Dlouhodobě zvýšená teplota a nevrlost u dítěte.

hanka158
14. srp 2019

Muj chlapecek ma uz snad 2 mesice lehce zvysenou teplotu, od 37 do 37,5 - vicemene cely den, ale treba rano nemiva a take po spinkani byva bez teploty. Byli jsme pred asi 5 tydny u doktorky, crp a moc mel v poradku, jen je trochu chudokrevny. Zeleza ma pry dost, jen ma mene cervenych krvinek a nizsi pomer cervenych a bilych krvinek. Zaver zni, ze asi zuby. No v te dobe kdy jsme byli u doktorky mu rostly stolicky, strasne i slintal. Ty uz ma davno vsechny venku, pak dlouho nic a ted to vypada, ze snad rostou spicaky, ale zatim nic neni videt, a prestal teda slintat.

Prijde mi, ze uz jsou ty teploty strasne dlouho a navic je syn takovy strasne urvany, nekdy vic nekdy min, ale obecne je hodne uplakany, az mam pocit, ze ho neco boli nebo trapi, jen mi to jeste nerekne :( Kdyz se pres den zabavi, je v pohode, ale kdyz nemame zadny super program, tak mi casto visi na noze, chce nosit, chodi po byte s dudlikem a s muchlackem, ktereho ma na spani (a to i kdyz je vyspinkany).

Mate nekdo zkusenost s necim podobnym a ze by to mohlo byt neco jineho nez zuby?

Jinak je dost cily kdyz je vzhuru (nezastavi se a je hodne akcni), ale stale spi 2x denne a treba uz po 2 hodinach co je vzhuru (vstava v 6) zacne byt strasne protivny a chce spat. Pak spi tak hodinu a pul, vzhuru vydrzi max 3 hodiny a zase jde spat... odpoledne uz vydrzi dlouho az do vecera, ale kolem 20-21 hod uz jde zase spat. No a v noci se stale hodne budi (kojim), nekdy i po pul hodine, po hodine...

Stale mi to vrta hlavou, jestli mu nemuze byt neco jineho nez zuby, ta teplota je zvlastni a pak take to jak je nevrly... Ma starsi sestru a ta byla v jeho veku usmevave slunicko, tak mozna proto me to tak prekvapuje...

Dekuju za zkusenosti, k doktorce asi pujdeme znovu, ale chci jen zjistit, co by pripadne mela dovysetrit.

zmrzlinka
14. srp 2019

U syna se podobně projevila mononukleóza.Nema zvětšené uzliny?

hanka158
autor
14. srp 2019

@zmrzlinka uzliny zvetsene asi nema, rano se jeste podivam poradne... a jak jste to lecili a za jak dlouhou dobu to odeznelo?

sudylichozrout
14. srp 2019

@hanka158 mononukleoza neni trivialni nachlazeni, ktete by preslo po domaci lecbe bylinkovym cajem. Koukni na web.
Jinak ja mela takto zvysenou teplotu pri chronickem zanetu slepeho streva.

lolam10
14. srp 2019

Do 37,5 to dle me neni teplota...bezte k dr.(pro klid duse),pokud rekne ze ok zkuste syna min pozorovat,myslim ze se chova jako kazde jine dite...nas 2,5l travi dost casu vleze na koberci (a pozoruje auto napr).a je to normalni,deti chteji nekdy jen klid aby mohly zpracovat zazitky vsednich dni...

neomenia
15. srp 2019

Taky bych rekla nepozorovat to tolik. Jo a minonukleosa v tomto věku je opravdu rarita.

dadulakk
15. srp 2019

Nejdřív bych asi zašla k lékaři aby syna podrobně vyšetřil včetně krevního obrazu. Když budou výsledky v pořádku, zkusila bych zapracovat na tom hodit se do klidu. Syna nepozorovat, ty děti všechno vnimaji, kde jakou matčinu obavu a stres. Taky bych určitě denně teplotu neměřila. Když sem měla já syna jako miminko jednu dobu sem se tím nechala pohltit a měřila denně a byla sem také věčně ve stesu protože ta teplota během dne dost kolísala. A potom bych ještě dudlaka a muchlacka nechávala jen do postýlky, myslím si že nemá cenu aby ho dítě tahalo celý den a snažila se malého co nejvíc zabavit a hodně brát na čerstvý vzduch. 😊

barchen
15. srp 2019

@hanka158 Nevím kolik je malému ale asi víc než rok když chodí po bytě. Ale než začnete dítě trápit objížděním všech možných lékařů a nemocnic, zkuste koupit rtuťový teploměr (případně lihový) a měřit mu chvíli teplotu takhle. Ne digitální, ne dotykový nebo bezdotykový ale rtuťový. Dcera měla tohle už jako mimino a problém byl v teploměrech. Uřvaná, uječená a ubrečená byla jako miminko a je pořád i ve věku 3+. Nic jí není, je zdravá, ani na rýmy moc netrpí ale ječí pořád, denně a za všechno. 🤐