Hnisající afty u 15měsíční dcery - nechce jíst

gurgulina
23. zář 2018

Dobrý den , prosím o pomoc 😭 mám 15ti měsíční dceru udělaly se jí afty pod horním rtem a jeden pod dolním rtem něco má i na jazyčku, 2 denně potíram fialovou vodičkou a po u schnutí Aloclair. Malá pije , jen nechce jist strašně ji to bolí 😳 dnes ráno ji z toho vytekl hnis , místo puchýřku tam teď má jen růžový flek je to dobré? Hojí se to ? Nebo je to špatné? Děkuji za odpovědi

hanih
23. zář 2018

@gurgulina Proti již vzniklým aftům toho už asi o moc víc nenaděláte. Já ještě vyplachuji šalvějí, ale nevím, jestli je to vhodné pro tak malé dítě. Pokud ji to hodně bolí, lze asi dát i nurofen. Zkusila bych ale i zavolat doktorovi. Já na afty trpím, mívám je docela často, ale nikdy mi z nich netekl hnis, vždycky jen čirá tekutina po prasknutí puchýřku a pak už nic.

vecerinka
23. zář 2018

Syn (2r.8m) trpí také na afty. Je to ale hlavně proto, že nejí vůbec ovoce a zeleninu. Tak dávám vitamíny v sirupu. Dost se to zepšilo. Na Afty nám vždycky pomohlo trochu fialky. Ale nikdy mu z toho teda nic neteklo.

petulik81
23. zář 2018

Mame za sebou stomatitidu a pani doktorka nam v nemocnici dala octenidol a jeste jsem davala ten aloclair, to znecitlivelo, i tak lecba trvala 14 dni, ale nam ten octenidol pomahal, je to i pro male deti

klea81
23. zář 2018

Z aftu by hnis vytýkat neměl. Zašla bych k doktorce, to je nějaký těžší zánět.