Cukání svalů ve spánku u batolete, máte zkušenost?

fredericka
10. zář 2015

Ahoj holky, mám dotaz. Dcera 25 m vždy při usínání sebou cuka. Jedna se o krátké záškuby ruky, nohy, ramene. Zatím ještě necukala hlavou, ani v obličeji. Záškuby nejsou rytmické, ani omezené na jednu stranu těla. Děje se tak vždy, když usíná a pak v průběhu noci, kdykoliv nespi moc tvrdě. Pres den se to ještě nikdy nestalo. Mate s tím někdo zkušenost? Vim, ze děti na tyto záškuby někdy trpí, ale tohle je velmi často, min pul noci. Jen při opravdu hlubokém spánku je v klidu. Díky za odpovědi.

mysonek
10. zář 2015

@fredericka při usínání je cukání normální, stejně tak v době tzv. REM spánku (ten kdy se zdají sny). REM a nonREM spánky se střídají, takže sebou může cukat i v průběhu noci.

fredericka
autor
12. zář 2015

@mysonek díky, já jsem na dnešek chvíli sledovala, kdy se to objevuje a většinou je to asi spíš v mělčí fázi spánku. Nejtvrději spí k ránu, a to se ani nehne. No uvidíme, kdyby se to nějak zhoršovalo, tak bych asi zvážila doktora....

jainy007
12. led 2016

Holk,, jak to dopadlo?

irenapestova74
19. led 2017

dobry den mam stejny pripat . vecinou to je kdyz ho uspavam vecer mezi 9hopul desatou pak spi vklidu a nic nedela a rano mu dam mliko a pak to zacne delat a jeste se vopcas zasmneje no mam strach muzete my prosim rict co to je dekuji

irenapestova74
19. led 2017

dobry den chtela bych se zeptat co muze spusobyt zkubnuti u ditete . delato rano a nez de spat kyz spi tak to nedela
dekuji

fredericka
autor
19. led 2017

U nás to v podstatě nijak nedopadlo, respektive to odeznělo cca za dva měsíce úplně samo 😉