Dcera má zvětšené uzliny na krku, v podpaží a třísle

misellll
24. led 2014

Ahojky holky.Tak malá už má třetí týden zvětšenou uzlinu na krku u kýváčku.Včera jsem s ní byla u doktora....Prý je uzlina do dvou centimetrů.Měla by být však do jenoho.V uterý jdeme na krevní testy.Tak jsem zase vyděšená a přemýšlím nad nejhorším.Dnes jsem si všimla že má opravdu maličkou uzlinku i v podpaží a v třísle ☹ Tak jsem ještě víc vyděšená.Máte s tím některá zkušenosti.Jinak mi doktor říkal,že většinou to děti mívají,že se jim uzlinky zvětší i kvůli jakémukoliv infektu,ale i tak mám obavy ☹ děkuji za jakoukoliv informaci,radu či tip

tekinque
24. led 2014

Dobrý den
@misellll, my letely s dcerou včera k lékaři probudila se s uzlinou za uchem (pod tím tvrdým hrbolkem) cca 1cm uzlina, nebolestivá, mekčí, a já bych řekla pohyblivá.(že není uplně na pevno) dcera je do toho ještě hrozně osypaná má potravinové alergie, dr, že by to mohlo být od toho, ale slovo nejspíš, mě úplně rozčiluje, co se týka zdravotního stavu mé dcery. Takže jsem si teda vyžádala krevní testy, moč jsme sebou také měly a všechno bylo v pořádku. Takže naštěstí. Ale i tak z toho mám obavu, zvětšené uzliny má stále a měla je i dlouho předtím, ale ne tolik, tedka jsme docela marodily, dobrala už druhé ATB. tuto zimu a hnedka za sebou. :( Ale i tak z toho nemám dobrý pocit. příští týden jdem na alergoligii a chci si promluvit s imunoložkou, i od toho můžou být uzliny zvětšené. jinak co Vám mohu za sebe poradit, aby jste si o uzlinách nehledala nic na internetu, jelikož já to udělala, jsem těhotná a tedka jsem z toho uplně zničená. :( tak at Vám testy dopadnou dobře a napiště jak jste dopadly. hezký den Markét

misellll
autor
24. led 2014

@tekinque:Dobrý den,Markét.Koukám,že máte taky pěkně veselo.Dceři se ta uzlina objevila před třemi týdny,nebyla nachlazená.Pouze v pusince měla aft.Bylo mi řečeno,že i z toho by mohla být uzlinka zvětšená.Ale přesně,jak píšete(že by i z toho mohla být zvětšená)taky mě podobné věty rozčilují.Znamená to,že je to puze jedna z možností.Bohužel na internet jsem se již podívala.A také jsem z toho pěkně ve stresu.Narazila jsem však také na nemoc toxoplazmozu,při které dochází ke zvětšení uzlin.Přenašeči můžou být z velké části kočky.Domů jsme si pořídili kotě před půl rokem.No uvidíme na ty krev. testy jdeme až v uterý.....do té doby to snad nevydržím.Jsem z toho na nervy.Všichni mi tvrdí,že malá je živá,hravá,veselá,bez teplot,přibývá na váze.Prý se nemám obávat.Manžel měl v dětství také problémy s uzlinami.Tvrdí tchýně,ale spíše mě chce uklidnit.Jenže ty její rady mě akorád rozčilují.Chlap ten je taky klidný.Příjde mi,že se zvládám starchovat za všechny:/Vaše malá má také více zvětšených uzlin,jestli jsem to pochopila správně.Ale za ouškem má nějakou o dost vědší????Nám doktor prohlédl pouze ten krk...ostatní uzliny nezkontroloval.Tak ho v uterý poprosím ať projistotu prohmatá všechny.V září byla dcera nemocná a vím,že mi doktor říkal,že má maličko zvětšenou uzlinu.No pak se zmenšila.Jiank ta krční uzlinka má do dvou centimetrů.Je o jeden cm větší než má být.Což už mi příjde celkem dost.Na pohled vidět tedy není. Krásný den Michala a Barča🙂

marjama
24. led 2014

@misellll Ahoj 🙂 Hlavně se moc nenervuj, i když vím, že se to lehce říká a hůř dělá 😝 Dcera měla zvětšené uzliny cca před rokem. Měla velkou uzlinu na krku, které jsem si všimla, když jsem jí česala. Uzlina byla viditelná, asi jako kdyby měla pod kůží větší mandli. Takže já v šoku, z čeho to může být. Letěla jsem hned k dr. Jinak dceři nic nebylo, nebyla v té době nemocná, prostě veselá, v pohodě. Dr. udělala kompletní krevní obraz, kde se nic nenašlo. Uzlina byla ale stále zvětšená. Mezitím dr. odešla a přišel nový dr. Přebral nás s tímhle problémem. Tohle všechno se odehrálo asi během 14 dnů a uzlina pořád nemizela. Nový dr. řekl, že zkusíme ještě udělat další odběr krve na EBV. Je to virus, který způsobuje mononukleózu. Hodně lidí, hlavně dětí, prodělá "napadení" tímto virem bez příznaků. No a šup, EBV byl pozitivní. Potom nám doporučil jenom větší klid, žádnou velkou fyzickou námahu a další kontrolní odběr za půl roku. Ještě nás teda poslal na sono uzlin a pro jistotu ještě kontrolovali játra. Musím ale říct, že dcera má stejně malinko zvětšené uzlinky v tříslech, ale dr. říkal, že to prostě takhle někdo má, že stačí třeba jen rýma a uzlinky reagují. Nebo se můžou zvětšit třeba i po očkování. Takže si určitě řekni, až vám budou dávat žádanku na odběry, aby tam zaškrtli taky EBV. Mrkni se na net, tam najdeš o EBV spoustu informací. Samozřejmě to tím být nemusí, jen jsem ti chtěla napsat naší zkušenost. Tak hlavně ať dobře dopadnete a nic to není!

misellll
autor
24. led 2014

@marjama:moc děkuju jsi hodná,určitě jsi řknu i o ty testy na EBV.Už jsem o tom něco slyšela.....ale vůbec mě to nenapadlo.No já doufám,že to nic nebude.Uklidňuji se tím,že jinak je vpořádku.A kdyby to bylo něco vážného,že by vypadala jinak.Hlavně okolí mě tímhle uklidňuje.Kolikrát se o malou až nezdravě bojím 😒 Všechno mě vyděsí..Nerada jí někomu dávám na hlídání nebo do školky,radši jsem když je se mnou.Jinak moc děkuji za podporu🙂

fallingstars
24. led 2014

@misellll Je dobré, že se udělají všechny testy a určitě je to věc, která by se něměla podcenit, protože to může být signál, že se něco děje, ale já bych Tě chtěla za mě uklidnit, že také nemusí - já mámdocela dost zvětšenou jednu uzlinu na krku už od dětství, nepamatuji si, že bych ji někdy měla jinak. Doktoři to někdy komentují, někdy ne, údajně to může tím, že jsem jako několikaměsíční prodělala těžký zápal plic, anebo to prý prostě někdo tak má i bez příčiny. Rozhodně má přes dva centimetry a když zakloním hlavu, je tam prostě viditelné takové "jelítko" 🙂 . Druhou na krku oproti tomu ani nenahmatám. Kromě toho mám také lehce zvětšené obě uzliny v tříslech, přičemž jedna je s trochou snahy a záklonu 😉 i viditelná, ale já jsem poměrně hubená, tak je to snadné. Je mi přes 30 a prostě to tak mám odjakživa, takže to minimálně není nic vážného. Přeju, aby to také nic nebylo 😉

misellll
autor
24. led 2014

@fallingstars:děkuji za uklidnění.....určitě máš pravdu a je lepší,když se to vyšetří.......Baruška taky není,žádný tlouštík.....má ve 4,5 letech 18 kilo🙂Ale nejdeto vidět....Přibrá sice pěkně....ale je prostě tak akorád.....Jak říkám,pořád řádí je usměvavá......tak to mě trošičku uklidňuje

tekinque
24. led 2014

@misellll No jo u nás je to furt něco, hlavně ty alergii nás trápí od roka držíme bezlepkovou dietu a atd. atd. ale s tím nesouvisí. Jinak uzlinku má cca ten 1cm druhou poloviční a má právě jen co jsem nešla tak za ušima v podpaží ani na krku nemá. Jinak třísla zkontroluji až se probudí. je fakt že tedka víc spí, ale ale asi to bude tím že ten imunitní systém pracuje. Že je tam něco co tam být nemá. Na EBV nám krevní testy nedělali, ale já mám teda v plánu o tom promluvit i na imunologii a alergologii, tam nám asi krevní testy také budou dělat a pokud se to nezlepší, chci vzít dceru do nemocnice at ji vyšetří tam. víc hlav, víc ví a já prostě toto nechci nechat náhodě. Jinak ta toxoplasmoza je možná také jsem o tom četla, kočku máme doma taky, ale spíš to přenašejí ty kočky co chodí ven,l živí se myšmi, syrovým masem a nejsou čisté a očkované, naše teda je a ven nechodí. A také se muže toxoplasmoza chytit z hlíny na zahradě. Z nemytého ovoce, a zeleniny, nebo spíš ne s pořádně omyté zeleniny. Jinak taky naše malá prospívá v pohodě. a má ve svých 2letech a 7m, 17 kg a 95cm. :D takže žádná chudinka. jinak je veselá a spokojená furt se jí ptám jestli ji něco nebolí a prý nebolí.
ale uzlinka za uchem je viditelná i bez ohmatu. 😕

misellll
autor
28. led 2014

ahojky holky,tak jsme dnes byly u doktora na tý krve....jsem vyplašená ještě víc.....uzlina je stále do dvou cm.Je nepohyblivá,tvrdá a ohraničená.Což není dobře.Uzliny při infekci,když jsou zvtšené,mají být pohyblivé,měkké a neohraničené....Dělal sedimku,crp,monolukleozu a tu toxoplazmozu.....Po výsledkách se uvidí co dá....jak bych byla šťastná kdyby se potvrdila ,,pouze,, monolukleoza naebo ta toxoplazmoza.Mám šílený strach...Chlap to bere s klidem ať neplaším,že bude vše vpořádku,ale já jsem v koncích.Nevím co dělat,pořád hledam na netu,a čím víc hledám,tím víc se bojím.....Nechci si připouštět nic špatného,ale vůbec ten strach nedokážu ovládat.Do toho je malá pěkně nachcípaná.Včera cvelý den chraptěla,žlutozelená rýma.Je tedy bez teplot ,ale pěkně chrchlá:( asi se zcvoknu......jinak je pořád živá a veselá.Uklidňuju se,že přibírá,chuť k jídlu má.Ale i tak se toho strachu nemůžu zbavit.Jinak jsem ho upozornila i na tu uzlinku podpaží.Řekl mi,že opravdu hmatatelný jsou,ale nejsou velké a hlavně jsou pohyblivé.Že ty by mu určitě starosti nedělali.Jak se daří vám a hlavně vašim prckům @tekingue???Potřebuju se vypovídat,doma to nejde,každý je vklidu a nic si nepřipouští a já jsem za hysterku

smisek24
28. led 2014

@misellll takhle se u našeho projevila mononukleoza 😒

misellll
autor
28. led 2014

@smisek24:můžu se prosím zeptat,kolik měl zvětšených uzlin po těle,kde...a jestli byly pohyblivé,ohraničené a bolestivé.....měl k tomu i jené příznaky?????Vůbec nevím kde by k tomu malá přišla....vím,že se přenáší slinami,ale nedovolím jen tak někomu aby jí pusnkoval,nebo pil z její láhve....a nejsem si vědoma toho,že by někdo z blízkého okolí tuto nemoc prodělala.moc děkuju za odpověď

smisek24
28. led 2014

@misellll měl zvětšené mízní uzliny - v tříslech, v podpaží i na krku - za ušima měl uzliny jako vlašský ořechy, některý byly tvrdý ale většina jen zvětšený, jinak na bolest si nestěžoval. Já jsem si nejdřív myslela, že má příušnice Ona se mononukleoza prý nemusí vůbec projevovat, že jí má 3/4 lidí bez příznaků a pak má jen protilátky v krvi. Daneček měl nejdřív ty uzliny zvětšené a pak dostal hroznou angínu cca za 3 dny. Ale u syna to mělo naštěstí dobrý průběh, měl jen lehce zvýšený jaterky a za měsíc už je měl ok. Jinak se musí držet dieta cca 1/2 roku.

nellisek
28. led 2014

Ahoj my máme zvětšenou uzlinku na krku za uchem už 1,5 roku, udělaný odběry prý vše v pořádku, jen protilátky cytomegalovirus. Tak asi z toho. Kamarádky syn ma už 2roky zvětšenou uzlinku po nestovicich, a od švagrovy syn ma uzlinku taky na krku někdy hooodne viditelnou, často trpí na opary. Některé děti jsou prý uzlinaci. Tak hodné štěstí snad to nic nebude. Na netu toho je tolik ze jsme jen vystrašený, já to znám z vl. Zkusenosti , jen samy hororový scenare, doktorka mi řekla at to vubec nectu, ze tam nikdy nenajdu ze to je dobrý nebo ze to dobře dopadlo. Kdy budete MIT výsledky z krve?

marton
28. led 2014

@misellll ahoj,vím že se to říká dobře,ale v první řadě nehledej rady na netu.Jasně si z toho všeho vytáhneš ty nejhorší diagnozy.Jestli už nemáš výsledky teď tak zítra budou stopro k dispozici.Z krevního obrazu se vyloučí to čeho se bojíš,možná se potvrdí mononukleóza nebo jiná infekce,sama vidíš že teď malá stoná.Tak ať dobře dopadnete 🙂 .

misellll
autor
29. led 2014

@smisek24 @nellisek @marton......holky děkuju...dnes mají být už nějaké výsledky,předpokládámže to bude ten krevní obraz a crp....Doktor má dnes odpolední takže je tam až od půl jedné...jako naschvál,jsem celá roztřesená.....už chci vědět alespoň nějaké výsledky.pomalu ani nemůžu psát,jak se klepu.A já jdu samozřejmně taky do práce odpolene...Takže se dostanu k telefonování,až kolem druhé.Je fakt,že mi doktor řekl,že hodně špatný by bylo,kdyb měla zvětšené uzliny nad klíční kostí a tam je má vpořádku.Tak se jen modlím a nemůžu nad ničím jiným přemýšlet....Je to hrozný,nikdy jsem se o nikoho tak nebála,jako o malou.Už od narození samé zdravotní problémy.....problémy s bříškem pomalu až do dvou let,V roce podezření na cystyckou fybrozu a další a další....naštěstí se doteď nic z toho nepotvrdilo,tak snad i tohle bude vpořádku.Vždyť já se ani nedokážu z toho mateřství radovat....pořád se jen bojím.Už mi dělá problém jí i pouštět do školky,nevěřím nikomu,že se o ní tak postará......dokonce ani vlastnímu chlapovi.....připadám si už jak cvok......

nellisek
30. led 2014

@misellll ahoj tak jak jste dopadli?

misellll
autor
30. led 2014

@nellisek ahoj tak krevni obraz a crp mela mala vporadku...tak doktor rikal,ze to hrotit nebudeme,ze pokud by to bylo neco vazneho objevilo by se to tam,zbytek testu bude pristi tyden....ale mala je mrska.....ma kasel jako blazen,suchej drazdivej celou noc jsme nespali.jinak jsi moc hodna,ze jsi si vzpomnela🙂 dekuju

nellisek
30. led 2014

jo jo já na vás myslela, taky sem si prošla nervama když jsme čekali na výsledky. Tvoje malá bude taky reagovat uzlinkama na všechny nemoce,u nás každej kašel a rýma zvětšená uzlina někdy i na druhé straně krku. Tak se mějte holky.

marton
30. led 2014

@misellll 🙂 tak vidíš,dobré zprávy.Jak píše nellisek,asi se malé občas ty uzlinky objeví.Ale jak je v pořádku krevní obraz,tak buď v klidu 😉 .

misellll
autor
30. led 2014

@nellisek @marton,maminy jeste jednou dekuji za povzbuzeni a psyhickou podporu,moc mi to pomohlo🙂

ridarida
17. únor 2014

@misellll u nás to bylo EBV, je pravda že tento test dělala děckařka jako první, testy se dělaly hned na hodně věcí dcera měla jen 1,5r