Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dítě má málo červených krvinek a přitom dost železa

zurkova
6. čer 2012

Chtěla bych se vás zeptat, maminky, jestli některé dítko má taky tento verdikt a co to znamená. Po pravdě jsem z toho jelen. Malou bolí hodně nožičky, a doktorka řekla, že to je z nedostatečné přeměny červených krvinek v kostech, ale přitom železa má dost, že jí léky zatím dávat nebude, protože železa má dost. Chtěla bych malé nějak pomoct, aby pořád netrpěla, hlavně v noci ji to budí (skoro každou noc) a hrozně přitom plače. Děkuji.

andrisek07
11. čer 2012

A nebolí ju ty nožky že roste?Naše malá taky sem tam v noci řve že ju bolí nožky,já jí dám sirup od bolesti a usne a dobrý.Většinou to má tak nárazově že třeba 2 dny a pak měsíc klid.Já si pamatuju že když sem byla malá že mě ty nohy taky vždycky šíleně boleli :(

barborka09
11. čer 2012

@zurkova Malá má to samé co vy. V roce a půl ji dělala dr. odběr protože se jí zdála bledá a tehdy se zjistilo že máme málo železa. Tehdy nám doporučila Multivitamol. Od té doby nás více hlída a z každého odběru který absolvujem je výsledek takový že železa je dost a máme málo červených krvinek. Takže většinou nasadíme půl tablety Pyridoxinu na jeden měsíc. No a jak říkala dr. důležitá je pestrá masozeleninová strava. Prý je hodně dobrá brokolice a meruňky.
Malá si teda nestěžuje že by ji něco bolelo, tak to nijak neřeším. Nějakým způsobem to dr. hlídá a já ji věřím. Byla jsem uklidněna že je to sice pod normálem, ale žádný extrém. Malá je sice taková bledší, ale já i manžel jsme taky takové dvě pobledliny. A moje mamka říkala že jako dítě jsem měla ten samý problém, který se časem srovnal. Takže myslím že tvoje dr. to hlída tak se zbytečně nestresuj.

Sem začni psát odpověď...

Odešli