Dítě asi snědlo cigaretu. Co dělat?

16. únor 2022

Ahoj je mi strašný to psát ale já idiot si dala pod polštář na návštěvě heetsky v krabičce. Syn sedm měsíců v noci zkoušel lézt a dost brecel budilo ho to tak jsem si ho vzala do postele úplně jsem na to zapomněla a teď jsem se probrala a našla sem ocucanou krabičku, jestli snědl papír tak jen kousicek víc mě ale děsí ze jsem našla ulomenej filtr kde kousek chybí a úplně chybi náplň s nikotinem. Vyhazela jsem celou postel a nenašla to. Krabicka je ještě vlhka takže to bylo nedávno. Nepozvracel se, vypadá to v pohodě nic mu není, ale nevim jak dlouho to je. Nevim jestli volat na toxikologii, nebo ráno doktorce nebo pohotovost nebo co. Jsem vážně idiot normálně si nechávám cigarety zavreny v kuchyni nechápu co mě to napadlo :((( ještě jsme navíc na návštěvě takže úžasný. Dekuju za zkušenost co dělat.

autor
16. únor 2022

Teď sem volala na toxikologii prý černý uhlí a ze kdyby začal mít příznaky tak na pohotovost. Jen neřekl jaký a já jak jsem vypsychovana tak vůbec nevim

berta3
16. únor 2022

Klid. Ponaučení pro příště. Nejlépe asi zajet do lékárny nechat si poradit ohledně toho uhlí. Jinak miminko sledovat, sedm měsíců je malinký. Přeji, ať je v pořádku. 🍀

konidana
16. únor 2022

Moje dite mi od 9m do roka, mozna i dyl sbiralo a jedlo vajgly venku na zemi🤣. Asi teda zadnej nepozrelo uplne, ale to fakt nevim. Z pusy jsem mu jich lovila urcite nekolik😂😂😂. Nijak ji to nepoznamenalo, kdyz nepocitam, ze je proste strelena😅

autor
16. únor 2022

No asi planej poplach. Bylo fakt ráno a spala sem asi tři hodiny. Nemohla sem najít ten zbytek s tabákem, ale došlo mi, ze jsem ráno odkladala z krabičky jak jsem to sbírala cigaretu bez filtru. Takže snad to bylo ono. Ale teda. Šílený. Minule mi vzal mobil a nějak se dostal na tisnovy volání, dokonce něco natukal do toho vytáčení..a to mám mobil na odemykani obličejem. Tyhle nervy mě jednou zabijou. :D Moc dekuju, ze tady mám normální reakce, byla jsem z toho úplně v háji a pekne se potrestala

merope
16. únor 2022

Volání na toxikologickou linku je ten správný postup. Malý děti jsou všetečky a jsou tam zvyklí. Raději zavolat než řešit průšvih.

A "mateřská demence" z nevyspání je v tomto věku dítěte myslím taky něco zcela normálního 😀. Já ani nevěděla, v kolik jsem kojila (a jestli už jo nebo ne), jestli jsem dala léky před 15 minutama - musela jsem si všechno a hned psát.

autor
16. únor 2022

@merope on se syn učí lézt a v noci prostě vyrvál jak to zkoušel, šílený. Už aby to skončilo.:D Byla jsem ráda, že pan doktor mě nesprdnul, nemohla jsem si totiž pomalu ani vzpomenout na jméno syna, jak jsem byla v nervu, už jsem viděla jak na mě jede socialka pomalu, ze sem takhle ohrozila vlastní dítě
. Byl v klidu. To mě trochu uklidnilo, ale dobiha mi to až teď..:D

merope
16. únor 2022

Hele, tohle je fakt NORMÁLNÍ stav 😀. Jen to "už aby to skončilo"... no, jediné, co se u mě právě někdy kolem toho půl roku spravilo, bylo to nevyspání - jsem si tak nějak už dorovnala režim a začla být vyspanější. Včera si malej blbnul s magnetama na ledničce a najednou že spapal magnet. Ale děsně se u toho chechtal, tak snad nic nesnědl. Naštěstí ty neodymový, co tam jsou, jsou tak silný, že to nesundá - a hrál si s těmi dětskými, ty by spíše ožužlal. Jo, jsou mu 3.

autor
16. únor 2022

@merope prave ze K spí normálně už sám sedm hodin i v postýlce, jdu k nemu v noci výjimečně, usne bez place, jen se potulime predtim, tohle byla krizovka, člověk si na to vyspani hezky zvykne a úplně zapomene jak nespal první měsíce..:D bože..:D my naštěstí magnetky nemáme, ale přijdou jiný věci. Vůbec se na to netesim.:D

katule1990
16. únor 2022

Dobře, že jsi zavolala. Věřím, že to bude dobrý, jsou horší věci, co může sníst 😁. Vím, že je to něco jinýho, ale mně takhle sežral cigaretu (ne filtr) kocour. Nechala jsem ji jen chviličku schovanou na lince. Nic mu nebylo, ani nezvracel, ani se neposral 😅. Holt člověk musí dávat pozor, co kde nechá, když to nesní dítě, tak to sežere kočka, hrůza 😅.

autor
16. únor 2022

@katule1990 kočku máme taky, taky mě napadlo, jestli to někam neskryla, protože jak si s tím jde pinkat, je to přece dokonalá hračka..:D nám kočka teď nedávno sezrala darkovou stuhu. Asi. Nenašli jsme ji, ona něco zvejkala, ale ani to ze sebe nedostala. Naštěstí je v pořádku..:D

katule1990
16. únor 2022

No, tak z vlastní zkušenosti můžu říct, že cigáro kočka sežere s chutí 😂. Zbytek byl taky úplně oslintanej, je možný že to fakt sežrala ta kočka. Ale na ty dárkový stuhy fakt pozor, to je životu nebezpečný, může se na to namotat střívko, může ho to proříznout, ty dlouhý věci jsou pro kočky nejhorší, radši číču sledujte. Ten náš magor kocour sežral dárkovou stuhu taky a po 4 dnech přesně u štědrovečerní večeře ji vyzvracel, nechápu, jak mu to mohlo takovou dobu ležet v žaludku, měl dost štěstí. Pitvala jsem každý hovno 😅. Od tý doby nic takovýho bez dozoru nenechávám.

sinicka
16. únor 2022

@konidana to snad nemyslis vazne 🤮

konidana
16. únor 2022

@sinicka jo myslím, cestou od baráku k autu na parkovišti zdrhla a žrala vajgly. Co naděláš....