Jak dlouho se berou antibiotika u streptokokové infekce?

jetynka
29. lis 2012

Maminky potřebuju poradit.
Mám 3,5letého syna, kterému včera zjistili ze stěru z krku streptokoka C, lékařka mu nasadila Ospen 750Krka a to jen na večer 3ml, má napsané balení dvě a musí to dobrat celé, což mi příjde úděsné brát 40dní antibiotika a jen jednou za 24h. Tak přemýšlím jestli má dr. k tomu oprávněný důvod nebo jestli by to nestálo za to zvážit konzultaci s jiným lékařem. Na můj vkus je to přehnané i když nevím jak vysoká hodnota streptokoka byla a jestli se vůbec nějaká udává (podle mě není hodnota žádná ). Bojím se aby se mu neublížilo. Vím že se antibiotika se v těhle případech musí brát a u streptokoka min 10-15dní aby se to vyléčilo úplně.
Jsem z toho totálně zničená, protože nevím jak se chovat a jak postupovat dál. Už jednou jsem měla neshody s lékařkou ohledně antibiotik a už mám obavy řešit zase něco takového s ní ☹
Co byste dělaly na mém místě?Díky Budu vděčná za každou informaci.

marjama
29. lis 2012

@jetynka to je nějaká blbost ne? 😕 😕 My jsme teda měli na streptokoka taky Ospen, ale po 8 hodinách, tu dávku v ml už přesně nevím. A dokonce jsem to chtěla napsat po 12 hod., abych nemusela dceru budit a dr. mi řekla, že to nejde, že Ospen se bere po 8 hod. Takže nechápu, co ti to dr. řekla za dávkování. 😕 A co na to říkali v lékárně?To nebylo té magistře divný? Určitě bych to ještě s dr. prodiskutovala 😉

ludva
30. lis 2012

@jetynka Určitě je špatně dávkování.... Léčba min. 10 dnů, ale určitě min. 3x denně. Zavolej dr. nebo na ORL, tam ti poradí

😉

jetynka
autor
30. lis 2012

@marjama
@ludva Holky díky za info, nakonec jsem znovu volala na dětské a sestra mi řekla, že to mají tak prokonzultované z hygieny, protože v naší oblasti je prý zvýšený výskyt tohoto streptokoka a jiná léčba než ta dlouhodobější prý na něho nezabírá. No připadne mi to fakt divné ale asi nezbývá nic jiného než jim věřit, nejsem ale nadšená ☹

ludva
30. lis 2012

@jetynka Probrala jsi s ní dávkování? 1x denně Ospen je málo.... To, že bude malý brát ATB 40 dní ho před streptokokem neuchrání... teda nejsem doktor, jeden čas děti nesily streptokoka ze školy pořád. Zřejmě byl ve třídě bacilonosič, ale o tomto slyším poprvé.... Asi bych situaci konzultovala s jiným lékařem... Zkus třeba MUDr. Honzíka na netu nebo zavolej na ORL nebo zkus jiného pediatra 🙂

jetynka
autor
30. lis 2012

@ludva Právě jo jsem se ptala na to dávkování a ona říkala že to mají nastavené tak z hygieny, noo nějak bych sem se v tom nešťourala, ale já jako zdravotník jsem na pochybách, zkusím se poradit jinde a uvidím, každopádně díky za ïnfo.

kris.j
7. čer 2014

taky mi ted oba synové 15měs. a 5 let) brali OSPEN - mlaší v siruu 4ml a starší v tabletách - oba po 8-mi hodinách!!! tyto atb s berou po 8. chtěla jsem po 12 kvůli buzení v noci,ale ne.. mlaší mohl už po týdnu ven, na kočárku.. ted řeším u staršího - bere 3tí den, zda může ven... autem dojet na místo, tam být chvilku venku a pak zase autem domu.. nic mu není, nic ho nebolí - jen má údajně streptokoka krku.. ale asi peléčené,takže dostal raději atb a já váhám, jít zítra ven, nebo ne...