Co vám nejlépe zabralo na vši a hnidy?

kammka
5. srp 2014

Našla jsem dceři jen jednu živou veš a několik hnid, dcera má vlasy do pasu, vím, že to lze zlikvidovat barvou, ale nevím, jestli bych trefila odstín a nechci z ní udělat příšeru před nástupem do první třídy..Jsem ochotná opakovat léčbu několikrát, pokud se bude jednat o přírodní protředky: Četla jsem o petroleji, oleji s alpou nebo octem, samotném octu, tee-tree oleji atd.. Zkusil někdo z vás něco z toho a jak to zabralo??? Máme doma šampon capistan, tím jsem jí myla vlasy, když se vyskytly vši ve školce, vždy to jako prevence fungovalo... v kombinaci s pevně zapletenými copy.. Teď jsem z toho nešťastbá a na nervy, já se drbu jen když vidím veš nebo blechu na obrázku a z téhle situace šílím.. Zdrojem byl tábor...

ivulem
5. srp 2014

nám pomohl psí šampon, nic jiného nefungovalo.

petrajurinova
6. srp 2014

U nás zabraly opakované zábaly z oleje (klasického kuchyňského) smíchaného s tea-tree olejíčkem (pár kapek) - směs nanést na vlasy (vmasírovat do kůže a kořínků a roztáhnout na celou délku vlasů a pak vlasy sepnout, obalit igelitem (fajn je kuchyňská samodržící folie) a nechat 15 až 20 minut působit a potom důkladně vymýt - opakovali jsme týden co druhý den a bylo po problému i když pak "zdroj" byl pořád v dosahu, tak se holce zpátky na hlavu to svinstvo nevrátilo.

cailyn
6. srp 2014

Ahojky ,tak to vůbec nezávidím,protože tyhle zvířátka tahala dcerka domů 4 měsíce,už jsem byla zoufalá a naštvaná na zdroj zárověň.Vyzkoušely jsme jak drahé šampony tak psí ortosan a pořád nic.
Ná, zabral právě až zmíněný olejový zábal,ale bez tea tree olejíčku ten jsme daly až po umytí vlásků. Zábal je 2:1 olej a bílá francovka(ne tu zelenou) ,krásně nanést po celé hlavě od kořínků po konečky,zabalit do igelitu a nechat působit(malá to vydržela mít na hlavě přes dvě hodinky 🙂 ) .Potom dej jen šampon a pak ještě jednou ,vlasy jsou po oleji příšerně mastný,ale bylo to jediné co nám zabralo.A pokud máte někde v blízkosti kaufland tak tam prodávají na vyčesání hnidů přípravek Respect a je i všiváčkem. Držím palce a pevné nervy.

edeltraut
6. srp 2014

Kamčo, nejlepší a nejdražší je asi Paranit. Švagrová nedávno také řešila a koupila Hedrin Once a moc si to chválila... ať se těch potvor co nejdřív zbavíte. Vím,je to na palici. Já tenkrát v panice zkrátila Elišce vlasy na ramena 😀, ale zjistila, že jí to sluší o moc víc než ty dlouhé 😉

sju13
6. srp 2014

Ahoj. nám pomohl klasický olej s francovkou,vmasírovat do vlasů a pod igelitakem aspon hodinu ,opakovala jsem to dvakrát po týdnu. a vyčesávala jsem to octovou vodou. a máme klid 🙂

tvarohacek
6. srp 2014

paranit

killi
7. srp 2014

použila jsem několik tzv. zaručených přípravků paranit, liqido duo forte aj., ale žádný nezabral. Jediné co nám zabralo tak denně zábal kokosový olej s tee tree olejem a dát do ilegitu a nechat celou noc. Pak jsem vlasy přežehlila žehličkou a denně vybírala z hlavy ven. 😉 😉

innes
7. srp 2014

Nam zabral diffusil H forte a pak Paranit preventivni sprej. Hodne stesti pri likvidaci 😉

humpio
3. dub 2016

Kdyz nemam doma alpu ani francovku a ani tee treeoil je pred vyplatou staci jen olej?a pak umyt orthosanem zabere to a vyzehlit?jen orthosan a zehlicka zabralo jen z casti.hnidy mizi ziviu sem nasla jen jednu ale kdyby bylo neco ucinejsiho byla bych rada

holubice.petra
3. dub 2016

Pry je dobre zehlit vlasy

zuzineckah
3. dub 2016

Žádné z těch přípravků z lékárny nezabraly... Dcera má ale opravdu husté vlasy a dlouhé. Až pak alpa/olej. Ale musíme to opakovat, bojím se, aby jí tam něco nezůstalo.