Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Hnisavé oko od narození, co vám pomohlo?

evelp
28. kvě 2014

Maminy, chci se zeptat na děti, které měli taky hnisavé očičko od narození. Co vám na to opravdu pomohlo?
Malýmu jsou 4 měsíce, měli jsme ATB Tobrex mast i kapky, denně vytírané borovou vodou a denně masáž.
V pondělí byl na sondáži a průplachu slzného kanálku, od té doby to má ještě horší, nehledě na to, že včera měl hnisky krvavé a růžové slzičky, ale po zákroku je to asi normální- dle dr., ale zároveň mu to teče žlutě o dost víc, než před tím zákrokem.
Kapeme od pondělka opth. septonex a masírujeme, ale nic ěkného...za 3 týdny máme jít znovu na KO a popř. pod narkozu znovu na sondu a průplach. Už to ale absolvovat nechci, malý šíleně brečel a já ani nemluvim...vím, že je to pro jeho dobro, ale začínám pochybovat o preciznosti doktorů a snažím se najít nějaký jiný způsob....
co vám tedy pomohlo a jak dlouho to trvalo?

mysonek
29. kvě 2014

Ahoj asi tě nepotěším, ale mojí malé je 8 měsíců a stále s tím bojujeme. Všude se píše, že se kanálky s vyvíjí, většinou do roka. No ale čím víc se ten rok blíží tím míň tomu přestávám věřit. Malá měla 2x průplach, sondáž zatím neměla. Zatím nám vždycky pomohl Tobrex (ATB kapky), ale vždy se to vrátilo. Nejdéle měla klid měsíc. Pak dostala rýmu a už se toho nemůžeme zbavit. Kapu Ocuflush a masíruju kanálky a je to střídavě lepší a střídavě horší. Ale Tvůj malý je ještě malinký, to má šanci na spontánní zprůchodnění.

evelp
autor
29. kvě 2014

@mysonek to nam prave doktor tvrdil taky.nejdriv do 3. Mesive,pak rikal do 4. A porad nic