Horečka 39,8 u skoro roční holčičky. Co to může být? Jen na pohotovost?

karol1996
20. kvě 2023

Zdravím, mám na vás dotaz.
Z niceho nic se dceři objevila takhle vysoká horečka, nikdy nic takového neměla. Dali jsme čípek, schladili končetiny. Co dál? Nevíte, co to může být? Mám chuť s ní jet na pohotovost. Nevykopnou nás?

paturik
20. kvě 2023

@karol1996 bych asi počkala do rána... Pokud teplota klesla ..

patypresdevaty
20. kvě 2023

U malých dětí jsou takové horečky celkem běžné (měli jsme nejednou ori různých nemocech, i třeba při růstu stolicek)
Na pohotovost bych jela, až kdyby horečky nesly srazit nebo se ti celkove nezdala.
Jinak k dr. po víkendu, pokud horečky po 3 dnech neopadnou.
Muže to být třeba šestá nemoc... tam ty horečky nastupuji zničehonic a po 3 dnech je nahradí vyrážka

squezy
20. kvě 2023

@karol1996 na pohotovost to není. 3 dny může mít stále vysoké teploty, až pak se řeší doktor. Stridej nurofen s paralenem (to si ještě ověř, ted si to přesně nepamatuju, s cim se to střídá) a nepanikar. Může z toho pak vylézt 6.nemoc nebo nějaká viroza.

karol1996
autor
20. kvě 2023

Všem děkuji. Už má 38, uvidíme, co bude dál.. je veselá a dela kraviny :D

krisstina93
20. kvě 2023

Dcera má takové horečky celkem často, stačí viróza, ale už to měla i k růstu zubu. Pokud jdou srazet a nemá další příznaky, tak pohotovost netřeba, nic na ni neuvidí a akorat chytnete něco dalšího v čekárně.

martulka88
20. kvě 2023

@karol1996 U maličkých dětí se čeká 3dny a u větších již 7dnů 🤔 Tam se ale i zohledňuje, zda to dítko má i jiné příznaky.

petulkadodo
20. kvě 2023

@karol1996 Může to být třeba 6. nemoc. To jsou z ničeho nic 2 dny horeček, které pak najednou zmizí a vyskočí vyrážka. Nebo něco jiného. K doktorovi se chodí, když horečky trvají aspoň 48 hodin, tak v pondělí ráno tam zavolat, když horečka nezmizí. Děti takovéhle nemoci mívají.

martt
20. kvě 2023

@karol1996 Můj syn to takhle měl jeden dva dny vysoké horečky bez jiných příznaků a pak klid. Pokud budou vysoké horečky nad 39 můžeš střídat Paralen/Panadol s Nurofenem/Ibalginem po 4 hodinách.