Hemofilie, má ji někdo z vás nebo vašich dětí?

anezkanovakova
19. bře 2015

naš malý prdolka se narodil s hemofilii a blíží se nám pomale první rok a my s manželem bysme pomale potřebovali vedet a poradit jak se v jakych případech zachovat.. ne jen podle příruček... ale chteli bysme si taky poslecnout skutečnost... děkujem.. kdokoliv mát nejaké zkušenosti a nebo nekdo nekoho takového znáte.. dejte prosím kontakt... děkuju

viola1987
29. dub 2015

ahoj no já jsem ted v jiným stavu a máma mi řekla že máme taky v rodině hemofilii, čekám teda asi holčičku ale nevím jestli to gynekologovi hlásit, hlásila jsem mu že máme v rodině z obou stran trombozy, ale že ještě z jedné větve hemofilii, tak nevím. Zas abych něco nezanedbala...

dzejnyy
17. led 2016

@anezkanovakova Ahoj Anežko, asi jsme si kdysi psaly, už si nejsem jistá? Teď koukám že už čekáš druhátko. Jak zvládáte? Už je prvorozený na profylaxi?

dzejnyy
17. led 2016

@viola1987 Ahojky. Pokud by tě ještě zajímalo ještě něco o hemofilii A, klidně piš.

anezkanovakova
autor
17. led 2016

no matulka má profilaxi už od devítí měsícu.. za nejaký čas mu to zvedli na 2x týdne.. tož tak.. picháme doma... a doufám že to pujde...
druhé má být taky chlapeček tzn 50procet na zdráví a nebo na hemofili... matulkovu mutaci neznaj tzn.. nemeli co hledat u druhého. tak to bude překvápko.... an genetice se tvářili.. že si ho chcem nechat.. no----- ty jejich keci at si prdnou... těšíme se na nej moc.. amanžel to bere pozitivne.. popř si budou hrát na stejné hladině 😉

fionay
9. kvě 2016

Ahoj holky, pridavam se do klubu hemofilickych maminek. Dnes mi oznamili , ze to ma nas Honysek. Co jsem koukala do papiru ted ma typ A. Zitra nas pousti ze spitalu a ve sredu nas cekaji v Motole.

dzejnyy
9. kvě 2016

@fionay V Motole budete v dobrých rukou, co tak vím. Přihlaš se na Facebooku do skupinky Hemojunior nebo koukni na jejich www stránky. V Praze se můžete setkat se spoustou maminek a předat si rady osobně. Příští výkend je i velká akce a oslava 15. let Hemojunioru, kam byste mohli dorazit, jestli chcete. Koukněte na to. Hlavu vzhůru, s hemofilií se dá žít velmi dobře 🙂

fionay
9. kvě 2016

@dzejnyy diky za tip