Ekzém na přirození, máte zkušenost?

lrg
10. lis 2016

Holky prosím o radu, Dceři (19M) udělal přes celé přirození ošklivý ekzém, nejdřív to vypadalo jako normální opruzení, ale teď už má jednolitou růžovou vyrážku. Obě moje děti trpí na AE, takže jsem speciálními krémy vybavená, ale na tomhle místě to neměla nikdy ani jedna a nic nezabírá. Přebaluju každou hodinu, máme zelené pampersky, které používám už od narození, snažím se nechat jí nahatou co nejdéle, ale přeci jen už je zima a počůrá se každých 5 minut, na nočník nechodí. K doktorce se mi zatím moc nechce, je to tam teď samá chřipka, doufala jsem, že to rozeženeme samy, ale nějak se to nelepší, nemáte s tím někdo zkušenost?

cheetah_
10. lis 2016

@lrg Přečti si na Wiki na koníkovi o Kvasince u dětí. Mazat zinkovou mastí, vynechat sladké a bílou mouku, nejlépe i mléko a mléčné výrobky (pokud dcera stoprocentně není alergická na mléko, můžete zkusit nechat zakysané produkty - kefír, jogurt), zařadit co nejvíc nízkosacharidové zeleniny. Do týdne bude líp. Jo a zkus látkové plínky nebo aspoň něco míň parfémovaného... Držím palce!