Jablečná šťávička 3 měsíčnímu miminku, není to brzy?

kar.la
27. zář 2007

Holky, pořád tady řeším naše kakání/nekakání.
Adunka kaká co 4-5 dní, řeším to s doktorkou, vím, že nemusí kakat pořád, ale dnes ji doktorka mačkala bříško a říkala, že fakt ji to trápí ☹
Napsala nám nějaké kapičky a prý, že malé budou 3 měsíce, že ji můžu dát pár lžiček šťávy z jablíčka. No, já ji věřím, ale v tomto nevím, nevím 😒 Přeci jen je ještě maličká. Setkaly jste se s tím některá?

lendy1
27. zář 2007

Kar.lo,
nám zase doporučila doktorka mrkvovou šťávu - 2x denně 15ml zatím jsem to tedy nezkoušela, jelikož taky nevím-přijde mi to divný pro 3.měsíční mimčo.

kupinka
27. zář 2007

kar.lo-kdyztak si kup baby calm-je to v lekarne bez predpisu,stoji to cca 120kc a je to na prirodni bazi,zadna chemie a maly se mi potom krasne vyprdel a vykakal. A já jsem třeba dala tak 20ml cajicku,mela jsem spokojene brisko nebo tak nejak se to jmenuje,s tou stavickou nevim,nevim,je fakt jeste dost mala 😒

kar.la
autor
27. zář 2007

Asi ji to davat nebudu. Zkusím raději kojeneckou vodu nebo heřmánkový čajík (ten už nám jednou zabral). A kupinko, nemůžou být ty kapičky návykové? Asi ne, že?

kupinka
27. zář 2007

Nene,právě že je to jenom z bylinek a tak,tak to určitě né 😉 Je to jenom takový olejíček,který doplníš koj.vodou,malému to fakt dost hodně pomáhalo...

terezkaaa
27. zář 2007

Já bych se tý šťávičky nebála,věřila bych tomu víc, než kapkám.Není to tak dávno co se doporučovalo dávat šťávičky už od šesti neděl!Já malému šťávičky dávám od 3 měsíců-naředěné s vodou nebo čajem.být tebou tak zkusím to jablíčko🙂

kar.la
autor
27. zář 2007

Terezko a dáváš asi kupované, že? A Jakou značku?

kar.la
autor
27. zář 2007

Jo a ještě, ty kapičky, co nám Dr. napsala jsou Hylak forte, podle návodu jsou taky přírodní...

kar.la
autor
27. zář 2007

... a nejsou na kakání, ale upravují střevní flóru 🙂
Píšu to jak seriál 😀

terezkaaa
27. zář 2007

já mám odšťavňovač-tak dělám domácí🙂 ,ale třeba šťávy značky Hipp jsou prý bio, tak to můžeš zkusit, pokud se ti nechce vymačkávat🙂

jita2
27. zář 2007

Kar.lo,
hlavně ne mrkvové šťávy, pokud se nemůžete vykakat, mrkev je proti průjmu, tedy staví 😉

kar.la
autor
27. zář 2007

A lendy1 doporučila Dr. právě tu mrkvovou. No chápete to?
Dneska večer jsem dala ty kapičky, co nám napsala doktorka, nesmí se míchat s mlíčkem, takže jsem jí to dala ve fenyklovém čaji, no - chutnaly ji 😝 Teď jen aby zabraly 😒

lemurek911
27. zář 2007

Na prdíky je dobrý Sab simplex sirup, dává se před kojením. Jinak šťávu bych takovému malému prckovi nedávala. Nám říkala paní doktorka v kurzu, že jestli plně kojíme, žádné čaje, šťávy, popř. jen čistou kojeneckou vodu.

dashak
27. zář 2007

Taky bych raději dávala vodu. My jsme taky měli problémy s kakáním, taky tak co 4 dny a brali jsme ještě železo, které zatvrzuje, takže když už to na ni přišlo, tak jsem ji kolikrát musela rozbalit a tlačit kolínka na břicho, jinak by to nedostala ven, protože to bylo tvrdé jak šutr a kolikrát jsem měla pocit, že ji to snad roztrhne.

Sab simplex - no musím říct, že nebýt jeho tak mi asi vypadnou všechny vlasy. Fakt pomáhá, hlavně na koliky, když se dává pravidelně tak jim předchází, protože ruší mléčnou pěnu ve střevech a pokud připravujete UM, tak nakapat rovnou do lahve a zruší to tu pěnu rovnou i tam a dítě to zbytečně nepolyká.

ještě co se týče toho jabka, na kakání byla odjakživa švestka, tak asi každá mudra mele něco jiného.

Jinak kar.lo kojíš nebo jste na UM? Doufám, žes to tu nepsala, ale nevšimla jsem si. Jestli jste na UM tak zkus zvýšit dávku třeba o 20ml, protože to může být i tím, že všechno mléko využije a pak má málo pravidelnou stolici. Nebo mu můžeš dělat mlíčko řidší, třeba dát o odměrku méně, ať je tam vyšší podíl vody.

kar.la
autor
28. zář 2007

Dashi, plně kojíme, ale včera jsem dala ty kapičky (nesmí se ředit s mlékem, takže jsem je dala malé v trošce fenyklového čaje) a ráno se konečně vykakala. 🙂
Nevím, jestli zabraly ty kapičky, ale jsem ráda 🙂

lemurek911
28. zář 2007

Kar.la: Hylek je super, tedy jak jsem ho dávala dospělákům, ale zkus si koupit ten Sabsimplex nebo at TZi ho napíše doktorka, pomáhají na prdíky skvěle. Je možné, že pomohl i fenyklový čajík, ale hlavní je, že bylo kaku 😉

lamia
28. zář 2007

Kar.la - hylak je supr,toho bych se nebála a babycalm kapičky doporučuju,bylo to jediné,co malé pomáhalo na prdíky,návykové nejsou,teda Anička si na ně rozhodně nenavykla a to je nějakou dobu dostávala před každým kojením

kar.la
autor
28. zář 2007

No ale asi není vhodné to kombinovat, že?
Doktorka řekla, ať jí ten Hylak dáme třeba jen 2 dny. A ty Baby calm, je to k čemu, když Adélka prdí celý den i tak? Ale bříško ji trápí, to jo 😒

lamia
28. zář 2007

Kar.la - no my dávali baby calm hlavně na prdíky,ale je fakt,že Aninka po tom kadila o106,tak třeba by vám to pomohlo,píšou tam pro spokojené bříško,tak nevím,co si od toho vyvozovat 😀 Ale hylak je zas něco jiného,tak myslím,že v případě potřeby bych to i zkombinovala,ale začla bych možná spíš tím (teda tím hylakem 🙂 )ale je teda na chuť docela hnusnej.Jablíčkovou šťávu bych jí asi zatím nedávala,je ještě malinká (no,pokud pominu fakt,že mě mamka dávala od narození Sunar a když jsem po něm měla věčně zácpu,tak mi ho dělala do odvaru z ovesných vloček,za což by jí dnes pediatři nejspíš zabili,no a přežila jsem taky a zdravá 😀 ,ale vážně - radši bych ještě s čímkoliv jiným než mlíkem počkala,zvlášť pokud kojíš)

kar.la
autor
28. zář 2007

Lami, máš pravdu. No, dneska se nám vykakala - sláva, takže teď jak to bude dál. Hylak jsem jí ještě dala a kupodivu mám pocit, že jí to snad i chutnalo 😅 Tu šťávu jsem taky zavrhla. Tak to jsi měla teda zdravou stravu už jako kojenec 😉 No jo, máš pravdu, dneska by se pediatři chytali za hlavu. A hlavně mě vytáčí postarší kolegyně z práce, jejich rady zakončené slovy: my to tak taky dělaly 😠 😀

kalo
1. říj 2007

Já bych šťávu miminku určitě nedávala...I když se naředí, tak ovocné šťávy pro kojence jsou podle mě pěkně agresivní...Takhle malé dítě na to určitě ještě nemá přizpůsobené trávení...