Fenistil kapky 7měsíčnímu miminku, dáváte?

kikus16
13. lis 2016

Poradite prosim, mam prvni dite, ted mela 7 mesicu. Uz mesic ji trapi behem noci a hlavne rano ucpany nos. zadna ryma netece, nic nejde vysat, zvlhcujeme vzduch, mame podlozenou postylku. Nic nepomaha. Dr. mi rekla ze mam davat fenistil kapky jen na noc, ze muze jit o alergickou rymu. Davate nekdo fenistil kapky takto malym detem? V pribalovem letaku pisou, ze muze dojit k zastave dechu, takze jsem ji kapky zatim nedala. Budu rada za jakoukoliv radu 🙂

lajla
13. lis 2016

@kikus16 ano fenistil kapky se dávají u nachlazení, ale já Nedávám,je to chemie
Kdysi ano ale pouze výjimečně v případě že děti kaslaly bez přestání, a budilo je to, nosík bych tím neresila

terezama
13. lis 2016

Naší malé je 9 mesicu, ma atopicky ekzem a fenistil kapky davame asi od ctvrteho nebo pateho mesice aby ji to nesvedilo 2x denne. Taky sem se ze zacatku bala ji je dat, ale mame monitor dechu a i bez nej uplne v pohode. Urcite mate davkovani podle vahy miminka urcene od doktora.

majkoz
13. lis 2016

@kikus16 Já bych tedy určitě nedávala. Kór pokud alergie není prokázaná. Zkus si koupit od Justu Eucasol , kterým stříkneš do vzduchu nebo na polštář a tymiánový krém, který mázneš na spánky, na čelo. S obojím mám výbornou zkušenost. A ještě od Nobilis tilia nosní olej, ten je taky skvělý. Začala bych přírodními přípravky 🙂

kikus16
autor
13. lis 2016

@terezama ano, mala ma cca 8 kg a dr rikala, ze mam dat 5 kapek do posledniho jidla pred spanim

kikus16
autor
13. lis 2016

@majkoz urcite na to mrknu 🙂 dekuji

mialagia
13. lis 2016

@kikus16 taky jsme dávali v 7 měsících, když měla virozu na doporučení mudr a ok..je to prý slabý.. ale bylinky by byly určitě lepší kdyby vám zabraly☺

te_reza
13. lis 2016

Holce bylo 9 měsíců a dáváme od 4.cca, Ze začátku týden ano-týden ne, teď intervaly prodlužuju. Téměř od narození chrochtá a chvílema v noci zněla, jak kdyby se měla udusit, tohle jediné zabírá.

terezama
13. lis 2016

@kikus16 Tak to je mala davka. Nase mala vazi 8, 5 kg a davame rano a vecer 10 kapek.😀

lajla
13. lis 2016

.. hlavně bacha na to, fenistil ma negativní účinky na srdce, dlouhodobě opravdu ne...ale to dr neřekne.
Stejně jako nám že kortikoidy ubírají minerály v kostech, kdybych si to sama nevyhledala tak Netuším proč s tím má kluk problém

kacka40
4. kvě 2017

Ahoj malej ma měsíce a na telicku se mu objevily skvrny doktor mi rekl ze mam dat 2denne fenistil kapky a pokud se to po 5dnech nezlepší jit na kožní ale četla jsem v pribalovem letáku že může dojít k zástavě dechu ve spanku tak mam strach mate nekdo zkušenosti? Katka

kacka40
4. kvě 2017

Malemu jsou 4mesice koukam mi tam ta 4 nejak zmizla😀😀

kikus16
autor
4. kvě 2017

@kacka40 te zastavy dechu jsem se prave bala. Ja je nakonec nedavala. Ale treba nekdo poradi lip 🙂

kacka40
4. kvě 2017

No budu ho hlidat nic jineho nam na ty flicky neporadil doktor tak uvidim zitra jdem na kontrolu na brisku uz mu to vybledlo a ma to ted slite do většího fleku vubec netusim z ceho to ma prasek mydlo pouzivam furt stejne doktor říká ze mu to zpusobil nejaky vir ze to na alergii nevypada uvidime po tech 5dnech třeba to zmizí jen mam strach z těch kapek pro jistotu spinka vedle mě on je stejně dost neklidny tak ted ho ty kapky trochu utlumili to je jediné plus

kacka40
4. kvě 2017

@kikus16 a dekuji ti za názor

rafal
4. kvě 2017

Také měl náš prcek přesně co vy. Zadní rýma, která nešla odsát, když spinkal tak z toho chrochtal a pokašlával, když mu hleny stékaly do krku. Doktorka také doporučovala fenistil kapky, ale nedávala jsem. Vyklubal se z toho zub a tak to měl s každým dalším zubem. Vyvýšené spaní, koupili jsme zvlhčovač vzduchu, koupila jsem rostlinu rymovnik a ťuk ťuk zatím je vše ok, teď se mu prořezal další zub a žádná rýma nebyla. Nevím co nám pomohlo, ale jsem ráda, že už nechrochtá. Uvidíme co bude až porostou další zuby a hlavně stoličky.

youngmommy97
14. kvě 2017

My bereme kapičky asi od 2. nebo 3. měsíce, nyní máme 8 měsíců. Trápí nás ekzém. 3x denně po 7 kapičkách. Docela mě zaráží ten komentář s negat. účinky na srdce..co je na tom pravdy? Začínám se bát....☹

janiskka11
5. únor 2018

Kde jste prosím Vás přečetli, že způsobuje zástavu dechu? Já to tedy v příbaláku nevidím 🙂

kikus16
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kikus16
autor
6. únor 2018

Chtela jsem to poslat vyfocene, ale nejde mi vlozit obrazek :( je to v casti 2. Deti a dospivajici

kacka40
7. únor 2018

@kikus16 dekuji ze jste sem vyfotila pribalovy leták taky jsem to četla proto jsem mela strach jen pani asi letak necetla kdyz pise kde jsem to vzala😂no z prstu jsem si to rozhodně nevycucala😂😂

kikus16
autor
7. únor 2018

Je on se tam vlozil, tak super 🙂 @kacka40 neni zac ;)

janiskka11
7. únor 2018

Tak to se omlouvám, já to přeskočila. Dceři už jsou dva roky.