Dávkování čípku se sirupem - vysoké horečky. Poradíte, prosím?

sorboni30
8. únor 2024

Maminky prosím poradíte mi?
Sice mám doma už větší kluky, jsem ale v tom jakoby "poprvé". Dcera má od noci vysoké horečky..
Dala.jsem ji čípek Nurofen.. zabral dobře.. po 5 hod jsem musela dát další lék, protože opět vysoké teploty...
Ve dne jsem řešila sirupy střídavě Nurofen s Panadolem.
Teď naposled dostala čípek Panadol v 18 hod, protože se vzbudila, usnuly jsme spolu..já jsem taky nemocná tak jsme dospávaly a já misto hlídání usnula s ní. Měla 39,6 takže jsem ji dala čípek Panadol a dělali jsme zábal.
Teď tady sedíme a čekám kdy ji můžu dát sirup nejdříve?
Nechci ji dát ještě spát dokud ji nedám sirup aby se to zas nerozjelo nekontrolovatelně nad 40.
Při zabalech rve jak tur. Jsou ještě nějaké jiné možnosti srážení teploty u dvouleho miminka co má 12,5kg?
Teď má teplotu 38,5 😞 děkuju za rady

krisstina93
8. únor 2024

Můžeš to kombinovat po 3 hodinách, je jedno jestli čípek nebo sirup, proste jednou nurofen a jednou panadol. Takže když měla v 18h panadol, tak teď můžeš dat nurofen sirup nebo čípek. Pokud nemá studené nohy, tak můžeš dat octové ponožky, ale 38,3 bych nesrazela, až nad 38,5 se davaji leky.

sorboni30
autor
8. únor 2024

@krisstina93 děkuju hodná 🙏 Ano ano pod 38,5 nedávám léky, dávám nad 38,5 proto jsem stále čekala jak to jde pomalu nahoru kdy už můžu dát další. Myslela jsem, že až po 4 hodinách můžu. Octove ponožky jsem slyšela, ale nezkoušela jsem takže nemám zkušenost. Děkuju za radu 🥰

nikolite
9. únor 2024

Syn má teď taky vysoké horečky. Doktorka nám místo zábalu dporučila ať jej vezmu do náruče a dám si sním dlouhou vlažnou sprchu. Klidně 10 minut. Prý je to u těhle prcků lepší vzhledem k tomu že u zábalů většinou řvou.

sorboni30
autor
9. únor 2024

@nikolite to je zajímavé děkuju za tip 🙏 dcera má stále 39-40 a já jsem taky nemocná i synové takže je to mazec. Brzy buďte zdraví ✌️