Impetigo už dva měsíce

luttien
24. kvě 2018

Zdravim maminky,pred tremi mesici se synovi (2roky) udelalo nekplik pupinku na telicku. Myslela jsem,ze jde o potnicky,jenze casem se delaly pupinky nove a tak jsme vyrazili k detske doktorce. Ta bez vahani rekla,ze jde o impetigo bulosa aposlala nas na kozni. Sli jsme tedy k jedine schopne kozni v nasem meste, ta diagnosu potvrdila a zacalo to. Mazani framikoinem,kazdy den nove lozni,pleny na polstarcich,kde spi,obleceni...prani na sedesat a zehleni. Po trech tydnech bezvysledne lecby se sedesati pupinky jsem zasla zpet k nasi detske,ta napsala fucidin,gencianku a vzala vzorek. Vysel stafylokok,dala nam zpet framykoin. Bohuzel,kdyz uz to vypadalo nadějně,zacaly se opět tvorit nove. Objednali jsme se do Brna a vyfasovali novou masticku,je to pet dni,pristi tyden sedum tydnu a zase ma novy na krku. Nevim jak dlouho nas chteji dal trapit mastickou.na mou otazku proc nenasadit antibiotika vnitre mi odpovedely,ze to nema tak hrozne. Jsem uz psychicky na dne, syn neslavil narozeniny,nechodi na detske akce,nesmime na bazen a na hriste,nestykame se s rodinou ani s prateli...proc? Protoze,co kdyby se nekdo nakazil...poradi prosim nekdo co delat?

odula
24. kvě 2018

@luttien podle meho URCITE atb vnitrne, impetigo prikryvat aby se neroznaselo dotykem. muzu se zeptat jak to impetigo osetrujes? jinak mame s impetigem - byt nebuloznim,bohate zkusenosti a jedna z nich je, ze se po kratkodobym uzivani atb masti vytvori resistence. framykoin je nam uz uplne na houby. jediny co jakztakz je altargo.takze se snazim nasazovat atb mast jen v nejnutnejsim pripade a lecime desinfikovanim a peroxidovou masti. ale to je trochu drsny no. jinak co se tyce celkovych atb - syn miva nebulozni i. jednou se mu rozsirilo na nohy (asi 10 pupenu na kazdy) a nase deckarka hned psala atb ze je nutny to prelecit vnitrne. hodne sil a nedej se a kdybys chtela urcite pisni i PM. ay je to brzo za vami 😗

kacka.ondra
24. kvě 2018

Ahoj, my jsme si s impetigem prošly minulé léto, dovezly jsme si ho z dovolené. První to měla jedna z dvojčátek, pak druhá a pak já. Jediný manžel odolal. Dostaly jsme hned antibiotika a mazaly jsme fucidinem. Holky to měly mezi nožičkama (zadeček, stehna) a trochu na chodidlech. Já jsem to měla ruce, obličej, nohy. Katastrofa. Když jsem byla prvnína pohotovosti, tak doktorka ani nepoznala, že je to infekční, řekla ať koupím mastičku na neštovice, myslím tanno herbal nebo tak nějak a hotovo. Jenže mně se to nezdálo, tak jsme jely k zástupu naší doktorky a ta hned potvrdila impetigo, dala antibiotika. Ta druhá to neměla tak moc, takže mi řekla mazat, že by to snad mělo pomoci. Jenže druhý den i ona to měla strašné, takže po telefonu mi paní doktorka řekla, že jí mám dávat také antibiotika. Že někdy stačí mastička, ale pokud už se to rozjede, tak nic jiného než antibiotika nezabere. Být tebou si prostě dupnu, že ty anbibiotika chceš, jinak se toho nezbavíte, vím o čem mluvím. Posílám fotku, jak vypadala moje ruka a to bylo celkem ještě dobrý a i jak to vypadalo u jedné z dvojčátek - fotka je oříznutá.

priefi
24. kvě 2018

@kacka.ondra hm.... jak se tak koukam na ty fotky, tak vazne trnu... jaka je inkubacni doba? Asi pred 2 tydny jsme byli na hristi a syn chtel na houpacku a vedle na houpacce byla holcicka, s manzelem jsme si vsimli, ze ma po celem tele bobky, presne, jak tady na techto fotkach. Hned jsme lapli syna a sli... na hriste jsme pak 3 dny nesli, byl i dest, ale pak jsme zase sli a ja na to stale myslim.... a mam strach, co to bylo. Navic jsem tehotna, takze musim davat pozor nejen na syna, ale i na sebe. Docela me zarazilo, ze rodic takove dite (cca 8 let) vezme na detske hriste, kde jsou nejcasteji dvoulete deti. Nechci, aby to vyznelo blbe, jednalo se o romskou holcicku, ale i pres to si myslim, ze i oni by meli mit rozum a takove deti nechat doma, dokud se nevyleci

shpagetka
24. kvě 2018

Syn mel impetigo loni na podzim, dost osklivou formu a dostal primo od nasi pediatricky antibiotika (ve forme sirupu, nazev si uz bohuzel nepamatuji)+jsme mazali framykoinem. Za necele 2 tydny bylo po impetigu, mel pak jeste mesic takove jizvicky po pupinkach, pak zmizely i ty, nastesti. Urcite trvejte na atb, neni duvod trapit syna i sebe. Atb Vam muze predepsat jak kozni lekarka, tak pediatr.

kacka.ondra
25. kvě 2018

@priefi to ti neřeknu jaká je inkubační doba. Já to od holek chytla cca do týdne, jenže jsem nevědla, že je to infekční, jelikož doktorka na pohotovosti nic neřekla, řekla jen ať to mažu, že neví co by to mohlo být. Takže já jsem se dotýkala rukama přímo těch míst, kde to měly, když jsem to mazala. Až pak zastupující doktorka mi řekla, že je to infekční, takže jsem nosila rukavice a dezinfikovala jsem si ruce ai všechno doma. Ale např. moje neteře, které v tu dobu byly u mě, tak od holek nic nechytly a to si s nimi hrály. Takže je to spíš o tom, nedotýkat se těch ran a mít pořádnou hygienu. Jinak my jsme ani ven nechodily, aspoň teda v prvním týdnu, jelikož jsem vypadala i strašně v obličeji.

@shpagetka My jsme jizvičky naštěstí neměly, jen strašně suchou pokožku, takže jsem koupala v oleji z lékárny, ted si nevzpomenu na název, ale jsem ráda, že už je to za náma, protože to byl děs.

priefi
25. kvě 2018

@kacka.ondra Ta holčička taky vypadala s prominutím hrozně, prvně jsem si myslela, že má na obličeji silný ekzém, ale pak jsem si všimla ručiček a nožiček, samé pupínky. Tak snad to bude ok 🙂

luttien
autor
25. kvě 2018

Inkubacni doba neni uplne jasna cca dva tydny.

luttien
autor
25. kvě 2018

Ma hodne jizvicek a ctyri nove bolacky,nastesti neni celej obsypanej. Mazeme genciankou a mupirocinem. Kozni nam rekla,ze atb nepise a detske se to nezda tak hrozny,aby mu je dala.

odula
25. kvě 2018

@luttien jasne. ale ma to uz hrozne dlouho

luttien
autor
27. kvě 2018

Jj zitra budu volat mudr,ze nam masticka nezabranila v sireni,opet se objevily dva nove pupinky...co jsem si cetla zpravu pro prdiatricku,psala kozni,ze si neni jista impetigem,ze by to mohlo byt prurigo...ale to je silne svedici a maleho to nesvedi

marcicek84
27. kvě 2018

@luttien - já to prostě nechápu, v dnešním světě nikdo nebere ohledy na druhé...my třeba byli na hrišti a byla tam holčička s neštovicema...malá je už prodělala, ale i tak mi přijde nanejvýš nvhodné chodit s takto nakažlivým dítětm, tam , kde se mohou nakzit další děti...
na atb bych trvala, ale pro všechny, ať se vyléčíte, klidně bych se vymluvila, ž máte jet za měsíc k moři a že do té doby to musí mít vyléčené, ať se stará, že není možná se s tím trápit 2 měsíce s výsledkem nula...to myslím, že už vám atb. dá...

luttien
autor
27. kvě 2018

Tady fotim co ma za pupinky,ten ruzovy je novy, to fialove je uz strup,natiram genciankou.strup ma hnedou barvu a je dost velky cca 4mm. Zitra se pokusim ziskat od doktorek ty antibiotika,tak mi drzte palce.