Jak dostat do 16měsíčního ATB Klacid?

1leny
18. pro 2023

Maminky, pomoc.. Malý má brát po 12ti hodinách 4 ml klacidu. Ale můj jinak vzorný pacient to všechno odmítá. plive nebo blinká přitom nebo hned potom. Snažila jsem se na lžíce, ale hlavně teda stříkačkou, ne dozadu do krku, ale do tváře. Ale vůbec nic nepomáhá. Zkoušela jsem to i zamaskovat do nějaké dobroty, nic. Vždycky to pozná a vyplivne nebo vyblinká.. prosím poraďte

fyii
18. pro 2023

@1leny klacid nezamaskujes ten jr hnusny i me, zkus at ti napisr nejaky atb sirup to spolkne spis

sarihy
18. pro 2023

Stříkačkou po částech na kořen jazyka, zacpat nos a fouknout do tváře - dítě intuitivně polkne...být rychlá, ale ne moc, aby to dítě nevyblinkalo. Já vždy na dítěti musela klečet, hlavu mezi koleny, držet tak, aby se dítě nemohlo bránit. Strašný, jen si na to vzpomenu.

mollyweasley
18. pro 2023

Dávala jsem vleže na zádech, stříkačkou do krku a pak hned zapít, přesnídávku.

ai30
18. pro 2023

@1leny U nas pomohlo jen to, ze se maly naucil polykat pilulky, sirup hned zvracel. S tou pilulkou nejdriv bojoval taky, ale tak po treti davce se to naucil a bylo to v pohode. (Ale meli jsme jine atb, ktere melo ty pilulky male a tenke.

rencinka87
18. pro 2023

U nas taky jen a pouze pilulky. Ze sirupu nebo i h toho Nurofenu cucaciho mi blije i sedmiletak a fakt to nedela z trucu.

sarihy
18. pro 2023

@rencinka87
@ai30 Jenže tady jde o 16M mimino, to prášky určitě polykat nebude.

dixi86
18. pro 2023

Já teda většinu léků( spíš 100%) dávám do šťávy/vody a brčkem vypít. A hned zapít. Bez toho bych nedostala do hlavně staršího nic.

tridvajedna
18. pro 2023

Jestli je zvyklý na dudlík, možná by pomohla pomůcka na dávkování sirupů https://www.fridababy.cz/fridababy-chytry-dudli...

rencinka87
18. pro 2023

@sarihy pardon, neprecetla jsem si to poradne 🤦‍♀️🤦‍♀️

sarihy
19. pro 2023

@rencinka87 Bylo mi to jasný. Jinak ten tvůj komentář ale chápu, mně i mým holkám se hrozně ulevilo, když se naučily poplykat prášky. Do té doby to byl brutální stres pro všechny (tím spíš, když bývaly hodně nemocné a ATB měly klidně i 4x za rok)