vytéká spousta hnisu (z obou) a ráno to bude určitě mít zase extrémně slepený, zkouším mačkat kanálky, ale strašně u toho vyvádí, zítra to řeknu dětské Dr. co ona na to a kdyžtak pojedu hned zase na oční, nevím co s náma bude, jsme zase na začátku 😢

monik76
3. zář 2008

To mě moc mrzí, že to máte zase takové. My taky nic moc. Zřejmě nám to za těch 14 dní budou dělat znova. Po té sondáži jste to měli hned dobrý?Nebo to chvíli trvalo než se to dalo do kupy?

krista
3. zář 2008

Monik po té sondáži to trvalo asi dva dny než to vyteklo a vyčistilo se to a pak už jsem vůbec nečistila, doteď, takže to vydrželo dobré asi 14 dní ☹

krista
3. zář 2008

Dneska jsme byli u Dr., máme mačkat slz. kanálky a kapat Opthalmo Septonex, snad to k něčemu bude 😔

monik76
3. zář 2008

Tak Kristi snad to bude ok. My zatím nic moc, nicméně za 14 dní nám ten průplach budou určitě dělat znova, aby věděli jestli se to zprůchodnilo. No kéž by to bylo v pohodě. No ale teď vím, že se to dá vydržet, že malá to prostě zvládne. Opthalmo Septonex jsme taky kapali, ale bez výsledku. A ráno to měla malá zalepený ty očka? A jak to teda masíruješ, v koutku oka?

krista
3. zář 2008

Monik my jsme právě tím Opthalmo taky už kapali a to snad dva měsíce a k ničemu, ale Dr. řekla, že sondáž znova ne, ale na další kontrolu k dětský jdeme až v listopadu, takže když se to do té doby zhorší tak na ni prdím a razím na oční tam aspoň začnou jednat 😖 Jj dva dny po sobě měla ty oči ráno škaredý, ne tak jako kdysi, ale zdravý oči to nejsou ☹ Jj masíruju v koutku oka a to tak, že musím úplně vyhrnout tu kůži nebo jak bych to řekla, no vypadá to děsivě a i musim dost tlačit, prý je to nebolí ale řve u toho jako tur 😲 😖 A jak to teda vypadá u vás? Máte to zelepený?

monik76
3. zář 2008

No má to ještě hnisavý, sice ne jak včera, ale má. Tak si právě myslím, že nás ta druhá sondáž asi nemine. Já už raději nic neříkám, stejně to nijak neovlivním. My jsme taky byly dnes u dětské, tak říkala, že to nějakou dobu trvá, než se to po té sondáži upraví. Navíc malej dostal rýmu, takže jestli to od něho chytne Ema, tak se toho asi fakt nezbavíme. Píšem si tu jen my dvě že?

krista
4. zář 2008

Monik kéž by to že si tu píšeme jen my dvě znamenalo, že nikdo jiný s těma očkama problémy nemá 😵
Doufám, že Eminka tu rýmu nechytne! Kojíš? Já byla už hodněkrát nemocná a jak pořád kojím tak malá nic nechytla, naopak si prý imunitu posílila 🙂

monik76
5. zář 2008

Jo Kristi pořád kojím, tak snad to bude v pohodě. Jinak očko nic moc, je to trochu lepší, ale má to pořád. Takže se tomu zase nevyhnem. Asi ji udělájí zase průplach, sondáž a ještě jeden průplach. Chudina. ☹

adriana1
10. zář 2008

krysty jska ste dopadli s očíčkem? My sme tam už neměli ten hnis jak sem psala ale doktorovi se to ještě nelíbylo že ho má trošku slzavější. Tak následoval průplach a tet sme byli na kontrole a už očíčko je v porřádku.

krista
12. zář 2008

Holky tak my jsme na tom tak, že masíruju jako prdlá a kapu Opthalmo, nějaký den je to vcelku dobrý, ale spíš musim tak 3x denně čistit 🙄 My se toho nikdy nezbavíme ☹

Adriana gratulace ke zdravému očičku, jen ať to tak zůstane 😵

Monik a co vy? Už byla nějaká kontrola? Jak to vypadá?

scharfinka
12. zář 2008

Ahoj maminky,svagrova mela u maleho tez dlouhe trapeni s hnisavym ocickem, byla zoufala, nic nezabiralo a sousedka ji poradila toto-zachytit trosku moce miminka, kdyz rozbalene cura a tim to ocicko vytirat....zni to hnusne, ale malemu to pomohlo a zachranilo pred vyplachem....koneckoncu, moc maleho miminka je prece sterilni...

krista
12. zář 2008

Scharfinka, ty jo to by mě nikdy nenapadlo 😲

lucinecka
13. zář 2008

Holky a může ten opthalmo septonex i dvouměsíční mimčo? My jsme taky měli trošku zahnisaný očičko, slzelo mu, tak jsem mu to kapala celý den a dneska už to bylo dobrý 🙂

mmarky
13. zář 2008

nam ho dali uz v porodnici 😉 - ale bohuzel to byl ucpany kanalek a tak po 4mesicich vsemoznej kapicek a masti za horu penez nam udelaly pruplach a sondaz - ted uz je to v poho, nastesti 😎

mmarky
13. zář 2008

jo a sondaze jsme meli dve - po mesici... nic prijemneho, ale prezila to a pomohlo ji to, drzte se 😉

monik76
14. zář 2008

Ahojky, no ta moč, taky jsem o tom slyšela, ale nevím, já bych to asi nedělala. Ono pokud je to ucpaný a je tam nějaká překážka tak si mylsím, že se může potírat a kapat čímkoliv a stejně to nepomůže. 😒
Krista, rýmu jsme nakonec taky dostali, zítra máme jet na kontrolu do Olmiku, ale ještě je trochu nachlazená, tak nevím, jestli nás vezmou. Budu tam muset ráno brnknout. Jinak očičko je lepší, ale ta rýma tomu zase moc nepomohla. Nicméně si myslím, že nás to opět nemine. Jen nevím kdy. ☹
A co vy? Je to lepší?

dgm
14. zář 2008

Holky, vsechny zanety vznikaji tim, ze nekde se neco nevylouceneho ulozilo a brani to protikani krve, lymfy,podle toho dochazi bud zanetum zil, uzlin, ... Nejlepsi reseni je, pokud maminka koji, jist hodne syroveho ovoce, hlavne dopoledne, to pomaha odplavovat skodliviny z predesleho dne. Pokud je tech skodlivin uz vic a telo je nestaci vylucovat normalni cestou, tj. u miminek stolici, curanim, potem, tak potom se ukladaji ruzne po tele a vznikaji prave ty zanety. Itreba ocicek. Na MK jsem zalozila tema Pust, ale neni to jedine o pustu, hodne si tam piseme i o detske strave. Tak to si myslim, ze by vas mohlo inspirovat.
Pokud se jedna o vytirani ocicka moci, tak tomu nejenze verim, ale mam to i vyzkousene. Je dobre taky nabrat do kapatka a jednu kapicku do ocicka. Moc rozpousti stare usaniny a zanety. Jenom dodavam, ze nejenom moc miminek je sterilni, veskera moc je sterilni. Ale to uz by si vyzadalo dalsi tema - urinoterapie.

mysinka
14. zář 2008

Možná jsem to tu už psala, nám pomoholo vykapávání mateřským mlékem 🙂

dgm
14. zář 2008

Kdyz se tech skodlivin ulozi v hlave hodne, tak dochazi ke znamym rymam , zahleneni, usazovani hlenu treba az na pruduskach, dokonce pozdeji i k astmatum. atd. , ucpanym slznym kanalkum, zanetem usi... Je to vsechno proto, ze dutiny, kteree by mely byt v idealnim pripade dute, jsou naplneny prave timto nevyloucenym odpadem. Telicko se toho potom zbavje vselijak, bud se spusti velka ryma nebo v krajnim pripade nastupuji horecky, tj. prirozeny ocistny projev a telo se to snazi zlikvidovat timto zpusobem ...

dgm
14. zář 2008

Jeste uvadim na pravou miru , to, ze je zakazano lecbu s kapanim do ocicek provadet v pripade opravdu silnych infekci, jedna se v tomto pripade predevsim o prenosne a porodem matkou predane pohlavni nemoci, ale to se pravdepodobne tohoto pripadu netyka.

monik76
15. zář 2008

Krista, tak na kontrolu nejedem, páč malá má ještě trochu rýmu, a to by prý nemělo smysl dělat ten průplach. Tak za 14 dní. Kapat máme Ocuflash. Doktorka říkala, že jestli se nám to zdá, že je to lepší, ikdyž má tu rýmu, říkám, že jo, tak prý to možná zabralo. No uvidíme, co to udělá až ji to přejde. Ale nevím proč, moc nadějí tomu nedávám. A co vy? Snad to máte v pohodě. 😉

adriana1
15. zář 2008

Kristy my ho máme pořád dobré. zaráží mě že máte pořát Opthalmo. My smě měli antibiotika. My sme to měli po výplach masírovat až druhý den po zákroku a po sondáži vůbec ne. To sme jen kapali. Tou sondáží odstraní ten kousek hnisu co to v tom kanálku ucpalo a ty antibiotika jsou na doléčení.

krista
16. zář 2008

Ahojky, dlouho jsem se neozvala, protože je mi z těch očí naprosto na nic, je mi fakt do breku, cítím se bezradná a nemůžu vůbec nic udělat proto aby už měla malá klid, Dr. právě řekla jen Opthalmo ☹ Po sondáži jsme taky nic nedělali a bylo to asi 14 dní dobré, jenže to už je minulost, zatím je jen jedno očko špatné, pořád se snažím masírovat a kapat, ale zlepšení moc nevidím, na Dr. se asi pěkně vyprdnu a půjdu na oční, tam se uvidí co dál, moje Dr. mi přijde už nějaká flegmatická, začíná mě štvát víc a víc 😠

monik76
23. zář 2008

Ahoj holky, tak máme za sebou další kontrolu. Po tom prvním zákroku, kdy se to podařilo propláchnout jen na půl, se to sice trochu zlepšilo, ale stále to hnisalo. Nicméně včera opět průplach, sondáž a průplach. Ten poslední se podařil 🙂 takže kanálek je průchodný. Než jsme dojeli domů, cca asi 2,5 hod, očko nehnisá ani neslzí. Dostali jsme ATB na týden a pak máme kapat Opthalmo a za 14 dní kontrola. Dnes jsem po dlouhé době ráno u malé viděla čisté očko, no nechci nic zakřiknout, tak jen tiše doufám, že už to bude dobrý. Hlavně, že vím, že kanálek je průchodný a nemusí pod tu narkozu. 🙂
A co vy? Jak bojujete??

monik76
23. zář 2008

Tak nikdo nepíše, tak jsme asi zůstali sami. Na druhou stranu je to dobře, že už to máte taky v pořádku!!! 😉