Dítě se nemůže nadechnout. Stalo se vám to?

zuzik24
5. srp 2009

Ahoj všechny, dnes se mi už potřetí stalo, že se malá nemohla nadechnout. Po jídle si říhla, spinkala a když jsem šla okolo postýlky, tak vidím, že lapá po dechu. Nevím, jestli něco spolkla nebo co, ale zážitek hroznej 😢 Bojím se, aby se jí to nestalo v noci a já ji neslyšela, monitor dechu nemáme ☹ Stalo se to některé z vás taky? Co na to pomohlo? Já s ní zítra pro jistotu zajdu k dr., protože mi to nepřijde normální... 😔

dvojka
6. srp 2009

jeudi-no ona sama je splachovací,já už bych se dávno zdekovala,jo jinak přesně jak píšeš,taky vždy čumím jak bliká světýlko a někdy teda dost dlouho trvá než se rozbliká a jindy zase bliká jako o závod.

jeudi
6. srp 2009

no gabri uz jsme te prokoukli...protoze tohle neni normalni

jeudi
6. srp 2009

dvojka to je potom tlukot srdce co??ja uz si pomalu zvykam ze to obcas blikne za dyl...a presne jak rikas nekdy jak o zavod...

misakri
6. srp 2009

ahojky holky..
jak už jsem psala, mě to daneček taky dělá.. nějak jsem to podvědomě přisuzovala tomu, že měl po porodu zdravotní komplikace ( mmj. i s dýcháním ) a ještě pořád se to uplně nespravilo.. ale jak to tak čtu, tak to může asi znamenat spoustu dalších věcí, že?.. 😕 ☹

dvojka
6. srp 2009

jeudi-taky se ti stalo,že už jsi měla namířeno k postýlce že malýho vytáhneš?Mě jednou,už jsem odkrývala deku,že jí chytnu za nohu a zatřepu s ní a najednou blik....blik....
My tam máme prodlevu asi 1 minutu,pak začne pípání

jeudi
6. srp 2009

misakri muze i nemusi jak tady nekdo psal toto neni otazka do diskze ale pro lekare 😉

lucenek
6. srp 2009

miso..u tak malých dětí se ta neporavidelnost bere jako nezralost ...dýchacího systému...do 4m jsou jisté nepravidelnosti tolerovány jako fyziologické, později už to jsou odchylky patologické a je třeba na ně kukat

gabrianka
6. srp 2009

omlouvam se spatne jsem to pochopila-tak jak psala shaula...moje male mely nepravidelnost dechu...

shaula
6. srp 2009

Gabri - OK, stane se. Je prima, když někdo umí přiznat, že se zmýlil 😉

Dvojka - MINUTU? Ty brďo, to je strašně dlouho... My měli asi 20 sekund...

dvojka
6. srp 2009

shaula-jojo minutu...A když jsou slabé baterky tak i dýl...Nemáme nany,ale baby care.
Kolikrát se mi právě stalo,že jsem zapoměla vypnout a pak když už jsem vesele kojila,tak to začalo pípat.To je rozzruch

misakri
6. srp 2009

luci.. takže když jdeme 31.8. na kontrolu na kardio, měla bych se o to m zmínit?

lucenek
6. srp 2009

cp se týče limitu by měl být 40 sec....to je optimum,minuta je fakt hardcore 😲
miso zmínit se můžeš, ale podlemě to budou brát jako fyz. odchylku, nicméně, určitě je dobré to říci, páč oni prcka vidí, já ne..... 😉

dvojka
6. srp 2009

holky...já to skutečně měřila a je to minuta přesně.
Chcete mi říct,že mám doma chůvičku úplně na nic? 😲 Že celou tu dobu riskuju? 😲

misakri
6. srp 2009

no já si právě taky myslím, že to nebudou dramatizovat.. 😉
ale pro klid jim to řeknu.. příjde se na danyho podívat prý i primář nedonošenců, kde dany ležel ( když samo bude mít zrovna čas 😉 ), moc sympatický pan dr.. tak se tam normálně i trošku těším.. 😉 🙂 🙂

lucenek
6. srp 2009

dvojka já vycházím z nastaveých alarmů na NEO JIRP, jako stopni si sama minutu a nedýchej 😉

lucenek
6. srp 2009

Miso ahá pokud je malý nedonošený určo bych řekla...je to pravděpodobnější že to bude ta nevyzrálost nervů a celkově, ale i tak
dvojka....no a když si vemu že dítě za minutu udýchá ve spánku 2x tolik co já...tak si nedovedu představit to brutální zrychlení dechu potom aby se dosaturovalo kyslíkem

dvojka
6. srp 2009

Ale teda normálka,fakt jsem teda doted měla kliku,že se nic nestalo
Díky lucenek

gtver
6. srp 2009

náš monitor dechu má první upozornění po 20sec bez dechu nebo pokud frekvence klesne pod 8 nádechů/min

lucenek
6. srp 2009

no minuta je fakt mazec
když si představím sebe jakminutu nedýchám a pak jak po minutě funím 3x rychleji po dobu min 30 sec...tak u dítěte, které má 2--3 x vyšší dechovou frekvenci si tohle nedovedu představit.... zase otázkou je jestli by se po miutě samo nadechlo že....ale to už je na jiné téma

misakri
6. srp 2009

luci, no on nebyl nedonošený, narodil se 38+5.. ale měl infekci, zápal plic a nějaké trubičky nezauvřené v srdíčku ( myslím, že byly 3.. ale kecala bych co to bylo ) a proto skončil na 2 týdny na JIP na nedonošencích..

dvojka
6. srp 2009

lucenek-mě je z toho úplně špatně 😒

misakri
6. srp 2009

tak jsem právě to lapání po dechu přisuzovala tady tomu.. že s eto časem uplně upraví.. když byl takovou dobu na kyslíku..

lucenek
6. srp 2009

miso ahá...ale ti tak predipozice tam je.....no uvidíš.... 😉
dvojka mě taky...co to más símtě za monitor?

misakri
6. srp 2009

jasně, řeknu jim to a uvidím.. 😉

dvojka
6. srp 2009

baby care(snad jsem to napsala dobře)kupovaný v německu.Deutch šmejd
9 měsíců používám něco co je mi k ničemu

lucenek
6. srp 2009

dvojko...hele třeba je tak nastavený výrobcem..i když...minuta je síla.....no.....zase tohle neznám, já mám nannynu

dvojka
6. srp 2009

ještě když ležela malá na jirpu,tak jí běžně ani nezapínali monitor.Když jsem se jich tenkrát ptala proč,tak mi řekli,že sestra chodí pořád kolem,že by si všimla kdyby se něco dělo...

dvojka
6. srp 2009

lucenek-mě ani nenapadlo číst si pořádně příbalový leták,teda,přečetla jsem si vše o zapojení a tak,ale to nejdůležitější ne...No tak zítra na to mrknu.Chudáček náš Anetáček

lucenek
6. srp 2009

no...tak to je síla totok..... asi já být na šichtě tak se zvencnu a mám nervy v háji, jsme zvyklá z JIP na lidi vidět, mít je na monitoru, prostě profe defo...tphlke bych si nikdy nedovolila říct ani udělat

lucenek
6. srp 2009

hele nic se nestalo, tak sice chápu ty obavy co by se MOHLO stát, ale nestalo se..
pádim do hajan brou