Flek na krku - mohla by to být borelióza?

terezapos
30. črc 2018

Syn uz ma tento flek tyden dnes mu brali krev. Jenze 10 mame odjizdet na dovcu a s tim asi jet memuze nemeli vase deti neco podbneho nebo stejneho?Prvni foto je ze stredy druhe z dneska

romesak
30. črc 2018

@terezapos to vypadá na boreliozu

zmrzlinka
30. črc 2018

Asi borelióza. Drzim palce

ahyt
30. črc 2018

Pokud to bude borelióza dostane atb a klidně bych jela na dovolenou a po návratu s odstupem kontrolní odběr.Samozřejmě teď záleží na výsledcích,ale s boreliózou klidně jet 🙂

romesak
30. črc 2018

Pokud se potvrdí dostane ATB Můj syn ji prodělal loňský rok

terezapos
autor
30. črc 2018

Te se bojim prave a nebude vadit slunicko kdyz by mel atb?

romesak
30. črc 2018

Na přímé slunicko by chodit nemel

konidana
30. črc 2018

@terezapos řekněte si o atb u kterých sluníčko nevadí. Ale stejně by měl být celkově v klidu a spíš ve stínu a né celý den někde na pláži.

byra
30. črc 2018

Já měla tohle a podle praktické pytiriaza což potvrdil i kožní. Snad dopadnete dobře

terezapos
autor
30. črc 2018

@byra a to je co prosim?

byra
30. črc 2018

@terezapos je to plísňové onemocnění, ale není nakažlivé. Nevím kde jsem k tomu přišla. Dostala jsem mast a kapky a mazala. Do 14 dnů to bylo fuč.

terezapos
autor
30. črc 2018

@byra to myslim ze nebude ono ptz jemu se to porad zvetsuje a ma to na krku a na netu pisi ze toto je vetsinou na brise

terezapos
autor
30. črc 2018

@konidana to ho opravdu u more neudrzim v klidu on miluje vodu

konidana
30. črc 2018

@terezapos po ATB může být více unavený a to vedro.... JInak je mi to naprosto jasné, mám doma taky 2 torpéda. A co na to doktorka?

rubika
30. črc 2018

Taky bych rekla borelioza. My s tim jeli tez na dovcu. Dr nas pustila ale teda jeli jsme na Sumavu, nemel byt na slunicku a spise klidovy rezim, ale mel rok a ctvrt tak byl bud v krosne nebo v kocarku. Jo a atb sirupy se musi uchovavat v lednici, a vetsinou se uzivaji 3 tydny, dopredu namichat to nelze tak by jste si nejspis musela vzit neroznichane atb do zahranici a nechat namichat roztok k mistni lekarne.

terezapos
autor
30. črc 2018

@konidana doktor mi tvrdi ze to borelioza neni jeho sestricka ze je takze dnes krev a cekame na vysledky

terezapos
autor
30. črc 2018

@rubika no pokud by dostal atb tak bychom nikam neleteli

janapetrvalska
30. črc 2018

ja mela podobne, od stredu bledlo a zvecovalo se to az zustal jakoby prstenec, zaclo to na brise, pak se mi udellali jeste dve, na stehne a zadech , aby byla to nejaka virova onemeocneni nazev uz nevim neco na zpusobu 5nemoci .. tak drzim plaecky at to neni borelioza

saminomimino
30. črc 2018

Nevím co to je,ale u mého syna vypadal boreliový kruh jinak,ne tak podlitý krví,spíš takový světlý pravidelný kruh,nicméně dostal ATB a pak kontrolní odběr,zda mohl na sluníčko už si nepamatuji,ale pokud jde u borelku jsou na to jen jistá ATB a pochybuji že si budete moc vybrat zda se při nich na slunce smí či ne,jak vám tu někdo radí,hodně štěstí

konidana
30. črc 2018

@terezapos z krve se borelioza da zjistit nejdrive tak za mesic, za 6 tydnu po nakaze. Flek je prvni indikator objevi se uz za par dni.

terezapos
autor
30. črc 2018

@konidana a kdy zmizi? Syn uz ho ma tyden

klea81
30. črc 2018

@terezapos dceři flek zmizel až skoro za 4 týdny, brala 3 týdny atb na boreliozu, ta se ale z krevních testů nepotvrdila. Flek se zvětšoval a tmavnul, měla ho přes celé lýtko.

priefi
30. črc 2018

Je/bylo tam misto po vpichu? Nebo bylo tam kliste? Pokud ne, tak takto se projevoval u syna jednou ekzem. Prvne to bylo cervene po cele plose, pak kdyz se to hojilo, jen okraje. Zkus namazat sudokremem a dat fenistil kapicky, treba to zacne rychleji miznout.

terezapos
autor
30. črc 2018

@priefi neni videt misto vpichu pry ho to neboli ani nesvedi

priefi
30. črc 2018

@terezapos zkus ty kapicky a sudokrem, treba to opravdu bude ten ekzemek

rubika
30. črc 2018

@terezapos blbe je ze borelioza se z krve pozna az s odstupem nekolika tydnu. Jeden syn to mel po stipnuti komarem a ten mel ten flek svetlejsi ale jasne ohraniceny, druheho syna kousla nejaka potvora muchnička nebo co ten mel neskutecny obri flek pres pul bricha, bok, zada a opravdu vyrazny tmavy.
U vas je ten flek celkem maly, tak by to mohlo byt i kozni onemocneni

terezapos
autor
31. črc 2018

Tak dnes vysledky krve crp jaterni a zo vse v poradku zitra borelka

terezapos
autor
1. srp 2018

Tak dnes vysledky krve a vse negativni jsem rada ze to nic neni

eva118
1. srp 2018

Pamatuju si, že jsem jako malá měla něco hodně podobného, možná to stejné. Taky jsme jeli na dovolenou, mamka to moc neřešila. Byl to asi nějaký ekzém, u moře se to krásně vysušilo a zahojilo.

terez07
Autor odpověď smazal
Zobraz