Dítě s celiakií - stravování ve školních jídelnách

vendy.z
6. zář 2016

Ahoj, jak řešíte stravování ve školních jídelnách u dítěte s celiakií? Já jsem narazila na výrobky Expres Menu, dají se prý dát jen v jídelně a nechat ohřát. Mají bez konzervantů, chemie a pod. a méně solí. Zkusil jste někdo? My zkusili a chutnalo nám to, chceme to dávat malýmu do školy až bude chodit.....http://www.expresmenu.cz/-3/

verka4d
6. zář 2016

Ahoj,taky jsme měli podezření na celiakii (nepotvrdila se,je to štítná žláza),tak jsem se v mezičase informovala,jak by to bylo,kdyby náhodou. U nás ve školce i škole s tím nemají nejmenší problém,pár kilometrů od školy,v dobré dostupnosti,je jídelna ve velké škole,kde nemají problém vařit bezlepková jídla. V případě potřeby zajišťují rozvoz do škol v okolí,kde mají celiaky. Dokonce se řídí jídelníčkem školy,aby dítě mělo na pohled stejné jídlo a nevybočovalo tak. Je to sice o něco dražší,ale v ničem jiném problém není.

caverina
6. zář 2016

@vendy.z ahoj...neni to dost drahe?

vendy.z
autor
6. zář 2016

@caverina ahoj, jak se to vezme... Přijde mi to stejná cena jako v restauraci a co s tím sáčkem vše udělají. Navíc dvouporcovka se dá dát na víckrát....

caverina
6. zář 2016

@vendy.z ja jsem se na to prave divala....zatim se nas to netyka,ale riziko tu je....v rijnu jdu se synem na vysetreni tak doufam,ze to nebudeme potrebovat