Hypospadie a nástup do školky

sysule
8. bře 2019

Synek má hypospadii. Vyústění močové trubice má už u kořene penisu, který taky vypadá jinak než by měl. Bojím se, že při nástupu do školky z toho bude mít trauma. Protože ostatní děti si všimnou, že nečůrá ve stoje a že tam má něco jinak. A začnou se mu třeba smát, nebo se ptát. Zatím neví, že je něco špatně. Jak mám s ním o tom komunikovat? Jak ho na to připravit? Máte někdo zkušenost? Děkuji.

iivoonaa
11. bře 2019

Ahoj, my jsme na hypospadii u syna přišli poměrně brzo, takže v necelých třech letech jsme byli na operaci a problém jsme vyřešili...měli jsme vyústění trubice na žaludu, asi lehčí varianta, ale určitě se to dá řešit i u vás....co na to lékař? Ve školce bych se nebála, tam se děti ještě tolik neprohlíží, ale pokud je možno problém vyřešit operativně, určitě to neodkládejte....mohu případně doporučit mudr v Praze...

sysule
autor
12. bře 2019

@iivoonaa Jsme v poradniku. Bylo nam receno, ze u teto tezsi varianty se bude cekat na cca 4 rok ditete. Protoze 2 operace s anestezii by byly pro mensi dite moc narocne. No my jsme se ve skolce prohlizeli velmi dukladne. Tak nevim...

martinka8338
13. bře 2019

Náš bude mit 3 roky,a ma hypspadii,nechavame vse tak. Byli jsme na konzultace v Brne a jde spis o kosmetickou vadu. Rekl to primar v brne. Tak proste bude curat v sede a na funkci to vliv mit nebude. A kdyz si pindu dopre nasmeruje tak se vycura i ve stoje.

iivoonaa
13. bře 2019

@sysule Aha, takže půjdete na operaci? My měli jen jednu anestézii a taky jsme museli čekat, až bude starší, ale jsem ráda, že to má za sebou, dneska už by si nedal do sebe něco píchnout, natož chodit tři dny s jehlou v ruce 🙂....náš malej stejně pořád čůrá v sedě, tak to tak taky praktikujte a nikdo si ničeho nevšimne nebo se domluv s učitelkou, aby chodil na záchod sám....jenom mě ještě napadla jedna věc - až začne chodit do školky, asi bude víc chytat bacily a bude víc nemocný (to vám nepřeju, ale je to bohužel realita), tak bych ho možná měsíc před plánovanou operací nechala radši doma, abyste byli fit....my do školky nevěděli ani co je rýma 🙂

iivoonaa
13. bře 2019

@martinka8338
My měli také jenom víceméně estetickou záležitost, spíš jsme se na to dívali z pohledu dospívajícího kluka, který se může a taky nemusí s tím vyrovnat a nechtěli jsme, aby nám to někdy vyčítal nebo měl z toho mindrák....je to samozřejmě na každém, náš doktor nás také nechal rozhodnout a do ničeho netlačil.....a jak jsem psala, náš prcek stejně radši sedne na záchod, než by stál, ale to je jen z jeho pohodlnosti 🙂)

sysule
autor
14. bře 2019

@iivoonaa Urcite pujdeme. Toto je tezsi varianta a sam doktor nam rekl, ze by ho takto urcite nenechaval. Dik za tip ohledne vzeti domu pred operaci. Budu na to myslet, taky nevime co je ryma. Zatim.

sysule
autor
14. bře 2019

@sysule Tak snad si ostatni decka ve skolce nevsimnou... no. Aby mi treba neprisel nestastny domu, ze se mu smejou...

iivoonaa
14. bře 2019

@sysule
To jsme právě taky do té doby neznali, ale spoustu dětí chodí do školky normálně s rýmou i kašlem (maminky musí do práce, nemají jiné hlídání, ale to chápu na jednu stranu chápu....), takže se tomu nevyhneš - první rok jsme dokonce museli na doporučení mudr přestat chodit na cca dva měsíce, měla jsem doma ještě půlroční dcerku, a ta to samozřejmě chytala do dvou dnů od něj, takže paráda...brali jsem vitamíny, sirup na imunitu, nejhorší je to od podzimu do jara, takže operaci bych volila až se vyblázní chřipkové epidemie apod.
V prvním školkovém roce si myslím děti spíš zvykají na jiné prostředí a nemají moc času koukat si "pod sukně", horší to asi bude ve škole, tak už jsou děti zvídavější a drzejší, ale člověk nikdy neví...tak bych se asi radši s učitelkama domluvila....ještě máš možnost - do školky jít až po operaci....ale to mě jen tak teď napadlo....každopádně držím palec, ať se všem zbytečným komplikacím vyhneš, on už samotný fakt člověka dost drtí....