Dalekozrakost u dětí. Nevíte nějaké řešení?

pohadka
10. lis 2007

Všimli jsme si šilhání na pravém oku (2r4mes). I při kreslení měla hodně hlavu nízko. Tak jsme šli na oční a tam holce (nyni 3roky)zjistili dalekozrakost - naměřili na pravém oku 8 dioptrii a na levém 7dioptrii. Doktorka napsala poloviční. Tedy na pr.oku 5diop. a na levém 4diop. Za půl roku na další kontrole naměřila zas o jednu víc. Pr.oko 6diop. levéoko 5diop. Teď zjištujem, že i tak ji dělá problém se na něco zaostřit do dálky, že i s takovýma brýlema se musí zaměřovat.Doktorka mi zdělila ať počítáme s tím, že bude mít brýle na pořád. Leden únor máme jít na kontrolu.
Přemýšleli jsme jestli by nebyla vhodná operace. Nevíte nějaké ,,řešení,, jak pomoct. ☹ ☹

radulka1
16. pro 2015

Já bych chtěla povzbudit maminky dětí,co mají velké dioptrie.Za rok se nám snížili dioptrie z 8 na 6.

@pantomima naše Dr. říká, že do 3 dioptrií brýle u malých dětí (2,3roky) neřeší, oko roste a samo se dorovná, tupozrakost je pak něco jiného a to řeší brýlkama i u 0,5 dioptrie.

pantomima
16. pro 2015

@radulka1 malýmu je pět...😉

pantomima
16. pro 2015

tady je onen nález....o tupozrakosti se tam dr nezmiňuje ☹

nastys
11. bře 2016

Ahoj holky, trošku to tu obnovím 🙂
Nemáte náhodou některá info o tom, jaké jsou hraniční hodnoty dalekozrakosti u pětiletého dítěte? Když čtu, že u 2,3 letých je to do 3 dioptrií 😖

nastys
16. bře 2016

@pantomima
Můžu se optat.. máte už kontrolu za sebou? Jak se to dále vyvíjí.. nějaké zlepšení? 😎

pantomima
16. bře 2016

@nastys zdravím..no já hlavně jsem zvolila ještě jednu kontrolu v nemocnici na očním..a nález??? normální věku..jo vy máte brýle? no tak mu je dávejte..tak na dvacet minut, půl hodiny denně....klapku??? v žádném případě....takže nyní jsme ve fázi, že ho občas ve školce donutí si brýle vzít a můj dojem? pokud by jsme šli nejdříve do špitálu..tak odejdeme bez brýlí a já bych ušetřila dva tisíce...kontrola tam v květnu..a že se uvidí, že mu je seberou nebo minimálně sníží ty dioptrie....dnes akce ve školce,,Lví očko,,- měření...odpověď? zajděte k očnímu, dělali šest měření, páč se jim nějak nezdál a vyšlo to tak, že neví..ale to vůbec nevím, kdo to dělal, s jakým vzděláním a možná se vyděsil, když se dozvěděl, že má malej brejle..takže to nijak nehrotím...uklidnila jsem se a je to ok

nastys
17. bře 2016

@pantomima
Uff, tak to je docela síla. Né nadarmo se říká, co doktor, to názor..
Syn má brýle od pátku, tak sbírám různé info 😀 Už jsem z toho šišatá...
A do téhle kontroly nosil syn brýle poctivě?

pantomima
17. bře 2016

@nastys skoro vůbec 😉

nobody
1. říj 2016

Ona se ta tupozrakost dá občas pořešit i v dospělém věku, ale jen u pár jedinců. 🙂 Samozřejmě v dětském věku je to základ a dá se říct téměř jediné východisko-