Co znamená střídat čípky a suspenzi?

djkrypta
24. črc 2010

ahojte maminky,
můžete mi poradit? máme 4 měsíčního chlapečka a máme vysoké horečky až 39.5. Pan doktor nám napsal nurofen čípky a suspenzy, že to máme střídat. Čípky á 6 hodin a sus. á 8 hod. Nezeptala jsem se ale jak. Jestli jednou sus pak za 6 hod čípek a zase za 2 hod sus? Bo jak? Páč dyž dám sus. horečka se sníží ale za o hodin už je zase vysoká...
Děkuji za odpovědi
Terka

shaula
24. črc 2010

@djkrypta Jakou suspenzi?
Obecně se u neklesající teploty postupuje tak, že se střídají léky na bázi paracetamolu (např. Paralen, Panadol apod.) a ibuprofenu (např. Nurofen) - bez ohledu na to, jestli jsou v sirupu, čípcích nebo jiné formě. Ibuprofen a paracetamol totiž působí jinak, takže se mohou prostřídávat, ale je u každého nutné dodržet jeho odstup. Tj. pokud je na obou uvedeno, že se smí dát až po 6 hodinách, tak dát třeba Nurofen, po 3 hodinách Panadol, po dalších 3 hodinách Nurofen a tak dále. Ve tvém případě bych to viděla nějak takto: čípek, další čípek po 6 hodinách, a někdy mezitím (např. po 3 hodinách) tu suspenzi, další suspenzi až po 8 hodinách od první. Tj. např. ve 12h čípek, v 15h suspenzi, v 18h čípek, ve 23 h suspenzi, atd. Tady bude problematičtější to prostřídat, když každé má jiný interval, ale prostě to dělej podle selského rozumu, abys nedala léky hned po sobě a taky abys dodržela ty odstupy (6h u čípku a 8h u suspenze).
Já osobně dávám jen Nurofen sirup, ten je super. Mám ještě Panadol čípky (nebo Paralen? Z hlavy nevím 😅 ), ale ty klukům nezabírají. Navíc ibuprofenum působí jak proti horečce a bolesti, tak protizánětlivě.

latvia
24. črc 2010

@djkrypta shaula to vysvetlila dobre. okrem toho, vacsinou postaci kombinacia paralen nurofen, s odstupom 3hodin...teplota urcite klesne pod 38st. urcite nedavaj lieky pri teplote do 38st.. a v podstate je jedno, ci je to cipok alebo sirup, hlavne je, ze kombinujes rozne lieky, teda paralen a nurofen. kombinovat paralen cipky a panadol sirup nema zmysel..

djkrypta
autor
24. črc 2010

jste moc hodné, holky :0)) myslela jsem si že to tak bude...máme doma ale čípky a suspezi=sirup obojí nurofen, tak asi rychlekoupit paralen a bude....
Děkuji moc...

shaula
24. črc 2010

Ještě mě napadlo, jestli to doktor nemyslel tak, abys mu nedávala pořád jen sirup, že to může nadměrně zatěžovat nebo dráždit žaludek, tak abys to prostřídala s čípky... Mně to takhle jednou doktorka doporučila, když měli těch sirupků moc najednou 😉

berenika39
25. črc 2010

@shaula to si přesně myslím. ten sirup je šíleně sladkej, a když prtě třeba při nemoci nejí, a do toho do žaludku nával sirupu - přeci jen třeba ten panadol má málo účinné látky na jeden ml, takže se toho dává jednorázově dost - to je nepříjemný, petr mi občas všechno vyzvracel a bylo to jen tím sladkým, nic sladkého totiž nejí, není na to zvyklý. (nechutná mu to, ne že bych byla krkavec). tak možná proto je lepší střídat i ty formy léků, ne jen účinnou látku.