• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dalekozrakost u dětí. Nevíte nějaké řešení?

Já bych chtěla povzbudit maminky dětí,co mají velké dioptrie.Za rok se nám snížili dioptrie z 8 na 6.

@pantomima naše Dr. říká, že do 3 dioptrií brýle u malých dětí (2,3roky) neřeší, oko roste a samo se dorovná, tupozrakost je pak něco jiného a to řeší brýlkama i u 0,5 dioptrie.
16. pro 2015 v 08:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radulka1 malýmu je pět...:wink:
16. pro 2015 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je onen nález....o tupozrakosti se tam dr nezmiňuje :frowning2:
16. pro 2015 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, trošku to tu obnovím :slight_smile:
Nemáte náhodou některá info o tom, jaké jsou hraniční hodnoty dalekozrakosti u pětiletého dítěte? Když čtu, že u 2,3 letých je to do 3 dioptrií :confounded:
11. bře 2016 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima
Můžu se optat.. máte už kontrolu za sebou? Jak se to dále vyvíjí.. nějaké zlepšení? :sunglasses:
16. bře 2016 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nastys zdravím..no já hlavně jsem zvolila ještě jednu kontrolu v nemocnici na očním..a nález??? normální věku..jo vy máte brýle? no tak mu je dávejte..tak na dvacet minut, půl hodiny denně....klapku??? v žádném případě....takže nyní jsme ve fázi, že ho občas ve školce donutí si brýle vzít a můj dojem? pokud by jsme šli nejdříve do špitálu..tak odejdeme bez brýlí a já bych ušetřila dva tisíce...kontrola tam v květnu..a že se uvidí, že mu je seberou nebo minimálně sníží ty dioptrie....dnes akce ve školce,,Lví očko,,- měření...odpověď? zajděte k očnímu, dělali šest měření, páč se jim nějak nezdál a vyšlo to tak, že neví..ale to vůbec nevím, kdo to dělal, s jakým vzděláním a možná se vyděsil, když se dozvěděl, že má malej brejle..takže to nijak nehrotím...uklidnila jsem se a je to ok
16. bře 2016 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima
Uff, tak to je docela síla. Né nadarmo se říká, co doktor, to názor..
Syn má brýle od pátku, tak sbírám různé info :grinning: Už jsem z toho šišatá...
A do téhle kontroly nosil syn brýle poctivě?
17. bře 2016 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nastys skoro vůbec :wink:
17. bře 2016 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ona se ta tupozrakost dá občas pořešit i v dospělém věku, ale jen u pár jedinců. :slight_smile: Samozřejmě v dětském věku je to základ a dá se říct téměř jediné východisko-
1. říj 2016 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek