Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dcera, 1,5 roku, vystouplá prsíčka. Máte zkušenost, o co by se mohlo jednat?

strasidelko
7. čer 2021

Dobrý den všem.
Byli jsme na rok a půl prohlídce s dcerou a dr řekla ze má malá vystoupla prsicka.
Jelikož je to moje první dítě a nemám srovnání okolo sebe, tak mi to přišlo normální.
Má je souměrné maličko vystouple. Ale opravdu maličko.

Dr nás poslala na endokrinologii, ale bohužel máme termín až v září.
Vůbec nevím co si pod tím představit a co by to mohlo pro malou znamenat. A tak se obracím na zkušené maminky.

Mate některá zkušenosti o co se jedna nebo by se mohlo jednat?
Má obě dvě stejně vystouple není jedno víc nebo min, šle jsou stejně.

Děkuji všem maminkam za rady. 🙏

serafinovicova
7. čer 2021

Ahoj, já teda nevím, dcerka má 20m a prsa má taky lehounce vystouplá - není plochá, stejně tak má malinký pupíček a přesto nás MUDr. chce sledovat, protože je mimo tabulku se svojí váhou (má nízkou váhu, ale to už od porodu a navíc je to malá neposeda, která nemá čas nabírat tuky, ale místo toho je samá modřina a sval).
Tak buď v klidu, třeba to nic nebude a jedná se jen o kontrolní vyšetření, aby se nic nezanedbalo 😉.

pe_tu_ss_ka
7. čer 2021

@strasidelko kamarádka měla takový problém s dcerou. Po domluvě s doktorkou vysadila u malé kuřecí maso, a prsa se srovnala. Působily na ní nějaké růstové hormony, kterými kuřata krmí. Tak možná typ na úvahu.

cherie24
7. čer 2021

@strasidelko taky to tak měla známá. Malou futrovala čisté jenom kuřecím masem a doktorka jí řekla, ať kuřecí rapidně omezí. Srovnalo se to. A to ještě z kuřecího měla i 5 měsíců v těle salmonelu. Vystouplá prsa znamenají nějaký hormonální bordel v těle. Buď to může mít nějaký jiný důvod (zdravotní) nebo opravdu to kuřecí. Je to narvané hormonama až to ani pěkně není a v takovém malém tělíčku to pak nadělá spoustu neplechy. Já třeba kuřecí ani nekupuji, když už tak krůtí. Krůta by takovou hormonální dardu jako kuře nezvládla a pošla by, tudíž jí tím nemůžou ládovat horem dolem. 🙂

strasidelko
autor
7. čer 2021

@cherie24 no to je to, ze my kuřecí nedavame skoro vůbec. 🤷🏻‍♀️

cherie24
7. čer 2021

@strasidelko tak pak je dobře, že vás doktorka poslala na vyšetření. Třeba to ani nic nebude, ale je lepší vědět na čem jste 🙂

marge_s
7. čer 2021

@strasidelko kureci klidne pust z hlavy, je to mytus. Hormony se u nas nesmí používat. Leda bys kupovala ptaky z Ciny 😉

purplerain
8. čer 2021

@strasidelko dcera má 20 měsíců a úplně stejný problém. Má to už asi od narození (soudě dle fotek), ale naše doktorka si toho všimla na 18ti měsíční kontrole. Já tomu taky nikdy nevěnovala pozornost. Poslala nás na endokrinologii, tam prsa prohmatali, brali krev a dělali sono malé pánve (zda nejsou předčasné činné vaječníky). Vše bylo v pořádku, budou jenom sledovat. Prý to tak občas bývá a samo časem zmizí. Tak nestresuj, asi to není nijak vzácné. Mimochodem, já kuřecí také běžně kupované nedávám.

lachtanice86
8. čer 2021

Dcera to mela taky. Na endokrinologii jsme byly 3x. Vzdy ji doktor změřil a zvážil, aby zjistil jak rychle ne/roste. Dostali jsme doporučení opustit veškeré maso z velkochovu, nejen kuřecí ale všechno. S tim ze mame nakupovat u lokálních bio farmářů. To platilo i pro zeleninu a ovoce a ovoce tedy vybírat lokalni a dostupné u nás. A nepit z ničeho co je z plastu. Tedy používat keramiku nebo sklo. Srovnalo se to

terezia10
8. čer 2021

@pe_tu_ss_ka boze jak dlouho bude Kolovat tady ten fake news toto je úplná blbost žádná kuřata v ČR a dovazena do ČR nejsou krmeny podávány hormony jsou tak přísná pravidla ze by si to ani nikdo nedovolil a přijde mě vtipný ze i v roce 2021 tomu někdo věří

marge_s
9. čer 2021

@terezia10 mne prijde strasny kolik doktoru tohle siri. 🤷🏾‍♂️ Kolikrat jsem to tu cetla “ale mne to rekl doktor, tak to je pravda. (A normalne bych rekla, ze to je jasny, verit doktorovi nez nekomu na MK) Mozna je neplati farmafirmy, ale bio farmari 🤭

terezia10
9. čer 2021

@marge_s jo to mě taky

terezia10
9. čer 2021

@marge_s 😀jo jo slavné Bio ještě je ten komentář nepit z plastu no já nevím jak my jsme mohly přežít 😀

cherie24
9. čer 2021

@terezia10 přísné normy? I v běžně dostupném krmivu jsou látky podporující růst. V těch velkochovech se dějou taková zvěrstva, že bych neřekla, že je tam nějaké normy extra zajímají. Nebo vám přijde normální, že běžné kuře než vyroste a začne snášet, tak to trvá několik měsíců a kuře v takovém ústavu to zvládne za pár týdnů? Těžko toho docílí tím, že na ně příjemně mluví a vysvětlují kuřeti jak je důležité, aby rychle vyrostlo.

terezia10
9. čer 2021

@cherie24 hoax je to marny a marný

terezia10
9. čer 2021

@cherie24 Logo Akademie kvality
Hormony ani antibiotika v drůbeži nehledejte. Je to mýtus!
Hormony ani antibiotika v drůbeži nehledejte. Je to mýtus!
12. 01. 2018

I když se již mnohokrát psalo, že v drůbežím mase není možné najít růstové hormony nebo antibiotika, stín pochybností u některých lidí stále přetrvává. Spotřebitelé mají často obavu, zda maso, mléko nebo vejce neobsahují růstové hormony nebo antibiotika ze zvířat, z nichž pochází. Představují si, že tyto látky jsou kuřatům podávány pro rychlý růst a tím pronikají i do masa. Tak tomu ale není. Za tímto mýtem stojí dost možná marketingový nebo obchodní tah.

Co se týká růstových hormonů, jejich použití je v rámci EU již několik let zakázáno a pravidelně kontrolováno dozorovými orgány (státní veterinární inspekce apod.). V případě antibiotik je zde udělena pochopitelná výjimka k použití. Ta se vztahuje k případu, že je zvíře nemocné. „Lze je tedy podat jen k léčebným účelům. Při užití antibiotik se následně musí dodržet ochranné lhůty, během nichž jsou zbytky antibiotik odbourány a vyloučeny z organismu. V tomto období se nesmí kuřata dodávat na porážku,“ objasňuje ožehavé téma MVDr. František Mates ze Sdružení drůbežářských podniků.

Stejně je tomu i u kuřat z BIO chovů. I těm smějí být z léčebného důvodu podána antibiotika. Taková kuřata už pod štítkem BIO v obchodech ale nenajdete. Vyléčená kuřata již nesmí toto označení nést.

Podivujete se nad tím, jak dokáží kuřata tak rychle vyrůst? Odpověď je nasnadě. Pokud jste vy nebo známí z vesnice chovali pár kuřat, valnou součástí jejich menu byly určitě i zbytky z kuchyně. To však neplatí pro velkochovy. Kratší doba výkrmu drůbeže (kuřat, krůt apod.) je dána genetickými předpoklady zvířete a také vyváženým krmivem. Stále se zdokonalující krmné směsi obsahují všechny potřebné živiny, minerální látky a vitaminy k optimálnímu růstu.

cherie24
9. čer 2021

@terezia10 mě to ale ke kupování kuřecího stejně nepřesvědčí. Jak je teda možné, že je více lidí, kteří řeknou, že vysadili u dětí kuřecí a prsa se jim opravdu ztratila? Já se s vámi nechci hádat. My masu celkově neholdujeme, jde i o ty podmínky, ve kterých ta zvířata vyrůstají. O to jak se s nimi zachází na jatkách. A to mám info přímo od lidí z jatek a tam je nějaká nařízení nebo práva zvířat fakt vůbec nezajímají. A veřejnosti se pak tvrdí jak je to všechno růžové a zvířátka vůbec netrpí. Takže popravdě já tomu, co se píše na internetu moc nevěřím. Tam se člověk dočte takových věcí a přitom z toho není pravda skoro nic. Hlavně se tam píše to, co lidi potřebují slyšet.

terezia10
9. čer 2021

@cherie24 ano nevěřím tomu ze je to s kuřecího ja ho jim hodně a prsa mám stejne to by snad všem ty kozy museli nárůst jinak o podmínkách ale tady není diskuze to už je jiné tema

cherie24
9. čer 2021

@terezia10 já jsem jen napsala, že kamarádka to tak prostě měla. Holka v roce a půl měla prsa, vysadila kuřecí a prsa ji zmizeli. Co si o tom, kdo myslí je už potom jeho věc. Věřím tomu co vidím. Média i lidé jsou podplatitelní, takže dočteme se to, co chtějí, abychom se dočetli a lidé dělají to, za co je zaplatí. Když jeden prémie odmítne, jiný si je rád vezme. Kdyby média psali o Babišových drůbežárnách, že je tam krmí sajrajtem, tak si je tolik lidí nekupuje že ...

marge_s
9. čer 2021

@cherie24 no a jiny priklad mas vyse, prsa zmizela casem sama 🤷🏾‍♂️ Jednoduche.

korin
9. čer 2021

@cherie24 Rostou díky kombinaci šlechtění a krmení. Ne hormony! V EU se k tomuto účelu nesmí používat, ani se u nás nikdy nepoužívaly. To je otázka hovězího masa v USA. Z tohoto hlediska je u nás zcela bezpečno.

purplerain
9. čer 2021

@cherie24 nám řekli, že to časem zmizí samo. O kuřecím se doktorka ani nezmínila. Já to uvedla jenom proto, že máme kuřecí domácí, takže i kdyby to z kuřat mělo být, tak u nás těžko. A kamarádky dceři by to prostě zmizelo tak jako tak.

janule0123
11. čer 2021

@strasidelko máme ten stejný problém, jen nás poslala na krev na stitnou žlázu (já i manžel se s ni léčime)naše pediatricka-hormony štítné žlázy v normě, ze to probírala se specialistkou a zatím neřešit a být v klidku...jinak prý se to má srovnat do půl roku od ukončení kojení, u mě se bohužel kojení nekonalo... a má taky rok a půl ... s kurecim nám říkala, malá ho měla jednou do týdne a ještě k tomu domácí...vysadila jsem ho raději i tak, ale výsledek zatím nevidím..

strasidelko
autor
11. čer 2021

@janule0123 Tak to je opravdu stejne jak u nás. Nás teprve vyšetření čeká v září, tak uvidíme. Ale taky si myslím, ze to bude v pořádku. Kdo ví proč tomu tak je.

janule0123
11. čer 2021

@strasidelko nás poslala na krev přímo pediatricka, a kdyby to nevyšlo, tak pak by nás posílala dál... se specialistkou jen konzultovala jestli teda řešit teď nebo počkat ... takže zbytečně se nemusíme zatím stresovat čekáním na specialistu... jinak kamarádce řekl pediatr ze do třech let je to ok ...