Dečka na kyčle - dcera kvůli ní vůbec nespí

luca6265
15. led 2019

Ahoj, chtěla bych se zeptat, mám 12 denní holčičku a dostali jsme dečku na kyčle, malá mi furt brečí, pláče i ze spaní, už jsem vyřízená a malá skoro nespinká, ani venku v kočárku neusne s tou dečkou, mohla bych ji místo dečky nosit v šátku? Popřípadě mohl by mi někdo poradit jaký šátek by byl nejlepší? 🙂 moc děkuju za každou odpověď

misadan11
15. led 2019

@luca6265 to uz jste ji dostali v porodnici? Nebo mela nejaky problem,ze ste sli tak brzo na ko? Omlohvam se nedalo mi to🙂 jinak pry satky docela pkmahaji...a misto decky nekdo pouziva takovy kalhotky..maji spesl nazev ale nevim ho:( mne u prvni dcery dali taky decku...sla jsem na konzult jeste jinam a kycle mela v pohode..(prvni lekar ve me nevzbudil absolutne duveru, proto ta druha navsteva...to bylo samy Asi..asi..tady pisou.... a jako ver mu pak..)

luca6265
autor
15. led 2019

@misadan11 včera právě jsme byli poprvé, taky mi to přijde brzo, ale je to moje první miminko tak ještě pořádně nevím co a jak🙂 Neměla žádný problém právě, na ko mi doktorka jen řekla, že je má mělké, ale to mi přijde normální, když se nedávno narodila.. Musí nosit 24h chudinka

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
olga_
15. led 2019

@luca6265 Konzultuj ještě na jiném pracovišti a určitě si pročti tento web: http://www.jansa.cz/problematika-vyvoje-kycli-u...

evee24
15. led 2019

@luca6265 naše malá měla taky mít široké balení. Nedělala sem a jen nosila v šátku. Pak nás chvalili jak krásně se kycle srovnali. U nás byla ještě po porodu vada nožičky ale i tak. V šátku má kyčle ve správné poloze.

misadan11
16. led 2019

@luca6265 ty jo to je strasne brzo na muj vkus..nezavisle nekollik ortopedu mi reklo ze myslim az v 6 tydnech...a pak proste podle nalezu.. oosobne bych taky jeste hodila rec s nekym dalsim..

barchen
16. led 2019

@luca6265 Jaky mate nalez a kdy je dalsi kontrola? Prvni dcera dostala take ani ne ve trech tydnech, druha dostala v sesti tydnech. Akorat ze zeny v manzelove rodine na kycle trpi a jejich teta lezela mesice zavesena v nemocnici, takze takhle jsem nechtela skoncit. U prvni dcery jsem s deckou i kojila, takze jsem sundava pouze na prebaleni a koupani. U druhe s tim bojuji, jelikoz se s tim neumi nakojit. Satek je reseni ale ja takhle male miminko nesatkovala. Za me satek je super na uklidneni, kontakt ale ne na celodenni noseni kvuli fyzio vyvinu patere.

evka_jurca
16. led 2019

Nikdy není dost brzo, malá takhle už v porodnici ve 3 dnech vyfasovala wágnerovy punčošky - nález jedna noha částečně a druhá zcela vykloubená, hrozila operace. Dečka je ortopedická pomůcka - šátek není. I v šátku se může blbě nosit a může se to zhoršit. Nám bylo nošení striktně zakázáno (a to jsem chtěla nosit jen do schodů ve 4. patře). Radši to podle nálezu zkonzultuj s ortopedem.