Diabetes mellitus u dítěte

Asi to už tady je, ale nemůžu to najit
grandaautor
8. bře 2010
jestliže máte doma některá diabetika, tak napište pár rad pro začátek, děkuji
grandaautor
9. bře 2010
to tady zadneho diabetika nenajdu?? to jste stastne matky a rodiny!! stava se z toho civilizacni nemoc a postihuje i zdrave lidi bez anamnezy v rodine.

kdybe se nekdo nasel, tak pisnete!!
beruska24.9.
9. bře 2010
grada - v rodině ano, ale není to dítě. Tak to asi nepomůžu.
grandaautor
9. bře 2010
beruska24.9. o koho jde??
beruska24.9.
9. bře 2010
granda - dospělý chlap. Základy jsou prý stejné u dítěte i u dospělého, takže jak večer uložím malou, napíši. Co přesně bys potřebovala vědět? Něco konkrétního, nebo jen obecné rady co se této nemoci týkají?
grandaautor
9. bře 2010
beruska24.9.- já píšu bakalářskou práci na diabetes dětí, tak jsem si myslela, že je třeba taky někde matka diabetika. hledám zkušenosti z praxe a oveřeuji si, jestli to co píšu je aspon trochu pravda a podobá se to skutečnosti.
ten tvůj rodinný případ je jak dospělý chlap? a jaký má typ diabetu. no asi tady budu večer, tak když tak dáme řeč, jestli mě nepadnou očka dřív.
beruska24.9.
9. bře 2010
grada - 34 let, diabetes typu 1.
Příznaky: podrážděnost, nadměrná potřeba pití (cca 2-3l denně oproti normálu), časté příznaky nevolnosti nejasného původu, třes rukou a těla, sucho v ústech, zhoršená soustředěnost, zhoršení vidění (rozostřené), časté močení, časté střídání teploty těla (chvíli zima, vzápětí strašné horko až na těle vystoupí studený pot).
Napiš alespoň trochu kontrétně, co ještě potřebuješ vědět. To je dost těžké to takhle všechno říct.
jituskak
9. bře 2010
granda: můj bratranec má cukrovku od 6 let. ve 14 dostal inzulínovou pumpu, tak je to lepší. ale začátky byly teda drsný. bylo to o prázdninách mezi první a druhou třídou. naštěstí chodil do menší školy a domluva s učiteli byla skvělá. teta chodila každý píchání za ním do školy, později to byla babička, když teta musela do práce. a asi tak ve 3. třídě už za ním chodili jen na oběd, aby nesnědl něco co nemá. on je ale dost pečlivej a opravdu by nikdy nic nesnědl, až teda v pubertě, ael to trvalo jen chvilku. byla to sranda, jak byl malej a komandoval všechny, kolik mu mají navážit brambor a podobně. jeětě mám kamarádku, je jí 16 a má to od 13 asi. pokud chceš, zeptám se jí, jeslti ti můžu dát její mail.
grandaautor
10. bře 2010
jituskak.: to by bylo skvele, kdybych dostala toho maila na tu kamaradku.

zajimalo by ne, co rodice toho chlapce, zustali spolu, byli to manzele, neodesel od rodiny manzel/přítel, dale jak zacinal s aplikaci inzulinu - strikacky, pero. od jake firmy ma pumpu, kdo dela servis,
kam chodi na konroly. kdo a jak jej edukoval v zacatku nemoci. byl na lekarskem pobytu s rodiceme, sam??
zeptala by ses, jestli by mi nechtel napsat na maila a zeptala bych se jeho. nebo jestli by to toho sel, zajima me jak to zvladal a jak to prizival.
grandaautor
10. bře 2010
beruska: jak onemocnel, z ceho, jak to zjistit. kam chodi k lekari, jak probehla edukace, ma rodinu, je zenaty, co pritelkyne. jak se postavil k dusledkum, co tato nemoc ma. byl nekde na pobytu - léčebný, edukační??
co jeho rodiče, jak zvládá stravování.
beruska24.9.
10. bře 2010
grada - napíši IP
grandaautor
10. bře 2010
tak dobře

Začni psát odpověď...

Odešli