Horečka po 5ti dnech braní ATB, mám je vysadit?

kay
28. pro 2013

Ahojte, dcera dostala v pondělí atb, hodně kašlala, měla hnusnou rýmu a zhnisané oči. Neměla ale horečku. A dnes v noci jí najednou po 5ti dnech braní atb (augmentin duo) vylítla na 39,2. Taky má napuchlou uzlinu u ucha, na tu jsme přili asi ve středu. Může být ta horečka alergická reakce na atb potakové době užívání? Mám je vysadit? Jinak jí nic není, kašel ani rýmu už nemá..

adela27
28. pro 2013

a nemá spíš nemocné to ouško? nechala bych ji prohlédnout ucho u mudry. Jinak alergická reakce na atb určitě ne.

pegynka
28. pro 2013

@kay tu uzlinku muze mit z predchozi virozy...Nas pan doktor nam rikal,ze pokud prijde do tela infekt,reaguji takto uzliny a nekdy muze zustat i bulka na uzlinach (ta zustala nam)..A nemuzou male rust zoubky?Jinak si nemyslim,ze by to mohla byt reakce na atb,to by se spis osypala...

littlejane
28. pro 2013

dcera měla už 2x antibiotika a vždy po jejich dobrání jsme jeli s uchem na orl. Poprvé jí to píchali a dostala jiné atb. Ty dobrala ted ve středu a ve čtvrtek večer jsme jeli opět. Naštěstí dostala jen kapky do ucha a atb. už ne. Ale nechápu to (a i doktoři), jak to, když je přeléčená atb., se jí po dobrání hned projeví zánět stř. ucha :(

kay
autor
28. pro 2013

Děkuju, dceři jsou 4,5 roku zuby určitě ne.. Na uši nikdy netrpěla a ani neříkala že by jí něco bolelo, ptala jsem se jí. ☹

baris
28. pro 2013

ATB bych určitě nevysazovala. Reakce na ATB může být kožní (vyrážka), zvracení ... Ale horečka ne.

Co se týče uzlinky - starší dcera má trvale (od cca 1,5 roku) za uchem na krku hned 2 😠 . Prý to znamená, že tělo s něčím bojuje (může to být i záděr, cokoliv a zmizet může až po 14-ti dnech absolutního zdraví - tedy bez čehokoliv - záděru, rýmy, odřeniny ...). To se nám ještě nepovedlo.

Nemůže to být "přesilek" z vánoc - přece jenom nové dárky, hodně zážitku .... A ještě byla unavená z nemoci.

kay
autor
28. pro 2013

@baris no v příbalovým ketáku je napsaná horečka jako možná alergická reakce.. Přetažení z vánoc mě taky napadlo, ale nepoznám to.. Volala jsem na pohotovost, řekli ať se dojedeme ukázat, tak jsem vyslala manžela, protože i mladší dcera je doma s atb..
Díky za info s tou uzlinou.. Tak snad to pak zmizí..

pampalin
29. pro 2013

Tak to nevím, jestli to může být z ATB - tedy ta horečka. Každopádně antibiotika bych si já bez lékaře nikdy vysadit netroufla.

luucia
29. pro 2013

Dcera má od čtvrtka atb na angínu..dneska jsme jeli ráno znovu na pohotovost, protože teplota neklesala a k angíně se přidal zánět průdušek..takže bych určitě zajel k dr 😉

ludva
29. pro 2013

@kay Ahoj, ATB bych sama určitě nevysazovala... spíš u dr. chytilila ještě nějakou virózu :( a bojuje teď s obojím... zítra bych se určitě poradila s dr. po telefonu a nechala ji v teple a hlavně, žádné návštěvy. Ať je brzy líp 🙂