• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Horečky bez dalších příznaků. Co by to mohlo být?

26. června 2012 
AHoj,
Potřebovala bych poradit a asi taky uklidnit. Mám dvojčata, jejim 10měs. V uterý k večeru jsem Romanovi naměřila 39,5...jen tak, bez ničeho, nemá ani kašel, ani rýmu, průjem , ani zvracení...nic...druhý Matěj začal horečkovat asi o šest hodin déle...dnes je čvtrek stále mají teplotu...U dr. jsem byla včera, prohlídnul je a dal jim paralen, že se prý uvidí, co se ztoho vyklube...já mám ale docela strach....nemáte s tím někdo zkušenost, že by vám děti tahle tři dny horečkovali? teplota věštinou klesne po čípku, nebo Nurofenu, ale asi tak do 3-4 hodin mají opět dost vysokou...přes 39..
S Romanem jsem ted byli na jednom menším zákroku v nemocnici, tak si říkám, jestli jsem si nepřivezli nějaký bacil z děstkýho...mám starch , co by to všechno mohlo být...rpsoím , oradtě.Díky moc, S.
29. dub 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
utekaj k lekarovi.

moze to byt cokolvek, infekcia usi, angina ina viroza...
29. dub 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak sa ti zda ze liek na horucky ako ma nezabera, pouzi iny ..ja som davala paralen pre deti a nurofen. nurofen 3krat denne paralen 5. tak mi povedala doktorka, lebo ked mal moj taketo vysoke paralen mu nezaberal.

a lekar co povedal? konktoroval uzliny, hrdlo? pocuval plucka? kontroloval usi ci nema infekciu?

ale inak klud, lieky by mali zabrat a hned im bude lepsie, pravdepdobne to bude nejaka viroza ak to niesu tie usi.
29. dub 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale osobne by som aj tak sla k lekarovi, predsa len teploty maju dost vysoke a liek nezda sa ze by zaberal ako ma :pensive:
29. dub 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
moj mal raz teploty 38.5 a ziadne ine priznaky = viroza + zvacsene uzliny...o par dni to preslo :wink:
kazda viroza sa prejavuje inak, niekedy kasles a mas sople, niekedy mas iba teploty.
29. dub 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
stazi, co šestá nemoc? ta se takhle projevuje... vysoké horečky bez jiných příznaků, teplota často nejde moc srazit, pak se osypou....
29. dub 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Stazino, ja s tim zkusenost mam. U kluku teda, uz jsou sice starsi, ale tak 1x rocne tohle maji. Tri dny pomerne vysoke horecky, k tomu ale nic jineho...zadny plny nos, zadna jina bolest ani kasel. Tri dny horecky a pak jako kdyz utne, nic nic nic a jsou zase jako rybicky. Ptala jsem se na to moji Mudry a ta tomu rika tridenni viroza :sweat_smile: . Ale po tech trech dnech by uz meli byt kluci v poradku. Tak drzim palce.
29. dub 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
....no a nebo ta sesta nemoc. To by se Ti zitra osypali.
29. dub 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky hlasuju pro šestou nemoc. Zatím je to naprosto klasický průběh - horečky bez jiných příznaků, které po podání léku klesnou, ale pak zase vystoupí. Jestli (pravděpodobně zítra nebo pozítří) teploty zmizí a objeví se vyrážka, tak je jasno :wink:
29. dub 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky , holky, já si taky mylsím, že by to mohla být ta šestá nemoc...a ještě by to taky mohla být angína, protože mě začalo bolet trochu v krku...ale že by to dr. včera nepoznal?
tak uvidíme zítra, ale blbý je , že dr. takm zítra není....tak asi skočím do nemocnice, jestlit o v noci nebude lepší..ozvu se,pa
29. dub 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je vo vzduchu nejaka viroza, u nas - a aj u vsetkych okolnych susedov s detmi - bola 3 dni vysoka teplota, 39,5 a vyssie, kombinovala som nurofen s paralenom a po 3 dnoch nic. Ziadna rýma, angina, proste nic. Ako prislo tak odislo. Mudra urobila aj vytery a nic. Takze bud ta viroza alebo naozaj ta siesta nemoc ale to sa ti urctite zajtra osypu ako pise Maart.
29. dub 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
my ked sme to mali nebola to siesta nemoc lebo sa nam nevyhadzal.

stazina a do krku pozeral?
29. dub 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
šestá nemoc :slight_smile:
29. dub 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak díky, holky, kdo hádal šestou nemoc, měl pradu, horečky ustoupily a kluci se osypali...takže je to určiět ono. Moc vám všem díky za rady, pa
1. kvě 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vida. Já jsem řešila před dvěma týdny něco podobného, ale nakonec to šestá nemoc nebyla. Po cca 3-4 dnech horečky ustoupily a Tomík se neosypal a od té doby je fit. Přitom teploty taky vždycky po lécích trochu klesly a pak zase vystoupily, měl cca 38 - 39. Brali jsme nurofen sirup a paralen čípky. Kontrolovali mu krček, plíce, uzliny, taky jestli to není od zoubků (zatím žádné nemá a ani se neklubou, jak se zjistilo), taky vyšetřovali moč, zda nemá zánět močového měchýře nebo ledvin (to prý bývá obyčejně taky jen s horečkami a zjistí se to až vyšetřením moči), zda nemá zánět ouška (poslali nás na ORL)... a nic. Taky doktorka pak usoudila, že to byla nějaká viróza bez jiných příznaků, jen s tou horečkou...
Kamarádova holčička měla to samé ve stejném období a u té se pak přišlo na to, že má skutečně ten zánět ledvin a museli být několik dní v nemocnici... A chlapeček od kamarádky míval takovéhle horečky co dva měsíce, vždycky 2- 3 dny, a na nic nikdy nepřišli, čím by to mohlo být a to je dokonce nechali na pozorování v nemocnici... takže to asi může být fakt různé.
1. kvě 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky..tak píšu opět:slight_smile:)
Opět horečky, žádné příznaky...šestá nemoc je ale jen jednou, né? Nebo se může jednat o jinou..např. pátou nemoc? nebo sedmou? deváto? Sem z toho blázen :confused:
18. kvě 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina No nevím co přesně nazývají šestou nemocí, ale je to prý virového původu, kde když ustoupí horečky tak se dítko osype..a pak už jsi prý vytvoří imunitu a znovu to nemůže dostat..tak jsem si to myslela a to až do doby než jsme to měli i podruhé..virů je prý prostě tisíce druhů a když se z jednoho vyléčí může chytnou druhý..my na tyhle věci máme prostě smůlu :slight_smile: :frowning2:
22. kvě 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám když takhle nastoupily vysoké horečky, byl z toho zánět močových cest. Ale my neměly vyrážku. Každopádně pokud horečky ani třetí den neustupují, je dobré zajít k doktorovi a nechat si alespoň vzít krev z prstíku pro jistotu.
22. kvě 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. kvě 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tu nám brali až v nemocnici. Ta hodnota z krve vyskočila strašně vysoko, takže na moč se nečekalo a jeli jsme od obvodního rovnou do dětské nemocnice.
22. kvě 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xovicka Nám brali to i to a stejný výsledek jako u vás..bohužel..ale to už je dávno a naštěstí za námi :slight_smile:
22. kvě 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ffiinnkkaa tak to jsme na tom stejně :grinning: Když jsem tam byla s klukem podruhé tak prý šestá nemoc-jsem se začala smát a říkám jí tak u nás už je to snad devátá :grinning: :grinning:
22. kvě 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crca Byla teda méně drastická než ta předtím, ale 39 tam byli..
22. kvě 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nas Matej tohle same prodelal v sedmi mesicich, dva dny a dve noci horeckoval s 39 stupni, takze nastooupily cipky a zabaly, ty snad pomohly nejvic....ale potom, ejhle, vyrazka jak mraky na rukou a nohou...slabsi forma atopickeho ekzemu..po mesici mazani a natirani vsim moznym vyrazka zmizela...pred dvema tydny mel opet vysoke teploty a 14 dni prujem a ejhle, vyrazka je tu zas...
22. kvě 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aleskap U nás bylo i zajímavé jak se osypal poprvé jen tam kde měl klouby, a to na všem včetně prstíků a u druhého jenom na hlavičce
30. kvě 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám 14 denního chlapečka a už čvrtý den má teplotu od 38,1 - 38,6, ale jen vždy na chvíli, třeba před kojením jak se probudí a po nakojení se skoro hned zchladí, ale pak teplota vyskočí zase třeba za pár hodin i po podání Panadolu sirupu. Dnes jsem s ním byla u dr., všemožně ho prohlížela a nic na něm zvláštního nenašla, máme přijít zítra se vzorkem moči. Nemáte prosím s tímhle nějakou zkušenost, budu za všechny rady moc ráda, jsem z toho dost nervózní :frowning2: Jestli se teplota objeví ještě i dnes, tak určitě vyrážím na dětskou pohotovost, to radila i dr. Předem moc děkuji....
31. kvě 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule777 A krev z prstíku brala? Uvidí se zítra podle moči
31. kvě 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ffiinnkkaa Ne nebrala, chtěla jen tu moč... Tak se uvidí.. díky..
31. kvě 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule777 Tak jak jste dopadli?
2. čer 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ffiinnkkaa No dopadli jsme tak, že jsme 2.6. skončili v nemocnici na základě špatných výsledků moči, takže v nemocnici znovu odběr moči i krve, výsledky šokující, vysoké hodnoty snad všeho, takže atb do žíly (přes hlavičku), a při ultr. přišli na zánět levé ledviny :frowning2: Způsobila to bakterie Ecoli. Takže teď dobíráme atb v sirupu a ještě pak máme udržovací léčbu dalším sirupem. A pak následně nefrologická poradna atd... Četla jsem diskusi Zánět moč. cest/ledvin u novorozenců, takže pak pisnu i tam. Děkuju za zájem......Pěkný den
11. čer 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule777 Takže přesně jak kdysi my, jen mu ty antibiotika dávali do žílky do ruky...chudáček do hlavičky..držím palečky a brzské uzdravení
12. čer 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek