Dysplazie kyčlí oboustranně IIc, měli jste tuto diagnózu?

yerry
25. únor 2017

Ahoj maminky.
Displasií kyčlí si prošla už má starší dcera. Diagnózu uz přesně nepamatuji ale myslím že mela IB a IIC. Tenkrát dostala frejkovu peřinku v 6 týdnech a ve 3 měsících jsme ji mohli přestat používat. I když mi lékaři tvrdili ze si dite zvykne - nezvyklo si a až když jsme to nemuseli mít mela jsem doma spokojene miminko. Upravil se spánek i jídlo a když si mohla kopat nožkama bylo rázem i po brichobolech. ...
Bohužel mladší dcera navazovala frejkovu peřinku už v porodnici. Diagnózu mi neřekli. .. jenže mala byla hodně malička a v peřince se ztrácela. Nožky v pohodě kdykoliv zastrčila a dovnitř a tim pádem peřinka naplnila svou funkci. Dorostla do ni až kolen 4 týdne. Na kontrole v 6 týdnech mi sdělili ze stav je oboustranně IIC a ze ponecháme frejkovku. Dost smutne jsem se po divala na doktora a ten mi sdělil že kdybych to dávala poctivě tak by mala už byla na to zvykla a ze už by to taky mohla mit lepší. Já jsem dávala ale mela ti velke😠 A opetovne me ujišťoval ze si zvykne a ze do třech měsíců to uběhne jako voda. Realita je takova ze si zatím nezvykla a vleče se to šíleně. ... ale horší je to ze se na jednu stranu nemůžu dočkat kontroly a na druhou stranu se bojim jaky bude výsledek. Dávám poctivě, trápíme se kvůli kojení - malou to prostě rozčiluje a navíc už zjistila že když se bude hodně vrtět tak se to da poodepínat .... u kojení to občas vypadá jako krocení divé zvěře. ...
Měli jste někdo taky diagnózu IIC? Jak jste dopadli na další kontrole? Bojim se abychom nemuseli podstupovat horší věci. Hodně jsem si toho načetla ale uplne moudra z toho nejsem 😕
Omlouvám se za výlev, ale trápí mne to 😕

karos
25. únor 2017

Moje dcera taky měla na pravé nožce diagnozu IIC. nejdříve dostala frejkovu peřinku, tuším, že to bylo tak ve 2 měsících, možná trošku později. jenže to nepomohlo, takže ve 4 měsících dostala řemínky. hůř jsem to nesla já než dcera, ta to zvládla fantasticky. nejdřív měla řemínky pořád, postupně se ubíralo, že např. dopoledne mohla být 2 hodiny bez. Tuším, že ke konci už jsme dávali řemínky jen na noc. nicméně definitivně se jich zbavila až v den svých prvních narozenin, to byl pro nás největší dáreček. chodit začala i přes řemínky v 11. měsících. Vím, jak je to náročné na psychiku, hlavně maminky, ale musíš doufat a věřit, že to bude ok, ale nějakou dobu to potrvá. Moje sestra má teď 3měsíčního chlapečka, první kontrola ok, a ve středu verdikt IIb. ale zatím nic nedostal, mají jen cvičit... takže uvidíme.

yerry
autor
25. únor 2017

@karos díky za reakci ... doufám je to fakt narocne. .. dívat se jak je v tom svázána. Vím že jsou na světe horší věci ale matka se na sve dite proste nechce dívat jak je v něčem co se mu nelibi 😯

karos
25. únor 2017

@yerry byla jsem na tom stejně, z kontrol jsem chodila otrávená, i když jsem na druhé straně věděla, že je to to nejlepší. jinak jsem zapomněla zmínit, že dcera je pořád ještě sledována u dr. kvůli té kyčli. není to úplně optimální, ale nějak na to ani nemyslím. ano, jsou i horší na světě... tvoje holčička se z toho dostane, jen to bude chvilinečku trvat. držím moc pěsti.

rajani
25. únor 2017

@yerry zkus šátek, ve vertikálním úvazu je děťátko ve stejné pozici jako v pawlikovo trminkach. Jukni na sk na fb Nosíme děti. Některé maminky to takto vyřešili, ortopedi posvetili, že je to totožná poloha pro kyčle.

Výhoda je že, děťátko se může v šátku hýbat, občas si nožky propnout (a dokrvit) - což moc tyto abdukcni pomůcky neumožňují. Děťátko je spokojeně, v šátku se pohybem matky vyprdi a kojení je také snadnější už jen pro ten kontakt s ditkem.

Jinak pokud Dr nějak nedůvěřujes, můžeš si jít ještě pro jiný názor a zhodnocení kyčlí 🙂 osobní invektivy na neschopnost rodiče bych moc netolerovala (ale to je moje 🙂) )

rajani
25. únor 2017

@yerry na fb je i několik příběhů k přečtení (s dobrým koncem a spokojeným dítětem 🙂 )

yerry
autor
25. únor 2017

@rajani nosim v šátku 🙂
Nemohu a ani nechci to dělat pořád ale podstatnou část dne je mala v šátku 😊

rajani
26. únor 2017

@yerry tak prima 🙂 myslím si že ani ta "podstatná část dne" nevadí, když je správně uvazano. Nejen dite je rozhodně spokojenější.

Tak přeji zdravé kyclicky 🙂

yerry
autor
8. bře 2017

Tak dnešní diagnóza oboustranně IB ☺
To jen pro ty co budou hledat odpověď na stejné otázky jako Já. ..tak aby věděli a meli naději ze za 6 týdnů se to opravdu muže zlepšit natolik ze abdukční peřinku můžeme zahodit 😊