Fenyklový čaj na prdíky a bolavé bříško

kajunka01
14. bře 2017

Ahoj malý má 6týdnů a připadá mi že musí hodně tlačit aby se vykakal.Je na UM nedělalo nám problém až posledních pár dnů ho trápí bříško v noci.Má i tuhou stolici takže s tím asi problém má :( Můžu dávat po lžičkách fenyklový čaj? Dáváme kapičky espumisan už druhý den 10-15kapek do mlíčka a nevidím rozdíl,akorát si sem tam prdne ale jinak žádná změna.Děkuji

ivannka92
14. bře 2017

Ja si netroufla davat mu caj takhle brzo, ale pila jsem ho ja pred kojenim. Ale jedine co nam opravdu pomohlo na prdiky jsou probiotika BioGaia protectis

symca
14. bře 2017

Taky jsem dávala espumisan,ale nepomáhal. V lékárně mi doporučili babycalm. Jsou to taky kapičky, ale obsahují i fenykl. A super. Stojí cca 140kc a já celý 3 měsíce nedala dopustit. Malej měl klid🙂

eofab
14. bře 2017

My jsme synovi dávali fenyklový čaj tak, že jsme do něj namočili dudlík a takhle jsme třeba 6x opakovali. Nemůže jim to nijak ublížit. Laktační poradkyně mi toto poradila

sisinka42
14. bře 2017

Symca,od kolika tydnu ci mesicu se mohou ty kapky babycalm podavat? Mala ma 3 tydny a silene trpi na prdiky a s kakanim taky nic moc a Espumisan absolutne nepomaha. Jinak nam rekla nase doktorka,ze kdyz nekojite,tak muzete diteti davat fenyklovy caj. My jsme davaly Fenykl.caj od Sunarku,je od jednoho mesice.

monaluza
14. bře 2017

Taky doporucuji probiotika BioGaia, trimesicni koliku jsme s nimi zkratili na mesic a pul 😉. Resi primo pricinu problemu, takze se investice vyplati.

g_m
14. bře 2017

@kajunka01 Jake mate UM? Nam pomohlo prejit na jine. A davali jsme Biogaiu, Infacol a fenykl. caj taky. Po tretim mesici se to zlepsilo, ale v noci ji jeste ted prdiky nekdy vzbudi :-/

sisinkaj
14. bře 2017

Taky jsem zastánce babycalmu, ale já dávala i fenyklový čaj, no bohužel, tím že ty kaky obsahují fenykl a i čaj, tak to bylo až na škodu, někoho naopak fenykl nadýmá. Čaj tedy jsem dávat přestala a čaj nakonec nedávám vůbec, pije normálně čistou vodu. Baby calm dávám 10kapek do každé láhve a ještě před spinkáním do lahve tobolku probiotik, každé ráno se vykaká a krásně prdi... no ale na každé ditko platí bohužel, něco jiného... jen píšu svoji zkušenost s fenyklem..

kajunka01
autor
14. bře 2017

holky je možný že je to i spurt?? vypije mi po 3 hodinách 150ml někdy po 4 ,je strašně neklidný i u jídla dám ho říhnout a on řve hlady ,vypije 150ml a zase je neklidný rozhazuje ručkama nohama vždy ho sklidní dudel ale musím furt něco cucati přes den když ne cumlík tak ručku

lucajda17
14. bře 2017

@kajunka01 Já dávala Infacol.Jinak na těch 6 týdnech spurt bývá,pokud ti brečí po vypití mléka,tak mu navyš dávku.Malá mi kakala co 2 až 3 dny,taky měla někdy tuhší,ale problémy neměla.

symca
15. bře 2017

@sisinka42 my začali hned po 14ti dnech. Je to od narození. Nejdřív byl ten espumisan. Kdybych věděla že nepomůže, hned bych vyměnila. Bála jsem se že budeme trpět dál,ale okamžitě byl klid a malej byl spokojený po celou dobu.

symca
15. bře 2017

@sisinka42 Hlavně si nenechat dát v lékárně infacol. Protože ten je úplně na stejným principu jako espumisan. Nejdřív jsem šla totiž pro něj. A lékárnice mi doporučila právě babycalm,že infacolem si nepomůžu, protože je to totéž jako espumisan. Ale že babycalm obsahuje jiné oleje, jako ten fenykl.

luciehutt
15. bře 2017

Cvičit s nožičkama, ještě než začne plakat. Masírovat bříško Pupíkem.. My jsme měli Espumisan.
Teď už máme naštěstí po prdikach ☺

sisinka42
15. bře 2017

Symca
Diky za radu. Uz jsem Babycalm objednala,zitra prijde,tak jsem zvedava,jestli nam pomuze. Brisko samozrejme masiruji,mazu Pupikem,cvicime nozkama,nahrivame,pred kazdym kojenim Espumisan a nic. Jen rektalni rourka ji ulevi. To je veda a za par kacek.👍

symca
15. bře 2017

@sisinka42 tak snad zabere. Držím palce. Mně stačilo pár dní pláče a plakala jsem nakonec už s ním😀 takže pro nás byly kapky záchrana.