Impetigo - může to být?

amamat
2. črc 2019

Ahoj, prosím o radu... V neděli ráno se malý probudil s pupinkem, kolem kterého se trosku odlupovala kůže. Vypadal jako by ho něco stiplo... Namazala jsem mu to fenistilem a zalepila náplasti, aby si to nedbal, a z náplast měl radost... Vecer jsem to odlepila a vypadalo to dost hrozně. Nicméně do rána to zaschlo tak šel normálně do školky... Odpoledne kdyz jsem ho vyzvedla, jsem se zhrozila jak to vypadá a jeli jsmepohotovost.. Tam name koukali jako na blázna, že jestli jsem ho něčím nespali la nebo neiparila... Řekli že nevědí co je, ale dali mu antibiotika celkové i lokálně. Ale do zprávy napsali... Impetigo... Podle toho co ukazuje Google za obrázky se mi to jako impetigo ale nezdá... Netuší někdo co by to mohlo být?

ireniq
2. črc 2019

U nas vypadalo impetigo taky takhle, ne teda tak rozlezly, ale v podstate stejne... pripadalo mi to jako strzeny puchyr nebo jemne povrchove odrena kůže, napred to bylo maly, ale rychle se to samo rozlejzalo. Atb masticka pomohla rychle 🙂

amamat
autor
2. črc 2019

@ireniq dekuju🙂

stef9328
2. črc 2019

Moje scerka mela po narozeni impetigo. Prvni to byla malinka tecicka a do vecera uz byl velky puchyr plny hnizem, za par dni to prasklo ale nemela jakoby az takOvou ranu. Mozna i kvuli tomu,ze jsme to hnedka mazali tou antibiotickou mastickou. Mela to vedle podpazdi.
Pozor je to hodne nakazlive, takze umyvat ruce po namazani,vubec na to jinak nesahat. Tchyne se nakazila od male ikdyz nevim jak, ale dostala to kolem pusy a ted ma 2jizvy. Takze myt si ruce porad

babanci
3. črc 2019

Přesně takhle to vypadalo u naší vnučky a bylo to impetigo.

michaeladur
3. črc 2019

Jo, to bude ono. Sama jsem jednou měla - mast Altargo (na předpis) a do 5 dnů je to pryč 😉