Dezinfekce na kůži vhodná pro děti. Jakou používáte?

sim244
16. črc 2020

Dobrý den, ahoj, hledám dezinfekci na kůži vhodnou pro děti - nepálící. Jakou používáte? Já našla jen Betadine, ale ta neni ve spreji. :( děkuju

jitka_cv
16. črc 2020

@sim244 ajatin

tasimia
16. črc 2020

Dettol

ajika
16. črc 2020

Cutasept

sim244
autor
16. črc 2020

@tasimia ten jsem chtěla, ale nikde nemají skladem. :(

sim244
autor
16. črc 2020

@jitka_cv a je nepálivý? Malému je 17 měsíců a věčně něco odřené, tak chci desinfikovat, ale bez bolesti a pálení

squezy
16. črc 2020

Rada se přidám, toto mě také zajímá.

sim244
autor
16. črc 2020

@squezy přidej. Já jsem prohledala takoejch stránek a lékáren, ale nikde to nepíšou. Jedině u spreje Jodisol, že je vhodný od 6 měsíců. Ale jestli štípe už tam napsané není.. no ale Septonex je taky prý vhodný pro děti, přitom vím, že štípe jak blázen. 😃 neštípavá je Betadina roztok, jenže zas není ve spreji, což je naprd.. 🙄

sim244
autor
16. črc 2020

@tasimia to ano, ale bohužel jsem z Liberce, takže osobně pro něj nemůžu a musím sehnat do zítřka, jelikož v sobotu odjíždíme na chatu. Ale děkuji za pomoc. 😊

tasimia
16. črc 2020

@sim244 dá se i doručit, zasilkovna, PPL, nemusíš pro něj osobně 😉. Ale není zač.

sim244
autor
16. črc 2020

@tasimia vím, ale musim koupit zítra, jedeme mimo bydliště. 🙂

squezy
16. črc 2020

A ten Dettol je tedy ve spreji a nepálí?

sim244
autor
16. črc 2020

@squezy ano, o tom vím.

anakolut
16. črc 2020

@jitka_cv Ajatin teda mě i děti pálí jak svině.

journals
16. črc 2020

Kupovala jsem na zaklade zdejsich zkusenosti toto https://www.drmax.cz/phyteneo-neocide-spray-0-1... ale jeste nastesti nebyla prilezitost otestovat. Ted jsem objednavala jeste jeden jiny, aby nebyl ve skle (na bezne noseni v tasce) https://www.pilulka.cz/alfasilver-sprej-50-ml?u...

magdadunajova
16. črc 2020

Octenisept, je ve spreji a nepali vůbec.

sim244
autor
16. črc 2020

@journals tyjo, ten neocyde jsem měla jako desinfekci na afty myslim. Da se to pouzit jako klasicka na kuzi? To me nenapadlo. Ten gel me nepalil, tak asi zkusim koupit tohle, dekuji

amazonkajanik
16. črc 2020

Bepanthem? Je to sice mast,ale dezinfikuje a hojí.
Jinak,neměl by být problém sehnat malou lavičku s rozprašovačem a do ní tu betadinu nalít,pokud s ní máte dobré zkušenosti. Mě teda jinak nedávno drobet zaštípala, ale já mám hlubokou,otevřenou ránu,která se nesměla kvůli infektu zašít ...

sim244
autor
16. črc 2020

@amazonkajanik na klasické odřené koleno byla super, ani štípnutí. Je s ní špatná manipulace, tak přemýšlím, že ji koupim a někde seženu ten rozprašovač

journals
16. črc 2020

@sim244 pry ano, ale jak pisu, u nas zatim nevyzkouseno

amazonkajanik
16. črc 2020

@sim244 já mám takový šikovný po propolisove ústní vodě. Na takové lehké odřeniny by mohl stačit ten bepanthem,malému tím mažu kolena. Leze jak kdyby byl motorový a vůbec mu nevadí,že přeleze z pískoviště vedle na asfalt a má šortky 🙄 a mě uchránil od spousty jizev,znám ho hlavně díky tetování,které jsem měla mazat a strupy šly krásně dolů. Teď tím mažu ruku,aby se vyhojily drobné ranky okolo a nezůstaly jizvy,i když jí mám teď sakra dobitou,že něco hold zůstane.

betysch
16. črc 2020

Octenisept spray.Pouzivá se i na pupík u novorozenců.Koupila jsem normálně v lékárně.A je bezbolestný.

dowla
16. črc 2020

Octenisept jednoznačně! Dá se použít i jako dezinfekce na sliznice čili do pusy, když má dítě afty. Používá se i u předčasně narozených děti, takže určitě pálit ani jinak škodit nemůže.

sim244
autor
16. črc 2020

@dowla dekuji. A nevite kde sehnat na rychlo? Koukala jsem na maxe a benu, ale tam nic neni

betysch
16. črc 2020

@sim244 na e-shopu ho neměli.Ale došla jsem normálně do Maxe a tam ho prodávala normálně.

klea81
17. črc 2020

Betadine je super. Kapnu a zbytek utřu.

sim244
autor
17. črc 2020

@betysch kouknu děkuji

dowla
17. črc 2020

@sim244 je na pilulce.cz když zadáte kód pilulkavzp mate 8% slevu a postu zdarma.

sim244
autor
17. črc 2020

Tak jsem naběhla do Maxe - Octenisept bohužel vyprodán, ale ráno jim dovezli Dettol, tak jsem rovnou vzala 2, až dojdou budu se shánět po tom Octeniseptu, ten je vetší. 🙂
Děkuju všem za rady.

jitka_cv
17. črc 2020

@anakolut nás vůbec a ani dceru