Dcera je od nástupu do školky pořád doma, nic nepomáhá

evickabartuskova
22. led 2019

Dobrý den chtěla bych se zeptat dcera v září nastoupila do školky je stále nemocná hlenovity kašel teploty zvracení hlenu teď až půl hodinové záchvaty kašle momentálně má atb vždy ská na 2 dny do školky pak zase 2 až 3 týdny nemocná ale furt ta samá nemoc dokola setkal se stim někdo z vás u dítěte? Furt sní někdo je doma už týden odmítá jist..... Pije normálně ale jídlu moc nedá skoro vůbec. 😑

zmrzlinka
22. led 2019

@evickabartuskova syn taky první rok promarodil.Doporuciji ORL vyšetření na nosní mandli a možná i na alergologii . Určitě i vyšetření hladiny železa v krvi .Častá nemocnost může u dětí spusobot anémii.Jestli nechce jíst možná by bylo dobré nechat ji aspoň měsíc doma,aby se vzpamatovala.Caste nemoci a ATB ji musí dát zabrat.Synovi mohol Multisanostol sirup.Po něm začal líp jíst.Drzim palce.

terkamamka
22. led 2019

@evickabartuskova my to máme ted přes zimu taky. Jsme take prvni rok ve školce. Rodiče dávají děti nemocné a kolikrát i ty učitelky prskají.... a hlavně chodí v jakém koliv počasí ven a ne příliš dohlížejí na oblečení. bydlím s okny do zahrady kde mají i školka zahradu... někdy si říkám radši nevidět a neslyšet. Chvilku to trvá než si udělá odolnost. My taky měli Atb dokonce dvakrát. Ale my měli vše krk oči uši i prudušky a 40C horečky děs běs.... Minulí týden rekord, byla celý týden ve školce hurá!! Ale dnes už sem ji zas radši nechala doma trošku frkala....

terkamamka
22. led 2019

A k těm mandlím já bych třeba holce mandle trhat nedala, jen kdyby musela a dusily by jí jinak né...

eldrag
22. led 2019

@evickabartuskova syn taky porad nemocny, opakovane rymy vedly ke zjizveni eustachovy trubice , vypotky za bubinky, opakovane zanety stredousi, odstranenim nosnich mandli vsechno skoncilo.

zmrzlinka
22. led 2019

@terkamamka mandle se trhají jenom když se musí.Zadnej ORL lékař je netrhá jen tak protože zrovna nemá co na práci.

hesstia
22. led 2019

Mandle opravdu jen jak přerostou a dusí se...me trhali nosní a do roka mi dorostly...mamince trhali krční a jedna doktorka ji doslova servala, ze větší blbost udělat nemohla, ze jak nemá mandle, tak ten bordel se ji bude ukládat jinde a fakt ma od te doby horší potíže nez časté anginy apod... Seda ji to na plíce, problémy se zlucnikem a to vše od mala, kdy ji trhali krční mandle... Moje dcera první dva roky školky byla taky neustále na hromadě, pediatra taky doporučovala mandle, nedala jsem a od dubna se ji zlepšila konečně imunita sama a ddrží se

zmrzlinka
22. led 2019

@hesstia teď v roce 2019 se už nosní mandle dělají jinou metodou a nedorůstají.Taky se krční mandle u dětí netrhaj,ale zmenšují.A samozřejmě zvýšená nemocnost není důvodem k trhání mandlí.Ale ORL vyšetření ano.Moderni ORL pracoviště má moderní přístroje např. kamerku do nosu ,kterou nosní mandlí vidí.Dobry ORL lékař u častých zadních rým udělá výtěr opravdu z ložiska ne jenomže nosu a můžou se nasadit cíleně ATB a na jenom Pamycon který píše většina pediatrů.Kvalitny ORL doktor udělá sono dutin při potížích.Nemusi se dítko rengenovat a posoudí jestli časté zadne rymi nespusobuji i záněty dutin.I proto by měl kvalitní alergo- imunolog před tím než nasadí např. Ventlin,Berodual atd. doporučit i ORL vyšetření.
To že se před 30 lety trhali mandle jak na běžícím páse je naštěstí dávno za náma.Treba hledat kvalitny doktory a třeba si za nima i několik km dojet aby decku pomohli.
Já osobně krcne mandle nemám.Prodelala jsem mononukleózu,následně několik angín a jsem ráda že jsou pryč.Je to 15 let a jsem zdravá a žádnou astmu nemám i když mne všichni strašili zenju určitě budu mít.

terkamamka
23. led 2019

@zmrzlinka ja bohužel znám případ kdy se až tak mandle trhat nemusely a i tak dali matce na vyber ze se mohou dat pryč....

eldrag
23. led 2019

@hesstia souhlasim, ze zaklad je komplexni vysetreni na orl, a min pul roku sledovani prubehu nemoci. U nas opravdu odstraneni nosnich mandli ukončilo veskere nemoce, nedoslychavost, huhlani . 🙂 musi se to vzdy posuzovat pripad od pripadu.

petull77
24. led 2019

@evickabartuskova dobry den, teda presne jakobyste psala nas příběh! Dcera začala v záři chodit do školky a od října, jakmile skončilo hezke pocasi, neustále ryma a kasel, vzdy tyden doma a pak tyden ve skolce a zase nanovo... ted od ledna se to uz uplne pokazilo, prvních 14dni byla doma kvuli kasli a zvracení hlenu, pak sla na 4dny a najednou od soboty horečky 40 😓😓 silene, z krve ji zjistili bakterii mycoplasmata, ma urputný dávivý kasel, horečky sice ustoupily ale porad ma teploty, zitra jdeme na kontrolu... dostaly jsme klacid na 20dni, protoze ne to hnusna bakterie, která způsobuje pry skoro 80% respiračních nemoci u deti, ale strasne dlouho se vlece a ATB na tyden je hrozne malo... muzu potvrdit ze sve zkušenosti, v listopadu jsem mela plicní chlamydie a az po 10.dnu mi zabral klacid a diky bohu léčba 21dni pomohla, bylo to silene... nicméně pediatricka nam doporučila školku ted az do dubna uplne vynechat, rikala ze deti od 2 let nemaji vubec zadnou imunitu, az do 7 let se tvoří... takze cely prvni rok ve skolce deti vzdy promarodi... a ja nechci at je porad nemocna, takze s ni budeme doma a budeme se s partnerem střídat plus chůva, protoze potřebujeme samozrejme pracovat... do školky pujde az v dubnu

hesstia
Autor odpověď smazal
Zobraz
rajecka
25. led 2019

Je to všechno o imunitě a ta je bohužel z velké míry vrozená, dle mého laického názoru. Mám dvě holky ve školce, obě jsou jak groš kudla, s jídlem se trápím celý jejich život a nejsou vůbec nemocné, nikdy neměli antibiotika a od září nezmeškali ve školce jediný den. Dávám poctivě Hlívu ústřičnou a snažíme se být venku, ale někdo prostě bude mít sklon být víc nemocný i v dospělosti a nic se nedá dělat ☹

petull77
27. led 2019

@rajecka hlivu jsem si te koupila, čerstvou... v jake podobě ji davas prosim dětem? Diky