Dětská psychiatrická léčebna. Ostrava nebo Opava?

5. dub 2022

Ahoj maminky,ráda bych jsem se zeptala,kterou dětskou psychiatrickou léčebnu mi doporučíte pro 10 letého syna?
ve škole dělá ze sebe třídního šaška,paní učitelka se bojí,že když mu děti řeknou,že má skočit s okna anebo skočit pod auto,tak skočí.K tátovi se chová otřesně,třebas mu řekne ty buz**** a chce ho zbít.Právě proto nám terapeutka doporučila psychiatrickou léčebnu,dávat ho tam nechci,ale vím,že je to pro jeho dobro,tak proto sháním nějakou dobrou psychiatrickou léčebnu v okolí Ostravy či Opavy.Potom bych měla dotaz,co všechno v té léčebně dělají s dětmi a taky jak dlouho,takovýto pobyt trvá?děkuji moc všem,za Vaše zkušenosti.

carmenz
6. dub 2022

Já moc neporadím, měli jsme nevlastního syna v PN dvakrát, ale v pubertálním věku a spouštěčem byly drogy.
Jen bych chtěla podotknout, že dětská psychiatrie je dlouhodobě poddimenzovaná a určitě není moc na výběr, kam.
Minimální pobyt je dle mého 4-6 týdnů, ale samozřejmě lze podepsat reverz.
Jestli terapeutka hospitalizaci doporučuje, je to fakt na zvážení. Ještě bych tedy asi zkusila sehnat dětského psychiatra. Jde to tedy taky velmi ztuha, je jich málo, ale chtěla bych asi nejprve pohled více stran.
Terapie je rodinná? Určitě je důležité, aby se jí účastnili všichni rodinní příslušníci, včetně tatínka. Po pobytu v PN by rodinná terapie tak jako tak měla navazovat a bývá doporučena, stejně jako ambulantní péče psychiatra.
Držím především palce.

autor
7. dub 2022

@carmenz děkuji,paní psychiatrička mi řekla,že má ADHD a,že teda když chodíme k terapeutce,tak nás bude objednávat 1x za půl roku,ale zhoršuje se to.tak hledám jinou psychiatričku,ale marně.
no a terapie bohužel rodinná zatím není,ale tatínek řekl,že se pokusí.

hanulkahc
1. zář 2023

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat, jestli měl někdo v poslední době dítě v léčebně v Opavě a jakou máte zkušenost? Díky

hanulkahc
12. bře 2024

Zkouším ještě jednou:

Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s dětskou psychiatrií v Opavě?
Mám syna s postižením a je celkem agresivní a nespí. Řešíme dlouho nastavení léků, ale zatím nic nezabírá a je nám doporučený pobyt v Opavě na nastavení léků.
Bojím se toho, aby tam prostě jen nebyl zavřený jako pokusný králík a dopovaný lékama, jestli něco zabere nebo ne.
Malý má těžkou mentální retardaci, nemluví, není schopný říct, že ho něco bolí nebo je mu špatně. O to víc se toho bojím.

Děkuji za odpovědi