Hypotonie-vyšetření. Je možnost se dostat někde v Praze nebo v Plzni?

stankova1988
15. srp 2022

Ahoj maminky,
Mám dotaz máme doma dcerku 19 měsíců - má diagnostikovanou centrální svalovou hypotonii a k tomu měla velmi nízkou hladinu vitamínu B12 - to jsme nedávno začali pichat injekce. Miuška teď nedávno začala lest a má problém s polykáním a mluvenim. Jde mi o to,že s naším doktorem si informace stále hledám abychom se někam pohnuli a od něj se nic nedozvíme .Chodíme i na neurologii ,ale krom zaslání na krevní testy a vyšetření EEG,kde to dopadlo dobře nás zatím nikam neposlali . Je možnost se dostat na nějaké vyšetření v Praze nebo v Plzni ? Ať mi poradí jak řešit to polykání a mluvení? Nyní jsme žádali o lázně a to je taky něco...
Děkuji za jakoukoliv radu

cilkat
15. srp 2022

Polykání v tomto případě řeší logoped - ale logoped specializovaný na tyhle prcky. Pokud ho neseženete, doporucuju na Facebooku skupinu "rodiče dětí s vývojovou disfazii" Tohle téma se řeší opakovaně a doporučení terapeuta tam bývají...
Na hypotonii je ideální fyzioterapeut (v Praze doporucuju http://www.clr-fyzioterapie.cz/cs ) nebo ergoterapie (opět doporučím stejnou fb skupinu)