Používáme cookies. Více informací zde. OK

Dýchavičné a chrčící dítě - astma? Průdušky, plíce?

viola1987
14. únor 2016
Prosím o radu týající se nezbytných vyšetření u 8 miměsíčního kojence.
Dcera měla tři měsíce rýmu, když ji měla týden, dostala od doktory třetí dávku základního očkování, že to není kontraindikace, v sedmém měsíci na kontrole se jí malá též zdála s rýmou stále v pořádku. Rýmu měla bez přestávky do doby než v lednu před třemi týdny se jí zúžily průdušky a já jela k doktorce, dostala jakýsi čípek, dýchnout z inhalátoru a že máme dávat sirup na odkašlávání a přijít zítra, že antibiotika ještě ne. Druhý den byla překvapena, že její stav se prudce nezlepšil, dostala tedy antibiotika a sirup ventolin, za další dva dny, říkala že se malá lepší, ale pomaličku, to byl čtvrtek, že máme přijít v pondělí, to nám už došli antibiotika, že se jí zdá dobrá- malá je živel tak u doktorky řádila, ptala se jak často kašle jestli každou hodinu to jsem nedokázala posoudit, tak řekla že další antibiotika nejsou potřeba, mohli jsme začít chodit ven, v pátek mi řekla, že se malá s ventolínem lepší, ale pomalu, že mám vysadit mléčné výrobky a dostala zirtec kapky, ty jsem vysadila, že mám přijít další pátek, bohužel ve středu ráno se malá prudce zhoršila a opět nemohla dýchat, sýpala a byla apatická, Opět dosala čípek, jeden domu, inhalaci domu ecobek 6 x denně, k tomu ještě ten ventolín 3 x denně a zirtec kapky, s tím že jsme doma vycídili, že není nikde smítko prachu. Druhý den jsme byli na kontrole, že se malá velmi zlepšíla, že máme pokracovat v medikaci, že si máme čípek nechat co kdyby a přijít v pondělí, odpoledne jsem čípek musela použít, malá se opět zhoršila, čípek pomohl v noci dýchala dobře jen se budila co hodinu. V pátek se prudce zhuršila, opět jsme byli u doktorky, opět dostala čípek +2 čípky na víkend-NEDOSTALA JSEM ODPOVĚĎ O JAKÝ ČÍPEK SE JEDNÁ!!! a že máme pokračovat v nastavené medikaci. Dnes je neděle, na víkend jsem se přesunula k mé matce, která je pedant na čistotu denně vytírala a vysávala, malá stejně opět začala strašně sýpat a dýchat jak pes dostaladalší čípek, na internetu jsem našla, že by se mohlo jednat o čípek rectodelt, který se má dávat max 2 x za sebou!!!! Předepsana inhalace absolutně bez účinku. S mámou jsme zahájeli léčení pomocí Priznitzova zábalu a sirupu z cibule, tu jsme také dali po bytě malá se zlepšila a krásně spala, dnes čípek potřeba nebyl. Z celou dobu dcerce neudělala žádný krevní rozbor!!! Jen předepisuje medikaci.
Prosím zítra mám k doktorce s malou opět jít, jaká vyšetření mám požadovat? máte někdo zkušenost? Víte co by dceři mohlo být? Astma to asi nebude, myslím že by to mohl být nedoléčený zánět průdušek- nedej bože plic. Ale nevím co mám s tou doktorkou dělat aby jí zas necpala tunou léků, které malé zničí zdraví jinak, bez toho aby věděla na co jí vubec léčí.
Prosím o rady a omlouvám se za délku přízpěvku. Nechtěla jsem na nic zapomenout
kika_21
16. únor 2016
@lajla Není to něco jiného a měli jsme to nejen doma, ale i moje maminka a babička, které byly lékařky. Já jsem jen sestra na veterině, ale doma jsem o tom slyšela mnohokrát.Musela by dát dítě na pozorování do nemocnice a tam by ještě plakalo. Bylo-li by tam s maminkou, bylo by to lepší, ale nebylo to naštěstí potřeba. 🙂
lajla
16. únor 2016
@kika_21 poslední věc...a věřím že mě nikdo neopravi...
Ale laryngitida a obstrukční bronchitida jsou dva různé pojmy a zaslouží jiné zacházení, miminko zřejmě mělo obstrukční bronchitidu která vyústila že špatne léčby paní doktorky a ta ji léčila jako laryngitidu následně, mám s tím docela zkušenost tak si opravdu dovolim oponovat...ale jak jsem psala Vy byste byla s přístupem spokojena a to špatným doktorum opravdu nahrává, je mi líto a nic ve zlem
kika_21
16. únor 2016
@lajla Je mi také líto Já se nějak se špatnými nesetkala, nechci teď napsat bohužel. A to už jsme měli s dětmi i 6 operací. 8-(
dzungala
16. únor 2016
Já jsem se bohužel se špatnými doktory setkala o to nejen u sebe (tehdy mi to jako dítěti nedocházelo), ale i u dcery - bohužel. Nebudu to tady teď celé rozebírat, ale první pediatra očkovací maniak a když jsem nenechala dát dceři najednou ve stejný den hexu i prevenar (podle instrukcí doktora Petráše - vakcinologa, ptala jsem se ho na to), tak jsem byla málem nějaká šílená bio eko odmítačka a nevím co, ale o té babě tu nebudu ani psát. Po očkování bylo mnoho problémů, které byly lékařkou bagatelizovány, ale když mi po třetí dávce hexy dcera obkvetla do 24 hodin ekzémem po celém těle, do 48 hodin měla problémy s nádechem, ihned jsem volala jinou pediatru a k té psychopatce už jsem nešla. Nicméně dcera později taky byla na JIP, taky jí bylo 8 měsíců, nic příjemného. Jen jsem chtěla poukázat na to, že já osobně mám více špatných zkušeností s lékaři, tedy v tomto případě s pediatry.

A k úvodnímu příspěvku - nebudu hodnotit, co miminku bylo, já to nevím, ale "lékařka", která matce ani nepoví, co dítěti je, jedná s ní jako s ovcí, která musí poslouchat a nemá se starat, co to jsou za čípky a podobně, není podle mne dobrá lékařka. Už jen proto i kdyby nic víc...A to očkování přes rýmu... 8-(
lajla
16. únor 2016
@kika_21 tak to jste šťastná žena...já mám 4 děti a mohla bych vykládat
Když malému měli operovat oko v 10 měsících, tak sestry rozkapavaly to druhé...kdybych u toho nebyla..no nevím, tak musely nakonec rozkapat obě...😞
lajla
16. únor 2016
A to je jen jedna z ...
kika_21
16. únor 2016
@lajla A dr jim nic neřekl? 😞
lajla
16. únor 2016
@kika_21 on u toho nebyl...přípravu a léky dávají sestry, mely to napsáno na papíře co udělat, jen to holt špatně precetly... A pak joooo, měla jste pravdu...
Já si to hlidam, když mi brali malou na jipku a odběry, šla jsem s ní, nenechavam děti po ZK samotné, sumafuk mi bylo že zrovna chtěli sepisovat příjem, vždy se tváří nakysle... Asi nejdu s davem..
viola1987
autor
16. únor 2016
Myslim ze by stacilo kdyby doktorka rekla, kdyby se to vratilo jeďte a ne kdyz ti bude spatny dejte cipek a kdyby se to zhorsilo jeďte. A to mi rikala mejte doma vlhko, pak mi rekla zas to s tim vlhlem moc neprehanejte, rekla s malou ven můžete a po druhe vy jste s ní byla venku? Pritel me pak doma serval, ze jsem chodila s malou ven presto ze jsem to neměla dovoleno. Taky rikala at chodim s malou ven kdyz bude vlhko a přitom to bylo asi nejspis semenistem chorob, misto abych sla za slunecna v chladu. V nenocnici na ockovani s rymou nikdo nic neřekl, krejou si pekne vzajemne zada.
kika_21
16. únor 2016
@lajla Ale jen s davem nechoďte, to je vždy-téměř- na škodu. Já taky kontroluju-ještě, že na sál nemůžu.Pamatuju si na 1. očkování prvního dítěte v porodnici- musela jsem ven-to řekly sestry- a pak jsem brečela na chodbě- blázen prostě.No a po operaci už před 6-tou na JIP, měla noční, tak mě tam nechala, jinak by mě omyli.Ale oni jsou -ve Všeobecné nemocnici- fakt dobří. A dceru 4 krát operoval pan dr. Na Vinohradech-ucho. Ještě v noci za ní šel, svítil baterkou, zda má vpořádku statokinetický aparát ucha. Prostě borec. A hlavně-všechno mi vysvětlili- a to vždy. To se má dělat vždy. Přišli, ač je tam narváno- a ten čas si udělali. 🙂
viola1987
autor
17. únor 2016
Tak dnes konecne jsem se dozvedela co a jak, vsechno zbusobily rhinoviry ztekle z nelecene rýmy, proto se lecba trva mnohem dele, zaroven ta dlouhotrvajici ryma zpusobila zvetseni nosnich mandli, takze mi doporucuji vytzeni jinak bude holka mit chronickou rýmu, co na tom, ze jsem se na to doktorky opakovane ptala a ta byla vysmata, ze to se stat nemůže. Opravdu uz nikdy vice takovou doktorku.
lajla
17. únor 2016
@viola1987 už se to nevrátí
Absolutně nenechat vytrhnout mandle tak malému dítěti, nosní dorůstá, ne ještě Malinka, je naprosto pochopitelné že při každé infekci je mandle zvětšena, až se malá dá do kupy, mandle se zmenší.. Kdyby i tak zůstala trochu zvětšena nevadí, je hlavně potřeba ní dat do kupy , ozdravit játra a hlavně ať něco v nemocnici nechytite, to je pak neverending
Moje měla obří mandlí, tekutinu v uších, nedoslychala.. Chtěli mandlí trhat, nenechala jsem , kontaktovala homeopata a pomocí homeo a čínské medicíny za dva měsíce byla v pořádku. Aje nadále, doktoři cumeli jak puk
Jasné..rozhodnutí je na Vás, ale řádně bych to zvazila a informovala bych se NE u doktoru, malá teď stejně bude i více náchylná... Na to aby mohla podstoupit narkozu musí splňovat určité požadavky, což teď delší dobu nebude
viola1987
autor
17. únor 2016
@lajla no ja ji je rozhodne trhat neplanuju hlavne mam uz domluveneho jineho orl doktora a hlavne vim, ze je to ted vsechno rozdrazdene, nebojte 🙂, diky za vzkazy

Sem začni psát odpověď...

Odešli