Horečka. Co by to mohlo být?

klokanka31
11. říj 2022

Naše malá byla celý den divná, teď jsem ji změřila, má 38.8. Dala jsem ji sirup na horečku ale třikrát zvracela. Nevíte co by to mohlo být? Jedeme na pohotovost ale mám šílený strach.

palja
11. říj 2022

@klokanka31 a nezvracela z toho sirupu? Holky mi vždy při horečce zvrací, takže dávám čípky. Může to být cokoliv.
Když má zatím jen horečku, tak bych na pohotovost nejela. Počkala bych do rána a šla bych k obvodní dr. Může to být cokoliv viróza, covid, 6.nemoc jiná dětská nemoc. Nemoci mají svůj průběh a většina z nich začíná právě horečkou.

klokanka31
autor
11. říj 2022

@palja Je pravda že zvracela až po sirupu. No jedeme a uvidíme co řeknou 🤧

marge_s
11. říj 2022

@klokanka31 nechces si to rozmyslet? Budete tam sedet kdovi jak dlouho, cesta je taky s horeckou stres, nechces ji radsi nechat vyspat a odpocinout? Kolik ji je? A co reknou? Ze mas davat neco na horecku a pockat, se obavam, protoze ani nevis, jestli to bude reagovat na antipyretika. Ale tak uvidis....

novamamina
11. říj 2022

To je asi zbytečná cesta. Myslím že nic neřeknou. Ale chápu tvou obavu a určitě tě tam aspoň uklidni. Bude to dobré, neboj se 🙂

palja
11. říj 2022

@klokanka31 však uvidíte co vám řeknou. Pokud má jen horečku, já bych na pohotovost rozhodně nejela. I kdyby se něco rozjizdelo, crp bude zatím nízké, pokud budou chtít vyšetřit i moč budete tam čekat, může chytit i něco horšího. Teď je tolik viroz a nemoci co se projevují horečkou. Naše dr třeba chce vidět dítě až když má 3 dny horečky, to je pak už jasné co mu je, bere crp, moč a dělá další vyšetření.
Samozřejmě pokud dítě bolí břicho nebo má něco akutního tak to je jiná, to potřebuje doktora hned.
Moje holky měly teď covid, horečky skoro 40st 3 dny, malá před měsícem 6.nemoc, taky horečky skoro 40st. Teď na podzim to zase začíná řadit.

prezdivka
11. říj 2022

S horečkou 38.8 bez jiných příznaků je zbytečný jezdit na pohotovost. Může to být XY věcí, zvracet mohla ze sirupu. Nechala bych ji v klidu, dala čípek a vidělo by se zítra pozítří.

kiluau
11. říj 2022

Na pohotovosti z vás udělají asi blbce 🤷🏻‍♀️

klokanka31
autor
11. říj 2022

@marge_s Už jsme na cestě domů. Vypadá to na žaludeční virózu, dali nám čípek proti zvracení a prodali nám ještě nurofen abysme to mohli střídat s panadolem.

klokanka31
autor
11. říj 2022

@kiluau Naopak, byla tam moc milá doktorka, a chápala nás.

monika3456
11. říj 2022

@klokanka31 já taky vždy jedu. Dnes jsme přijeli ve 20 hod z pohotovosti. Máme anginu. Nečekala bych na ráno.

monika3456
11. říj 2022

@kiluau proč? A je mi teda úplně jedno, zda by ze mě někdo chtěl udělat blbec. Zdraví máme jen jedno. Radsi 100x zbytečně než něco podcenit,

klokanka31
autor
11. říj 2022

@monika3456 Že jo...jako jak jde o malou tak klidně budu za vola,ale budu vědět že jsem nic nezanedbala.

marge_s
11. říj 2022

@klokanka31 ale tak vis co, kdyby tam bezel kazdy, kdo mel odpo trochu horecku, tak by tam byla jeste vetsi tlacenice 😉 a pro to ditko je to taky stres. Ja bych nemela odvahu nekoho od pohotovosti vylozene odrazovat, protoze nikdy nevime jak se ten druhy citi, ale byla bych i to treba priste zvazila. A ver ze tech “priste” jeste bude 😀 Tak hlavne uz klidnou noc 🙂

klokanka31
autor
11. říj 2022

@marge_s Já vím, ale jak zvracela obloukem tak to vypadalo děsivě, a bála jsem se aby neměla slepák nebo něco...

marge_s
11. říj 2022

@klokanka31 no to je prave to, ze to my tady nevidime, tezko se ptat, jestli nekdo nevi co to je :/ hlavne at uz je lepe 🙂