Fialový spodní ret u kojenece

nikoulinka
30. lis 2018

Ahoj holky,
chci se zeptat, zda některá nemáte zkušenost. Žádné podobné téma jsem zde nenašla... Malá - 7 měsíců, se dnes po odpoledním spánku probudila a spodní ret (z vnitřní strany) ma fialový. Ne celý, ale spíše uprostred. Zuby jeste nemame. Je fakt, ze v postýlce při spánku hodně cestuje (hlavně se teda přetaci na břicho),. Je možné, že je to modrina? Ze by se treba diky ceatovani v postylce nejak nesikovne uhodila?

bartche
30. lis 2018

Nemám zkušenost, jen mě napadá, jestli má při kojení, či sání z lahvičky správně položený ret... (?) Mohla i špatně skousnout hračku, pokud se jí tam pusinka nějak dostala... Modřinka by to mohla být.

nikoulinka
autor
1. pro 2018

@bartche modrinka me taky napadla. Jen jsem teda neprisla na to, z ceho by mohla byt. Nez sla spat, nemela nic. Jak se vzbudila (spi v postylce) uz to mela. Zadne hracky v postylce nema... leda ze by se bouchla o tyčku v postylce.... sani tezko rict. Je kojena... a ma to poprve. To by se ji mozna delalo uz drive, alespon si myslim teda.

bartche
1. pro 2018

@nikoulinka Nic konkrétního mě opravdu bohužel nenapadá... Zkusila bych si toho nevšímat, jen třeba kontrolovat, aby se to nezvětšovalo - bůh ví, jak k tomu mohla přijít, možností je opravdu spoustu, ony mají tu kůžičku ještě takovou měkounkou, kolem pusinky obzvlášť... Jestli si obracela hlavičku ve spánku ze strany na stranu a přitom se jí do pusinky vtěsnal ret, taky by mohlo být... Kdyby se to opakovalo, zeptala bych se MUDr., ale pokud to není nějak nateklé, nebolí jí to, či o tom třeba neví, zkusila bych nad tím mávnout rukou...

nikoulinka
autor
2. pro 2018

@bartche no, behem vcerejsiho dne ji to nastesti úplně vymizelo. Takze uz jsem relativne klidna. Budu ted hlidat. A kdyby se to opakovalo, mudr. se určitě zmíním 🙂 Děkuji 🙂