Hypotrofie - následky a další vývoj. Jak jste to zvládli?

tinaponik
2. srp 2020

Dobrý den, je tu někdo, komu se narodilo hypotrofické miminko?
Reálně mi tato situace hrozí....
Jaká byla následná péče, komplikace..... Jak jste to zvládli?

sudylichozrout
2. srp 2020

@tinaponik Ano, nase prvni dcrera. Ve 40+5, 46 cm a 2,5 kg. Byla a je zcela v poradku, je jen drobna po mne. Nez to lekari pochopili, zabralo to rok litani po vsech certech. Dnes jsou ji 4, meri 92 cm a vazi 13,1 kg. A uplne v pohode, sikovna, hbita a bystra holcina. Psychomotoricky vyvoj mela vzdy uplne ukazkovy, po neurologicke strance zcela v poradku, hormony take ok... Proste je jen mala. Druha dcera je celkem akorat dle tabulek, je somatypem po manzelovi. Ve dvou a ctvrt roce ma 86 cm a 13 kg. Treti dcera mela 48 cm a 3,0 kg a ted ve ctyrech mesicich presne kopiruje krivku te prvni. Ma rovnych 5 kg a 59 cm. Ma i stejne obvody hlavy a hrudnicku. Uz to nikdo neresi, ale u te prvni jsem si fakt prosla peklem, nez kauzu lekari uzavreli s tim, ze genetika. Ja mam 160 cm a vdavala jsem se s 52 kg. Ted mam po trech detech a 4 mesice od posledniho porodu 60 kg a pujde to jeste zas dolu.

tinaponik
autor
2. srp 2020

A já měla dojem, že 2,5kg je úplně v pohodě. Netěř měla 57 cm a 4,7 kg, také se to řešilo u doktorů. Buďte ráda za 3 zdravé holky a 60 kg 🙂 . Děkuji

tali85
2. srp 2020

Během všech třech těhotenství jsem podstupovala vyšetření kvůli hypotrofii plodu a narodily se mi tři hypotrofické holcicky. 🙂 U prostřední tehdy usoudili, že cvaliky zkrátka rodit nebudu - vzhledem k mé konstituci a nechali nás se rozrodit spontánně. První a poslední jsou vyvolávané porody a bohužel skončily sekcí. U poslední byly obavy oprávněné; měla poloviční placentu oproti běžným hodnotám, proto špatně přibírala a měla špatné ozvy, během vyvolávání došlo k hypoxii. Nejnižší její váha byla 2,2 kg a v necelých 9 m měla 5,6 kg. Taky jsme byly na utz bříška, má navíc reflux. Jinak je aktivní, zdravá holčička. S nejstarší máme za sebou taky kolečko: endokrinologie, antropologie, imunologie, kardologie apod. V 9 letech má 22 kg a 125 cm. Prostřední 3,5 roku 11,5 kg a 92 cm. To, že je miminko hypotrofické, ještě nic neznamená, spíš jde o to, ve kterém jste týdnu a jak moc malinké je, zda jsou pro to i jiné důvody (jako třeba špatná funkce placenty), než jen drobné postavy rodičů. Názory lékařů se taky různí a na vyšetření většinou posílají pro klid svůj i rodičů, nemusí to znamenat nutné riziko. Tak hodně štěstí a ať jste zdraví. 🙂

eelliikk
2. srp 2020

@tinaponik já rodila ve 38tt hypotrofickou holčičku , měla 2,4 porodní váhu a vše v pořádku . Kromě alergie na laktozu nás nic netrápí a váhu krásně dohnala☺️

tinaponik
autor
3. srp 2020

Děkuji 🙂

lolam10
3. srp 2020

41+1 a 2,8kg...v motorickem vyvoji trochu pozadu(lezeni v 10m,chůze az v 16m) a srozumitelna rec az pred 4.narozeninami.ale jinak zdravé,sikovne a chytré dite.treba na cviceni v sokole je jeden z nejlepších co se tyce lezeni pres překážky atd.vse se dozene.kamaradka mela dite 1kg a to je blby ale tyhle mensi hypertrofove se srovnaji...

tinaponik
autor
3. srp 2020

Děkuji, doufám, že to i nás bude dobré. Nedonošenost je problém... :(