• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Febrilní křeče. Jak se stavíte k Diazepamu?

31. března 2009 
ahoj holky,
máte zkušenost s febrilkami? mám 13,5 měsíční holčičku a během 0,5 roku jsme byli 3x v nemocnici, 2x kvůli febrilkám, 1x kvůli modrání - vše z horečky. Jak se stavíte k Diazepamu? V nemocnici mi řekli, že mám dávat při teplotě 38 (před odečtením) Diazepam a čípky. Zdá se mi to celkem drastické. Když jsem dávala po druhé cca 3 dny diazepam tak mi zmodrala... Agátka na vysoké teploty trpí a tak se bojím, že bych Diazepam dávala hodně často, navíc v příbalovém letáku píší, že lék je vhodný pro děti od 3 let!!!!!!
28. bře 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Přímo s křečema zkušenost nemáme, naše malá má ale epilepsii, takže každá zvýšená teplota je problém a pediatrička mi řekla, že mám teplotu srážet a dávat Diazepam, což odmítám (můj otec to bere na epi a je to humus, vidím, co to s ním dělá).
Chodíme k homeopatce a ta nám dala Belladonu a musím to zaklepat, malá měla jednou 39 po tři dny a dobrý, bez křečí....
28. bře 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky za odpověď. taky zkoušíme homeopatii, výborná na zoubky - chamomilla ch5, Belladonu nám taky pediatrička doporučila, ale když jsem se ptala neuroložky tak řekla, že v žádném případě. Byla jsem z toho špatná. Aspoň vím, že někdo má pozitivní zkušenost.
28. bře 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj my byli vcera na pohotovosti a tam nam napsali diazepam... dala jsem jen jeden cipek pac uz nebylo potreba... jsou to nejaky ktere vyrebeji v lekarne... takze muj nazor je, ze pokud nepomaha sirup na horecku tak mu to proste dat... aspon na noc at se vyspinka v klidu a nabere sili...muj nazor nemusi se libit... :sweat_smile: :wink:
28. bře 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
to matysek - paní doktorka neuroložka byla takhle razatní? To asi neví, jak homeopatika fungují, že? No nic, tím bych se nenechala odradit, taky pediatroj netroubim všechno :grinning: .
Čípek je opravdu lepší než sirup, taky se někdy nedaří do miminek ten sirup dostat, když mají teplotu....
28. bře 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak my jsme ho taky dostali.Malý měl při každém zubu teplotu tak 39,8°C :cry: a řekli nám,že se dává při teplotě nad 39°C.Dala jsem ho ale jenom jednou :unamused:
28. bře 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sem to nedopsala :sweat_smile: že právě zabraňuje těm křečím
28. bře 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To slunicko 552: My máme febrilky právě při zoubkách a teploty kolem 40 běžně. Jsem ráda - ale ber to pls s rezervou, že i jiné mamči mají podobně hrozivě vysoké teploty. v nemocnici mi tvrdí, že to není možné, že si vymýšlím. Jednou jsme naměřila i 40,8 a naše dítě si broukalo a mávalo a mě omejvali... Mě právě ten diazepam přijde strašně silný, a Agátka má tendence mít vysoké teploty často.
29. bře 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
maty jj mi taky říkali,že je to blbost,že by to mohl mít ze zubů.A z čeho jiného,když je má jen když mu rostou zuby a pak hned zmiznou :confounded: Nám řekli,že mám dát půlku.No ale zase na druhou stranu mám strach,že křeče dostane.Tak nevím co je horší jestli křeče nebo půlka prášku :confused: JJ vím jak to myslíš :wink:
29. bře 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
slunicko: no dneska jsem byla u pediatričky a říkala, že pokud to dítě křeče má dostat, tak je dostane ať už dostalo či nedostalo diazepam, pak je to horší s tím diazepamem do zadečku.. Fakt mě dostala, že budu muset dávat čípky i diazepam nebo belladonu - (tím asi začnu) , už od teploty 38 st. bez odečtu. :confounded:
30. bře 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak náš starší syn trpěl na fibrilní křeče od roku a půl. Vždy se dostavila vysoká horečka během chvilky...byla to předzvěst toho že za 2 dny se dostaví ryma a kašel. 3x zkončil na jipce....tam jsme dostaly diazepan a pak začaly chodit k neuroložce...myslím že jsme dostali taky tu beladonu byla oranžová a modrá pokud si dobře pamatuji. Měla jsem to ruzně kombinovat...bohužel nám to bylo prd platné a vubec nám to nepomahalo....nakonec jsme dostali diazepan do zadečku (Stesolit) a to byla naše spása. Díky bohu syn z toho už vyrost jak my bylo řečeno...že se to ztratí v předškolním věku. A ztratilo.
Přeji hodně štěstí....ať už to vaše dětí nemusí prožívat. :wink:
30. bře 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
maty tak proč potom ten diazepam předepisují,když je to zbytečné :confused: Z toho jsem teď trochu zmatená :rolling_eyes: .Ti doktoři by se měli domluvit,co je dobré a co ne :angry: A to ho máš dávat už od 37,5°C? :astonished: Kurec,tak když to škodí,tak to potom nechápu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad to u vás nebude dlouho trvat,malý už teď takové teploty nemá,když mu rostou zuby.Asi od 18měs.to je tak 38,5°C po odečtu.Což je lepší než předtím :pensive: Tak doufám,že se i vám brzo uleví :slight_smile:
30. bře 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No, to právě netuším, po rozhovoru s pediatričkou jsem se s tím smířila, říkala, že tak 3-4x do roku asi skončíme v nemocnici a v předškoním věku by se to mělo ztratit. Tak díky za zkušenost, že se to opravdu ztratí. Pevně v to doufám. Taky jsme byli u neuroložky, aby vyloučili epilepsii, budeme tam chodit častěji.. Holt když jsou febrilky víc jak jednou, tak se děti musí víc sledovat. Zatím máme jen 4 zuby...
31. bře 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Matysku a opravdu ty teploty mate ze zubu? Není vždy tak do tří dnu nemocný od teploty? My jsme to tak měli. K neuroložce jsem chodili taky aby nám vyloučily taky epilepsií :wink: Jen tě opravdu mužu uklidnit že se to ztratí v tom věku před školou.
31. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
To musí být hrozné,pro Tebe i pro malého :pensive: Tak to zvládněte co nejlíp to půjde a napiš jak se to vyvíjí
31. bře 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek