Jak dlouho jsou použitelné sirupy na horečku po otevření?

prezdivkos
7. dub 2011

Dobrý den, mám možná trochu divný dotaz 😉 ale zajímalo by mě, jak dlouho jsou použitelné léky-sirupy na horečku pro děti od otevření. Jelikož jsme nemocní velmi málo a otvírala jsem je poprvé někdy lonské léto, nevím, zda nemám radši koupit nové, nebo jsou i po otevření použitelné dle data spotřeby... Moc díky za případné odpovědi.

beruska2x
7. dub 2011

Na krabicce pisou pul roku od prvniho otevreni..aspon co jsme koukala u naseho 😉 ale myslim ze to bude stejne..

lena27
7. dub 2011

mělo by to tak být, je to napsané v letáčku

petruskaaa
10. dub 2011

Tak to by mě taky zajímalo 😉 .Když píšou ,za jak dlouho po otevření (většinou je to 6 měsíců)se musí spotřebovat,tak to je jasné,že 😉 .Ale teď mám též jeden,kde píšou jen datum spotřeby a šmitec ☹ Já teda pokud není napsáno,tak raději dodržuju toho půl roku a pak vyhazuju,za těch pár ml sirupu mě zdraví toho našeho raracha nestojí 🙂

kutcher
10. dub 2011

6 měsíců a ty bez krystalizujících látek do data spotřeby.

minnie77
24. dub 2012

Přesně tak, je to napsané na krabičce nebo příbalovém letáku. Já jsem teď musela vše nakoupit znova s novým mimčem jelikož např. Nurofen, který používám nejčastěji, tak třeba sirup se má spotřebovat 8 měsíců po otevření. Ale každý lék to má jinak.

zuzanaa2
27. dub 2012

ja mam Nurofen pro deti jahoda a je tam od 6ti mesicu od otevreni. Pisu si vzdycky na krabicku datum, kdy to otevru.